Autor Wątek: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu  (Przeczytany 110846 razy)

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #135 dnia: 2013-10-31, 21:00:55 »
hej, musisz pamiętać o oddzielnych pomieszczeniach:
-pomieszczenie gospodarcze (na mopy, wiadra, szczotki, zlew gosp - 50cm od podloza) ja zlew kupiłam a stelaż do niego  zrobił mi tato ;)
-pomieszczenie socjalne (szafa z osobna komora na odziez wierzchnia, osobna na odziez robocza)
-oddzielone stanowiska pracy

W gabinecie raczej musza być płytki. A jeśli chodzi o wentylacje możesz dowiedzieć się konkretnie w sanepidzie. Ja u siebie w pomieszczeniach nie miałam wentylacji więc zrobiłam w szybach kratki wentylacyjne (skonsultowałam to wcześniej z sanepidem).

Bedziesz mieć kontrole sanepidu po otwarciu salonu. Kontrole są raz do roku - każda kontrola jest zapowiedziana (chyba że znajdzie się ktoś życzliwy) . Sanepid ma prawo zamknąć salon jeśli nie spełnia wymogów lub jeśli nie przestrzegasz zasad higieny, sterylności itp.  Mogą również zlecić poprawki, wypisać mandat i przyjść ponownie na kontrole.

Powinnaś prowadzić również procedure ochrony przeciwko zakażeniom i chorobom zakaźnym (dokladny opis postepowania).

Jeśli pracowałaś w zawodzie, miałaś praktyki bądź staż te wszystkie standardy, które są wymagane nie powinny być Ci obce ;)


Offline Bebe00

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #136 dnia: 2013-11-08, 17:06:01 »
Chciałam pokazać Wam swój salon kosmetyczny Kabaty . Możecie ocenić jego wnętrza  :wink: :wink: Bede wdzieczna.

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #137 dnia: 2013-11-08, 22:00:48 »
Mamy wątek ze zdjęciami salonów. ;)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Salon Olwin

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #138 dnia: 2014-03-19, 14:00:32 »
Hej  :wink:
Otworzyłam właśnie Salon z urządzeniem do kosmetyki laserowej i masażów próżniowo-wibracyjnych.
Szukam sposób na zaistnienie. Przyznam, że portale typu Gruper, Grupon są nie do zaakceptowania. Lojalnego klienta z tego nie będzie... Próbuje z firmą Qupony i Zamówwizytę.
Macie inne propozycje?
Pozdrawiam

Offline julenaaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #139 dnia: 2014-12-18, 11:24:57 »
Ja bym chciała urządzić swój własny salon, rozglądałam się już nawet za wyposażeniem dla stanowisk manicure i pedicure. Zastanawiam się też, czy zamiast samego zlewu w kącie pomieszczenia, nie obudować go jakimś ładnym blatem, chodzi mi np. o taki efekt:

Offline tatiana1

  • Soki tłoczone NFC 100%
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • https://polskiepomidory.com.pl
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #140 dnia: 2015-03-05, 01:06:12 »
najlepiej na początku sobie ile to wszystko razem może Cię wynieść.  Start dużo kosztuje, bo musisz kupić całe wyposażenie - meble, narzędzia, urządzenia, kosmetyki, większość cen sprawdzisz na : cenzura :  - przy okazji dobra hurtownia od wyposażenia salonów kosmetycznych i fryzjerskich
« Ostatnia zmiana: 2015-03-06, 14:04:26 wysłana przez Tomek »

