Autor Wątek: Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci  (Przeczytany 8586 razy)

Offline ella

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« dnia: 2009-01-09, 16:03:49 »
Witajcie dostałam propozycje pracy w zamian za minimum miesięczne przeszkolenie z stylizacji paznokci.Oczywiście podpisuje się lojalkę na rok.Jeżeli się zerwie umowę nie można w tym czasie otworzyć w pobliżu salonu i pracować jako manicurzystka płaci się także karę w wysokości 1000zł.Pensja gwarantowana to 1000 zł albo 30% od obrotu.Jeszcze nie widziałam umowy ale chętnie się z nią zapoznam.Dla mnie to trochę dziwne,takie szukanie  pracownika tym bardziej,że jest sporo manicurzystek-stylistek które mają doświadczenie....więc nie wiem czy nie ma gdzieś tu tzw,,haczyka"?

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-09, 16:32:05 »
ella nic dziwnego...wiele osób szuka pracownika bez nawyków i sami później doskalaja sobie wg swoich upodobań...
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline ella

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-09, 19:06:51 »
Hm dziękuje za odp.więcej będę wiedziała w poniedziałek...a i jeszcze jedno zatrudnienie na 1/4 mam nadzieję ,że się jakoś dogadam bo taka umowa mnie nie bardzo satysfakcjonuje.Ale najważniejsze żeby się nauczyć paznokci. :)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-09, 20:40:48 »
Ja bym się w ogóle nie zastanawiała tylko przyjęłabym taką ofertę, chyba że kurs byłby kiepski u kogoś nie sprawdzonego. A co wiesz o kwalifikacjach tej instruktorki która chce Cię przyjąć?

na 1/4 to też dobrze

Offline ella

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-01-09, 21:58:31 »
Narazie nie za wiele wiem na temat instruktorki tylko tyle ,ze pracuje w zawodzie 7 lat i ma dyplom uprawniający do przeprowadzania szkoleń.Mysle ,ze tez sprobuję ponieważ bardzo chcialabym się nauczyc robic paznokietki a jeden dyplom juz mam z przed 2 lat i mysle ze nie za wiele wynioslam z tamtego szkolenia.Do tej pory zajmowałam się przede wszystkim kosmetyka twarzy,ciała.Więc jeśli chodzi o paznokietki jestem zielona :oops:

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-01-09, 22:42:19 »
Radziłbym jednak dokładnie o wszystko wypytać i sprawdzić. Szkolenie kosztuje 1-1,5 tys. PLN a Ty zgodzisz się podpisać "cyrograf" na rok pracy. Uważam, ze warto to dogłębnie przemyśleć po zapoznaniu się szczegółowo z warunkami pracy i szkolenia. Na pewno nie warto wierzyć we wszystko i ustalać "na gębę", żeby potem nie było narzekania.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline ella

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-01-09, 23:34:45 »
Tak dokładnie masz rację tyle ,ze szkolenie kosztuje 1000-1500 zl 4 dniowe a tu ma mnie pani szkolic przez miesiac do dwoch chociaż troche to za piękne zobaczę w poniedziałek dokładniej o co chodzi....pozdrawiam

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-01-10, 20:22:06 »
Cytat: "mako"
Radziłbym jednak dokładnie o wszystko wypytać i sprawdzić. Szkolenie kosztuje 1-1,5 tys. PLN a Ty zgodzisz się podpisać "cyrograf" na rok pracy. Uważam, ze warto to dogłębnie przemyśleć po zapoznaniu się szczegółowo z warunkami pracy i szkolenia. Na pewno nie warto wierzyć we wszystko i ustalać "na gębę", żeby potem nie było narzekania.

