Autor Wątek: projektowanie gabinetu  (Przeczytany 5431 razy)

Offline silva

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 36
projektowanie gabinetu
« dnia: 2006-06-28, 18:49:05 »
Ja sama zamierzam może nie teraz ,ale kiedyś otworzyć swój gabinet i mam pytanie do Was. Czy znacie może jakiegoś dobrego projektanta lub projektantkę wnętrz?

Gość

  • Gość
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-29, 21:26:38 »
Niestety tu Ci nie pomogę. Sama projektowałam swój gabinet. Nie chciałam zatrudniać projektanta, bo spotkałam się niestety z przykładem na to, jak bardzo wyciagnają bezsensownie pieniądze. Moja dawna pracodawczyni miała projektanta. Gabinet w sumie wyglądał tak sobie, ale kobieta się strasznie wykosztowała, bo projektant miał pomysł na wszystko, rodzaj płytek, tego co ma być na ścianie, świateł, i niestety jego pomysły wcale nie były drogie, materiały jakie miały być użyte były chyba najdroższymi z możliwych, a ja widziałam w marketach budowlanych wręcz identyczne za o WIELE niższą cenę. Dlatego uważam, że z projektantami trzeba uważać. Zresztą projektowanie własnego gabinetu dało mi wiele satysfakcji, a poza tym wszystko jest dokładnie tak, jak bym chciała żeby było i nikt mi nie wpychał swoich pomysłów. Jedyne co, to zatrudniłam architekta, że mój "pomysł" wyrysował dla sanepidu.

Offline silva

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 36
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-01, 15:51:32 »
Aha, to dzięki za informację :) Ja właśnie boję się trochę samodzielnego projektowania  i w tym sęk. :( Oczywiście mam jakiś plan,ale nie do końca wiem jak to by miało być dlatego jest mi ktoś potrzebny do pomocy.

Gość

  • Gość
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-01, 20:10:20 »
silva, ja przy robieniu projektu cały czas pod ręką miałam rozporządzenie dotyczące gabinetów. Trochę pomogło. Teraz potrzebuję, mieć to rozrysowane przez architekta, bo sanepid nie przyjmie bez pieczątki (mimo że sama znam się trochę na projektowaniu, bo mój ojciec się zamował projektowaniem obektów przemysłowych). Architekt powiedział mi, że łącznie z załatwieniem papierków w sanepidzie weźmie 1200, jak na mój gust, to jeszcze nie tragicznie, tym bardziej, że nie będę musiała biegać z papierami. Jeśli zdecydowałabyś się zrobić podobnie, to na pewno architekt wniesie koniecznie poprawki do Twojego projektu, jeśli coś było by nie tak jak być powinno.
Pomyśl jaka to satysfakcja móc powiedzieć, że sama sobie cały gabinet od początku zaprojektowałaś :)

Offline silva

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 36
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-02, 12:37:51 »
Kasiu, ja wiem ,że to jest duża radocha zrobić cały projekt samej,ale widzisz-Ty masz już jakieś pojęcie o tym tak jak sama napisałas dzięki Twojemu ojcu,a ja kompletnie nie wiem nic. Nie mam zielonego pojęcia co jak z czym się je :( Od czego mam zacząć? Narazie mam chyba trochę czasu bo narazie nie mam tyle pieniędzy, żeby założyć swój salon.
 :roll:

Ale chciałabym już zacząc coś robić :)

Gość

  • Gość
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-02, 12:55:17 »
Najłatwej jest projektować jak się ma już lokal, wktórym będziesz, bo wtedy dopasowujesz wszystko do istniejących wymiarów. Ale zawsze Możesz założyć jaki metraż będzie miał lokal I orientacyjnie rozrysować wszystko. Zalóżmy, że lokal ma 60m2. Rysujesz sobie prostokąt np o wymiarach 20x30cm (czyli w skali, 1m-5cm) i zaznaczasz sobie po kolei co gdzie ma być. Z tym, że nie wiesz jaki ma być metraż. Możesz więc zacząć od wystroju. Tu skala nie ma znaczenia, bo jedyne co musisz zrobić, to wyrysować sobie co gdzie ma stać, jakie mają być meble, kolorystyka i urządzenia. A jak już będziesz mieć lokal, wprowadzasz małe poprawki, jeśli są potrzebne.
Skoro masz czas, to możesz dokładnie przemyśleć swój pomysł. Wtedy będziesz wiedzieć jakeigo lokalu szukasz, jak dużego, ile pomieszczeń chcesz w nim mieć/zrobić.

