Autor Wątek: formy, szablon - problemy  (Przeczytany 18800 razy)

Gość

  • Gość
formy, szablon - problemy
« dnia: 2007-02-21, 17:24:42 »
witam wszystkich, ja mam problem z przyklejajacym sie do formy zelem jest to  niekomfortowe dla mnie i klientki gdy musze tak ciagnac wyglada to jakby paznokiec mial sie przy tym zlamac,czasem pod panokciem zostaje fragment sreberka

Gość

  • Gość
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-21, 18:54:00 »
Witaj
Mi tes sie zdarzało takie cos  na początku.Ale to po prostu wina zlego podłożenia formy....boki zamiast pod,to były na paznokciu i potem sie przyklejały.Mi sie tak stało,jak pierwszy raz przedłuzałam bardzo obgryzione paznokcie( a na formie to było dopiero 3 raz:).Nie miałam gdzie podłozyc formy i przykleiła sie do akrylu,została pod spodem.Bardzo brzydko to wyglądało... :oops: Przedłuzanie na formie wymaga wprawy.Ja,oprocz tego ze jestem poczatkujaca w akrylkach to na formie ćwicze tylko na bardzo dobrych znajomych i rodzince:) Ale sie rozgadałam. :D
pozdrawiam

Gość

  • Gość
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-21, 19:09:06 »
ale to dziwne bo szablon przykleja sie na calej spodniej stronie paznokcia, jak sie uporam ze sciagnieciem nadam mu ksztalt to jest ok, czy to mozliwe by to byla wina szablonu? najlatwiej zwalic na material ale chyba jednak to moja wina

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-21, 19:13:30 »
proponuję doszkolenie w żelu na formie bo niestey sama możesz jedynie nabrac złych nawyków c
a wystarczy umiejętnie chwyci formę żeby ją podłożyc, najpierw zrobic taki rulonik a potem wsuną pod paznokie poprawiając od spodu np patyczkiem lub końcem pędzeka, póżniej prawidłowo nałozy żel i po utwardzeniu odklejac formę " do dołu"
jak widzisz trudno to wytłumaczy ale jak raz zobaczysz i potrenujesz pod okiem instruktora wyda sie to bardzo łatwe .
 Ach wazny też kształt formy dla mnie najłatwiejsze sa formy Entity po prostu rewelacje  z nimi jest najmniej problemu i mają super klej przez co stworzysz idealny tunel

wiesz co chyba masz za rzadki żel i on ci się wlewa między paznokiec a forme

powodzenia

Gość

  • Gość
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-23, 08:52:32 »
Dobrze też jest to "kółeczko" ze środka formy podkleić pod spód. Wtedy klej jest tylko tam, gdzie przyklejamy do boków palca. Natomiast p środku go nie ma. Oprócz tego forma jest bardziej usztywniona - wtedy łatwiej ją zagiąć na kształt tunelu, na jakim nam zależy:)

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-23, 10:29:35 »
Dziewczyny a jak w ogole oceniacie formy... trudne to? bo ja ide na szkolenie i booje sie ze sie nie naucze tych form  :'-(  a nie chce robic na tipsach bo nie moge patrzec na ten płaski tunel!!
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-23, 10:36:52 »
Poradzisz sobie. Witch w ogóle nie miała szkolenia na formach a o tipsach już nie pamięta.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-02-25, 13:53:05 »
zanciak poradzisz sobie spokojnie, tez mi sie przed szkoleniem wydawalo, ze to diabelnie trudne ale niepotrzebnie. Nie jest jeszcze idealnie ale praktyka czyni mistrzem  :D

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-02-25, 15:21:12 »
No właśnie już sie sama przekonałam że jak ktoś dobrze wytłumaczy jak podłożyć forme to będzie wszystko dobrze... :) wiec mam nadzieje ze przy odrobinie ćwiczeń będe śmigać na formie jak szalona heheh :lol:
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Gość

  • Gość
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-03-08, 08:56:25 »
Hej  :)
Dopisuję się do tematu, bo nie chcę robić bałaganu na forum. Ja też mam pewien problem z formą - widzę, że zdarza mi się, że żel wlewa się pod płytkę. Zastanawiam się, czy to kwestia zbyt rzadkiego żelu, czy raczej nieodpowiedniego podłożenia formy... Mój samokrytycyzm podpowiada mi, że jednak tego drugiego :oops:
 Jak sądzicie?

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-03-08, 10:34:31 »
Myśle że złego podłożenia formy... albo dziwnych pazurków niektórzy mają takie pazurki że nawet jak dobrze podłożysz forme to w niektórych miejscach masz takie małe szparki między naturalnym pazurkiem a formą... ale jednak mimo to żel aż  tak mocno nie wlewa się pod płytke żeby to mogło czy Tobie czy klientce przeszkadzać... wiec chyba bedziesz musiala popracowac nad podkładaniem form  8)
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-03-08, 10:44:20 »
Cytat: "Sayuri"
Hej  :)
Dopisuję się do tematu, bo nie chcę robić bałaganu na forum. Ja też mam pewien problem z formą - widzę, że zdarza mi się, że żel wlewa się pod płytkę. Zastanawiam się, czy to kwestia zbyt rzadkiego żelu, czy raczej nieodpowiedniego podłożenia formy... Mój samokrytycyzm podpowiada mi, że jednak tego drugiego :oops:
 Jak sądzicie?

Obie przyczyny- po pierwsze- nie prawidłowo podłozona forma- miedzy szablonem a paznokciem jest szparka, w która żel moze wpłynąc. Jednak sa żele na tyle gęste, ze nie korzystaja z "próby ucieczki" pod szablon  :wink: .
Jednkaze nawazniejsze jes prawidłowe podłożenie szablonu!
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-03-09, 08:47:36 »
Dziękuję za szybki odzew, jesteście kochane :)
Cóż, w takim razie: trenować, trenować, trenować (to tak do siebie  :wink: )

Gość

  • Gość
forma
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-06-11, 15:56:20 »
mam problem.wczoraj mialam klientke z bardzo szeroka, plaska i nierowna plytka paznokciowa. wzielam ze soba zele. niestety sie okazalo ze moje tipsy sa zbyt waskie, wiec zrobilam zele na formie. pierwszy raz robilam na formie. nie bylam w stanie podlozyc dobrze formy i po zrobieniu wszystkich warstw gdy nadszedl moment na odklejenie form w trzech paznokciach zostaly resztki form, tzn forma wtopila sie w zel po bokach i sa czarne punkciki. przy opilowaniu nie moglam ich wypilowac do konca bo bym musiala za duzo spilowac. dzis do mnie dzwonila klientka ze jeden paznokiec jej sie rozwalil przy otwieraniu drzwi od samochodu i teraz nie wiem czy to moja wina czy jej:(

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
formy, szablon - problemy
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-06-11, 15:58:57 »
No jak nie umiesz podkładać form i robiłaś to pierwszy raz na "czuja" to nic dziwnego. Zwyczajnie żel podszedł Ci pod formę i lipa. Doszkolonko lub próby na sobie jeśli nie chcesz zaliczyć kolejnej wtopy z klientką.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...