Offline dorka8

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #141 dnia: 2015-03-25, 13:28:17 »
Powinnaś przygotować biznesplan, złożyć wniosek o zarejestrowanie działalności gospodarczej, znaleźć odpowiedni lokal czy biuro rachunkowe. Salonów kosmetycznych jest bardzo dużo więc wiadomo, będziesz musiała jakoś wyróżnić się na rynku. Warto pomyśleć o jakieś reklamie. Na pewno trzeba będzie sporo zainwestować. Jeśli chcesz konkurować z istniejącymi salonami, zanim zaczniesz planować jak się wyróżnić, musisz do nich dorównać, chociażby pod względem wyposażenia. W każdym salonie można teraz wykonać mikrodermabrazję czy peeling kawitacyjny itp. - i te sprzęty koniecznie trzeba mieć, bo chętni znajdą się zaszwsze, co nie zmienia faktu, że warto zainwestować w sprzęt do zabiegów, które nie wykonuje nikt w okolicy - np. Oxybrazję, czy Mikro korundową. Rozejrzyj się za dobrą hurtownią kosmetyczną, będziesz potrzebowała wielu rzeczy do gabinetu. Radzę zainwestować w nowy sprzęt (z doświadczenia mocno odradzam zakup używek!). Od siebie mogę polecić Ci : spam : . Można u nich kupić zarówno urządzenia kosmetyczne, meble, generalnie wszystko w jednym miejscu. Mają bardzo miłą obsługę, i dobre ceny - nawet jeśli znajdziesz coś taniej i tak zaproponują Ci niższą cenę!
« Ostatnia zmiana: 2015-05-14, 07:53:37 wysłana przez Tomek »

Offline Justynaru

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Otwieramy gabinet kosmetyczny
« Odpowiedź #142 dnia: 2015-08-13, 11:43:05 »
Hmm.. jesli chodzi o wykształcenie - jesli sama chcesz pracować a dodatkowow wiedziec jak prowadzić rekrutację prawidłowo to na pewno powinnas skończyc dobrą szkołe.. ale - na wstepie mozesz zainwestowac w kurs by miec jako takie pojecie bo przeciez pracowników bedziesz musiała w miare szybko zatrudnic.. a potem mozesz spokojnie iśc do szkoły i uzupełniać wiedze.. Ja bym chyba tak zrobiła...

co do gabinetu - ja własnie otwieram gabinet - i powiem tak.. zdefiniuj sobie grupe odbiorczą.. w zaleznosci od tego dobierze sprzet, kosmetyki wystrój i od tego uzalezniony jest końcowy koszt.. ja się nastawiłam na grupę srednią - ciut wyzej niż przeciętnośc.. za jedno stanowisko, urządzenia do galwanizacji, darsonwalizacji, brushing, vapozon, lampę, lampe wooda, sprzęt do kawitacji, sprzęt Sunspa (opalanie natryskowe), sprzęt do parafiny na dłonie, do depilacji, meble, oswietlenie, jakieś dywaniki, ozdoby na sciany i inne, płyny do dezynf, sterylizator i wszystko co potzrebne do wykonywania zabiegów (igły, chusteczki, gaza, i inne jednorazowe itd) - praktycznie wszystko prócz pełnych serii kosmetyków wydałam juz 30 tys (w tym cześć rzeczy udało mi sie kupic uzywanych) Kosmetyki plus kilka dupereli jakie mi jeszcze zostały to bedzie kolejne około 10 tys.. Ale jak mówiłam - to jest taka srednia - mozna wyposażyc pewnie i za 20 tys ( na mniej bym nie liczyła - chyba ze juz masz fajnie urządzone studio i niewiele np. mebli do dokupienia) jakbym chciała mieć najwyzszy poziom to cena byłaby wieksza.. chyba ze sie np nastawiasz na zabiegi typowo naturalne, bez urzycia wiekszosci aparatury (takie salony też są) No musisz sobie odpowiedzieć co i dla kogo...