Gość

  • Gość
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-02, 13:50:19 »
Poprawka, rysyjąc w skali 1m-5cm, wymiar będzie 25x30cm  :oops:

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-07-02, 22:13:29 »
Ja miałam robiony projekt przez architekta - w Sanepidzie nie da sie tego przejść... przynajmniej u mnie. Późniejsza realizacja musiała być dokładnym odzwierciedleniem tego projektu. Zanim trafił on do Sanepidu, przeszdł przez moje ręce - musiałam go zaakceptować. Chodzi generalnie o główne kwestie takie jak co gdzie rozmieścić, gdzie będzie podciągnieta woda, jaką farbą będą ściany pomalowane, z czego podłoga itp. Natomiast kolory, wzory materiałów nie były już zaznaczone w projekcie i tu było moje pole do popisu... jaki kolor mebli, jak dokładnie będą wyglądać, jaki wzór płytek, jaki kolor ścian... jest to niesamowita przyjemność i tego juz nikt nie ma prawa Ci narzucić. Projekt jest głównie od strony technicznej.
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-07-03, 01:04:29 »
DaJusia,
Dla Sanepidu projekt też mi będzie rysował architekt, ale pod moje dyktando, bo ja mam wstępny projekt gotowy, zrobiony przeze mnie. Zresztą z sanepidzie mi powiedzieli, że mogę sama zrobić projekt, byle by architekt pieczątkę od nim przybił. Więc skoro mam mu płacić, to niech już narysuje całość :)
A co, gdzie rozmieścić... ja mam "wizje" a architekt może ją jedynie korygować. Bo nie widzę, żeby z tym, co wymyśliłam mogły być jakiekolwiek problemy.

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-07-03, 20:42:56 »
Pewnie... w tym jest ogromna przyjemność... ja urządzałam sie 3 miesiace temu... teraz jeszcze dokańczam gdzieniegdzie...  :D
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-07-03, 21:24:05 »
DaJusia,
Bosko  :P Ja dopiero zaczynam. Idzie jak pod górkę, bo "mądra Kasia" uparła się na lokal, po czym okazało się, że kamienica, w którym się znajduje jest zabytkiem..... :x  
Teraz muszę odstępstwa załatwiać... oby się udało.... bo jak nie to się załamię  :cry:

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-07-04, 20:11:29 »
Przyj do przodu a na pewno sie uda...  :D
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-07-04, 21:45:09 »
próbuję, ale się trochę podłamałam.... architekt mi mówił, że w sumie w Krakowie dają te odstępstwa, bo lokale często są nie całkiem takie, jak powinny. No ale na 100% niewiadomo. A mnie się ten lokal tak podoba.... łuki są na suficie, super sprawa. Wygląda to bosko..... gabinet miałby niepowtarzalny charakter. A jak mi nie dadzą tych odstępstw, bo nici z tego.... a drugiego taiego lokalu to raczej nie znajdę.

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-07-06, 19:50:24 »
Głowa do góry - a nóż się uda... trzymam kciuki...  :D
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
projektowanie gabinetu
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-07-06, 21:52:22 »
no i d... w sanepidzie mi powiedzieli, że szans nie mam na odstępstwo, cholernych 10cm mi brakuje  :evil: wściekła jestem.... :twisted:
jak tak nie.. to ich inaczej "wezmę", szukam innego lokalu, żeby nie wiem co, otworzę ten gabinet