Autor Wątek: Sanepid  (Przeczytany 166001 razy)

Gość

  • Gość
Sanepid
« dnia: 2005-09-15, 15:25:13 »
Mam pytanie odnosnie sanepidu - jaka tak naprawde jest procedura - rozumiem ze można iść do sanepidu po poradę ale nie trzeba.. Czy jest tak że po zarejestrowaniu działanosci mam 30 dni na zgłoszenie działalności w sanepidzie z okresleniem - co bedę robić, jak i gdzie i w jakich warunkach.. czy gdzies jest napisane ze mam dołączyc plan? i czy po tym jak sanepid dostanie ode mnie zgłoszenie przychodzi i odbiera lokal czy musze to zrobic przed zarejestrowaniem działanosci.. juz zgłupiałam naprawde.. niegdzie nie moge znaleźc jakichkolwiek przepisów na ten temat a mam wrazenie że sanepid to w tym wypadku państwo w państwie...

Lokal mam juz urzadzony - raczej zgodnie z wymogami.. natomiast mam nieprzebadana wodę - po licho mam badac wode jak jestem w miejskiej kanalizacji?

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-15, 19:31:52 »
Aniu
Proponuję po prostu zgłosic do Sanepidu konieczność odbioru lokalu, bo nie powinnaś zaczynać działalności przed odbiorem sanepidu.
Jeśli nie zmieniałaś instalacji wodnej to badać wody nie musisz, jeśli to robiłaś to niestety musisz to zrobić. Pamiętaj o tym, że wentylacja musi być odebrana przez kominiarza (wentylacja grawitacyjna) lub musza być zrobione pomiary (wentylacja mechaniczna), ponadto odbiór przez elektryka i gazownika (jeśli masz gaz).

Pozdrowionka

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-16, 08:06:47 »
Cytat: "Sylwia"
ponadto odbiór przez elektryka

Zaden elektryk nic nie musi odbierac! Jedyne co musisz zrobic to wykonac pomiar skutecznosci zerowania - tego wymaga PIP.

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-16, 10:09:53 »
Czytałam ostatnio w Gazecie Podatkowej jakie sa wymogi dotyczace studia paznokci
jak znajde to ci przesle link
ale nie wiem czy mi sie to uda
jak bys mi podała adres to mogłabym ci popczta wysłać bo akurat wyciełam sobie ten artykuł
a czy w necie znajde to niewiem

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-16, 10:39:29 »
Dziękuję Wam bardzo.. :) rzeczywiscie doczytałam gdzieś w necie przy gabinecie kosmet. musi byc dokonany odbiór budynku.. pewnie dla każdego sanepidu oznacza to cos innego (w szczegółach) Czy doprowadzenie rur z jednogo pomieszczenia do innego jest juz zmianą instalacji?

A to zerowanie to musi zrobic elektryk, ja, czy sanepid na ogledzinach?

Caro - moj adres aja_d@wp.pl

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-16, 11:18:40 »
Cytat: "AniaD"
Czy doprowadzenie rur z jednogo pomieszczenia do innego jest juz zmianą instalacji?

A to zerowanie to musi zrobic elektryk, ja, czy sanepid na ogledzinach?



To zależy tylko od sanepidu w twoim miescie i innych instytucji
w kazdym miescie kazdy ustala swoje wlasne prawo

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-16, 13:10:35 »
Cytat: "AniaD"

A to zerowanie to musi zrobic elektryk, ja, czy sanepid na ogledzinach?

Pomiar skutecznosci zerowania robi uprawniony elektryk i daje na to papier, takie badanie powtarza sie co jakis czas - kolejny haracz do placenia!

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-09-16, 15:20:07 »
Tomku

Dokładnie o to samo mi chodziło, tylko źle się wyraziłam. Ponadto badanie elektryczności robi się raz do roku (bo tak jest w Uni Europejskiej) i w przeciwieństwie do Ciebie nie uważam, że to haracz, w tym wypaku chodzi o bezpieczeństwo klientów i skoro masz do tego takie podejście to dobrze, że nigdy nie miałam okazji korzystać z Twojego solarium, bo nie czułabym się tam bezpiecznie.