Offline Luiza13

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #143 dnia: 2015-09-17, 18:57:24 »
Witam:-) Pamiętać należy także, przy pomyśle otwarcia takiego gabinetu, o wystroju wnętrz. Wizualizacja jest dźwignia sukcesu w tej dziedzinie, a pierwsze wrażenie często bywa niezatarte przez długi czas. Przykład? Po sąsiedzku, naprzeciwko mojego okna koleżanka otworzyła nowy salon fryzjerski. Wcześniej miała też salon, ale wiecie, taki sprzed 100 lat, nie pomagały nowoczesne sprzęty, meble i akcesoria – efekt był nadal mizerny... Miała klientów, owszem, ale kiedy otworzyła nowy salon, z nowym wystrojem (meble miała te same z poprzedniego salonu) to klientela potroiła się dosłownie. Szczególnie podobają mi się u niej nowe drzwi, zarówno wejściowe, jak i te do salonu, odgradzające poczekalnię od głównego pomieszczenia i chyba do mojego saloniku też sobie podobne zamówię (kupowała tu http://www.moric.pl), bo widzę z okna, że warto:-) Także, pamiętajcie dziewczyny o tym bardzo ważnym aspekcie :smiech3:
Piękno cielesne nosi zwierzęce piętno, jeżeli w głębi nie ma umysłu...

Offline Sylwia716

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #144 dnia: 2015-10-15, 14:42:55 »
Oj, tak, ja też jestem na etapie, a właściwie, PO etapie wizualizacji i myślałam, że to wyposażenie będzie najbardziej problematyczne, a okazało się, że już podstawy spędziły mi sen z powiek... Nie będę opisywała szczegółów remontu, ale już przy ścianach osiwiałam, a kiedy doszło do wyboru podłóg... masakra, każdy miał inne zdanie... ale ja poszłam za radą koleżanki, która ma salon w Szczecinie, bardzo dobrze prosperujący i ona podała mi namiary do producenta, u którego zamawiała parkiet (http://www.prodexpol.pl). U niej się sprawdził i u mnie też wygląda rewelacyjnie, pasuje do mebli, które sobie upatrzyłam i przyznaję – że wizualizacja to 70 % sukcesu!

Offline hallabrethilwen

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #145 dnia: 2015-10-21, 15:54:10 »
Dzień dobry,
podłączę się pod temat.
Chcę otworzyć mobilne studio urody i mam kilka pytań - jeśli ktoś mogłyby mi odpowiedzieć na kilka pytań bylabym bardzo wdzieczna.

1) Czy mimo, że zarejestruje jako mobilne moge robic w swoim pomieszczeniu ? (wiele osob jednak woli kiedy uslugi wykonuje sie u kosmetyczki ,ale jak wiadomo oferujac mobilnosc tez bede dojezdzac do klienta)
2) Jaka forma opodatkowania bylaby najlepsza? Zastanawiam się nad karta podatkową a ryczałtem ?
3) Jak wyglada sprawa z sanepidem? Musze miec podpisana jakas umowe odnosnie sterylizacji narzędzi?

Pozdrawiam,
Monika

Offline ButterflyHurtowniaKosmety

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
  • www.butterflyhurt.pl - moje miejsce
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #146 dnia: 2015-11-05, 16:33:12 »

1) Czy mimo, że zarejestruje jako mobilne moge robic w swoim pomieszczeniu ? (wiele osob jednak woli kiedy uslugi wykonuje sie u kosmetyczki ,ale jak wiadomo oferujac mobilnosc tez bede dojezdzac do klienta)
2) Jaka forma opodatkowania bylaby najlepsza? Zastanawiam się nad karta podatkową a ryczałtem ?
3) Jak wyglada sprawa z sanepidem? Musze miec podpisana jakas umowe odnosnie sterylizacji narzędzi?

Ad.1. Nie ma z tym problemu jeżeli tylko masz zgodę właściciela budynku.
Ad.2. Najlepsza będzie KPiR wtedy zapłacisz najmniej podatku lub wcale :)
Ad.3. Powinnaś mieć chyba że korzystasz tylko z materiałów jednorazowych.
Zaopatrzenie salonów kosmetycznych.