Pozdrawiam
Mako :twisted:



Cyrografem bym tego nie nazwała.
Lojalka jest (musi być zgodnie z prawem) tak skonstruowana,ze nawet jesli rozwiąże się umowe o pracę,a okres "karencji" trwa 12mcy,czyli,że nie możesz otworzyć działalności o tym profilu czy pracować w tym zawodzie,to za ten okres pracodawca ma obowiązek wypłacić ekwiwalent w wysokości 30%  wynagrodzenia z 3-ech ostatnich miesięcy.
Fakt faktem jednak gdy umowa o pracę będzie na 1/4 etatu,to w rezultacie będą to śmieszne pieniądze,więc tylko tutaj widzę "haczyk".
Natomiast zawsze warto pewne rzeczy umieścic na umowie,np zakres obowiązków Twoich i zakres obowiązków pracodawcy wobec Ciebie(czyli własnie klauzula o owym szkoleniu- co dokładnie ma ono zawierać itp)

Offline ella

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-01-11, 19:31:21 »
To w tym momencie najbardziej mnie martwi brak mozliwosci pracy w tym zawodzie jezeli zerwe umowe a moze byc przeciez roznie :( Nie wiem co mam zrobic napewno jutro poprosze o umowe i ja na spokojnie przeczytam w domku

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-01-12, 10:59:16 »
Zastanowiłabym sie jak ma wyglądac owe szkolenie.
Normalnie na szkoleniu instruktorka siedzi kilka godzin i pracuje z kursantka. Tu obwiam sie, że bedzie to wygladalo, jak kilka uwag w przelocie między klientkami, oraz oglądanie jak ta pani pracuje, co nauka może i jest, ale mocno teoretyczną, a zawód stylistki paznokci, to przedewszystkim praktyka....

Poza tym 1/4 etatu, czyli w salonie bedziesz ok 10 godzin tygodniowow. Np dwa dni po 4 godziny, buiorac pod uwage, że jako pracownik bedziesz miała swoje obowiązki do spelnienia, na nauke pozostaje niewiele czasu....
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline kataza

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 33
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-01-12, 11:13:45 »
albo nawet przez ten okres nauki nie dostaniesz grosza za wykonaną pracę, bo się to będzie nazywało szkolem=niem a nie pracą

Offline ella

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-01-12, 21:27:45 »
Odrazu wyjasniam jak to wyglada a wiec tak dzis bylam pierwszy raz pani zrobila mi manicure zeby pokazac jak ona to robi w srode i piatek bede miala modelki jutro jak chce mam przyjechac i sie poprzygladac poniewaz nie ma dla mnie na jutro modeli zobacze jak mi ten tydz minie a umowy jeszcze zadnej nie podpisalam.Powiedzialam tez tej pani ze chce ta umowe wczesniej do domu poczytac wiec moze ja komus pokaze co sie na tym zna.A co do zatrudnienia to na poczatek ma to byc 1/4 etatu ale tak naprawde jak juz przejde te szkolenie mam byc po 8 godzin.To jest w pewien sposob wykozystywanie ale gdzie teraz nie wykozystuja?????Tym bardziej ,ze nie mam za wiele doswiadczenia.

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-01-12, 21:37:08 »
Ella, na początek  dobre i takie coś, ważne że lubisz to co robisz
 Jeśli nawet umowa nie będzie zbyt korzystna to zawsze to jakieś doświadczenie i wstęp do szukania czegoś innego. Z doświadczeniem i przygotownaiem odpowiednim zawsze znajdziesz coś lepszego.
Powodzenia :)

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-01-12, 22:13:27 »
ella a na dojazdy przynajmniej tam zarobisz?? co bys nie dokladala do tego...??
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline ella

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Praca w zamian za szkolenie stylizacji paznokci
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-01-12, 23:30:08 »
Poki co przez pierwszy miesiac nie zarobie ale w drugim juz umowa i podstawa gwarantowana +%.Mysle ,ze tak czy tak warto chociazby sie podszkolic.Powiem tak ja caly czas mialam kontakt z kosmetyka twarzy i ciala wiec bardzo chcialabym nadrobic zaleglosci jesli chodzi o paznokcie.A jak bedzie zobacze po tych 2 tyg.narazie nie chce niczego podpisywac.