Pozdrawiam

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-09-16, 15:35:16 »
Cytat: "Sylwia"
skoro masz do tego takie podejście to dobrze, że nigdy nie miałam okazji korzystać z Twojego solarium, bo nie czułabym się tam bezpiecznie.

Napisalem haracz majac na mysli kolejna oplate, ktora jest obowiazkowa w prowadzeniu dzialalnosci! Oplate, ktorej nie widac a jest kolejnym obciazeniem. Oplate, ktorej nie ponosza osoby prowadzace dzialalnosc 'na czarno' i pozniej ustalaja ceny ponizej kosztow oplacalnosci.

NIE NAPISALEM nic o celowosci i slusznosci wykonywania takich pomiarow. Czy negowalem taka koniecznosc?
Wlozylas w moje usta opinie, ktorych nie wypowiedzialem :(.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-09-16, 15:35:40 »
hmmm..ciekawe czy chodzac do solarium w każdym pytasz się kiedy ostatnio był wykonywany pomiar skuteczności zerowania :wink:

Cytat: "Tomek"

Napisalem haracz majac na mysli kolejna oplate, ktora jest obowiazkowa w prowadzeniu dzialalnosci! . Oplate, ktorej nie ponosza osoby prowadzace dzialalnosc 'na czarno' i pozniej ustalaja ceny ponizej kosztow oplacalnosci.

Solarium na czarno? Proszę ,bo wynika z tego teraz ,ze wszyscy prowadzący działalność gospodarcza to biedni,uciśnieni przez przepisy.
Owszem,Polska to kraj absurdów ale nie róbmy z siebie męczenników. :wink:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-09-16, 16:00:44 »
Cytat: "Darianna"
Solarium na czarno? Proszę ,bo wynika z tego teraz ,ze wszyscy prowadzący działalność gospodarcza to biedni,uciśnieni przez przepisy.
Owszem,Polska to kraj absurdów ale nie róbmy z siebie męczenników. :wink:

A czy ja pisalem o dzialalnosci typu 'SOLARIUM'! Pisalem o dzialalnosci  ;).
A co do dzialalnosci na czarno - zdziwilabys sie ile osob prowadzi tak uslugi :(.

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-09-16, 16:06:01 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "AniaD"


Pomiar skutecznosci zerowania robi uprawniony elektryk i daje na to papier, takie badanie powtarza sie co jakis czas - kolejny haracz do placenia!


Tomku

To co napisałeś dla mnie jest jednoznaczne.

Darianna

Mam własne solarium, więc nie muszę się narażać chodząć gdzie indziej. I na pewno po skończeniu okresu ważności dokumentu zrobię koleje. Dla mnie klient jest najważniejszy.

Pozdrawiam

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-09-16, 16:14:59 »
Słuchajcie a jesli juz jesteśmy przy kosztach - ile kosztuje odebranie budynku przez sanepid?

Elektryk elektrykiem - ja uważam że najwiekszym zdzierstwem w naszym kraju są opłaty zusowskie ... niestety..

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-09-16, 18:40:00 »
Cytat: "Sylwia"
Darianna.Mam własne solarium, więc nie muszę się narażać chodząć gdzie indziej. I na pewno po skończeniu okresu ważności dokumentu zrobię koleje. Dla mnie klient jest najważniejszy.Pozdrawiam


I oczywiscie chwała ci Sylwia za to! Dobrze wiedzieć,ze są takie miejsca gdzie naprawdę dba się o klienta(nawet jeśli on o tym nie wie,bo są to rzeczy których nie widzi).

Cytat: "Tomek"
A co do dzialalnosci na czarno - zdziwilabys sie ile osob prowadzi tak uslugi :(.

no tu mogę się tylko domyślać.. :?
A tak zupełnie z innej beczki-sorry,jestem na forum krótko(i nie czytałam ostatniego wywiadu), wiec mogę nie wiedzieć-Tomku,czy ty równiez jesteś z Krakowa?Bo nie wiem czy dobrze dedukuję,ale twoja osoba kojarzy mi się z Gabinetem (jeśli to tak można nazwać,bo to chyba ciut skromna nazwa ;) )na Wieniawskiego..

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-09-17, 08:50:00 »
Nie Tomus jest z Brodnicy

A gabinecik jego żony fiu fiu niczego sobie

Tez bym taki chciała  :D  :D