Offline shrek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #147 dnia: 2016-01-05, 16:58:10 »
Witam wszystkich co myślą o gabinecie w Warszawie i mam nadzieję, że moderator łagodnie spojrzy na ten post, bo umieszczam go trochę w złym miejscu, ale robię to tylko dla tego, że to miejsce "żyje" i może znajdzie się tu ktoś kto zechce połączyć wysiłki i rozpocząć na zasadach partnerskich wspólne przedsięwzięcie ...
Dla mnie ta tematyka jest zupełną nowością.
Dlatego też mając świadomość, że ogarniecie całości tematu byłoby ze szkodą dla powodzenia, szukam kogoś kto pociągnie przy okazji mojego planowanego salonu, dział paznokci albo  masaży albo rzęsy. Dysponuję własnym lokalem użytkowy o powierzchni 120m2 na Ursynowie w Warszawie (Zielonym Ursynowie - tuż przy Lesie Kabackim). Jest to część domu jednorodzinnego, która do tej pory była wynajmowana dla celów kosmetycznej firmy szkoleniowej. Lokal składa się z pomieszczenia 33m2 na parterze (w tym: WC, hol-szatnia i 24m2 na recepcję+poczekalnia+sklepik+kawka+pogaduszki itp.), 33m2 na pierwszym piętrze na gabinet (do zaplanowania i rozplanowania) i 56m2 na II piętrze (do zaplanowania na gabinet  lub na początku z przeznaczeniem na część socjalną - tutaj jest łazienka, aneks kuchenny, otwarty kominek - myślałem o zrobieniu tu coś w rodzaju "Day Spa" jako rozszerzenia oferty usług umieszczonych na pierwszym piętrze ). Dodatkowo do tego wszystkiego komunikację stanowi klatka schodowa nie wliczona w powierzchnię i balkon zadaszony na "fajki" i ogród do wykorzystania latem na np. poczekalnię z kawką lub nawet na robienie paznokci... jak będzie pogoda i znajdzie się ktoś chętny. Przy posesji 6-8 miejsc parkingowych (parkowanie bez problemów). Dojazd kilkoma liniami autobusowymi (przystanek ul. Puławska-250 m). Węzeł autostrady-obwodnicy Warszawy 1km, swobodny wjazd i wyjazd w każdym kierunku. Miejsce jest fajne, spokojne i w zasięgu dziesiątek tysięcy ludzi mieszkających w Warszawie jak i Piasecznie i okolicach.
Jestem właścicielem tego lokalu, salon chcę otworzyć, myślę  że około marca/kwietnia 2016 r.
Jeżeli zainteresuje kogoś ten format możemy się spotkać i pogadać.
Pozdrawiam,
Tomek


Offline alasob2

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #148 dnia: 2016-02-03, 08:40:37 »
Najważniejsze to zaopatrzyć salon w odpowiednie kosmetyki. Istnieją marki profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do wykorzystania w salonach urody, np. Apis, Bielenda Professional, czy Norel. Ja osobiście korzystam z hurtowni internetowej : cenzura : , po za kosmetykami mają także frezarki, lampy i pozostały sprzęt do wyposażenia gabinetów kosmetycznych. Znacie jeszcze jakieś inne hurtownie i sklepy, jeśli lokalne to w Poznaniu? Jak macie jeszcze jakieś inne dobre źródła kosmetyków to dajcie znać :)
« Ostatnia zmiana: 2016-02-08, 08:17:59 wysłana przez Tomek »

Offline becia77

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Nie ma dla mnie rzeczy nie możliwych...
Odp: Przymierzamy się do otwarcia gabinetu
« Odpowiedź #149 dnia: 2016-06-05, 17:56:22 »
Wcześniej miała też salon, ale wiecie, taki sprzed 100 lat, nie pomagały nowoczesne sprzęty, meble i akcesoria – efekt był nadal mizerny...
No to teraz dałaś mi powód do myślenia :D W lipcu mam pomóc mamie remontować salon, bo tam to czas zatrzymał się wieki temu i myślałam, żeby nie robić rewolucji na zewnątrz, że sam środek wystarczy... A tu chyba bez generalki się nie obędzie  :nono: A wiesz może jakie koleżanka miała meble i fotele fryzjerskie? Chciałabym coś nowoczesnego, co posłuży mamie na lata i podniesie standard w salonie. Słyszałam o takiej firmie  :cenzura : , może któraś z Was miała styczność z nimi, i mogłaby szepnąć słówko...
« Ostatnia zmiana: 2016-06-07, 10:44:53 wysłana przez Tomek »