Autor Wątek: Dotacje na rozpoczęcie działaności  (Przeczytany 62137 razy)

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-03-28, 19:48:44 »
widze ze co kraj to obyczaj
ja mam dotacje z ue dostałam 7500 swojego wkladu mialam 2500(25%)
kase wylozyli mi rodzice nic nie mialam tylko krzesła i ozdoby kase przeznaczyłam na malowanie lokalu i sprzet.u nas pierwszenstwo do dotacji maja osoby do 25lat i odchodzace z rolnictwa.duzo papierkowej roboty i duzo nerwów,ale całe szczęście, ze udało mi sie wszystko dostac.

Offline kika76

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 659
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-03-28, 22:47:13 »
Cytat: "Obsługa forum"
kurcze z tym "bezzwrotnym kredytem " to chyba tak nie jest bo musisz trzymać działalnosc bez wzgledu na to czy osiagasz zyski czy nie w ciągu chyba 12-stu miesięcy a jeśli przerwiesz w tym czasnie to chyba zmuszona jsteś odać calą sume
musisz oddac cala sume plus odsetki jakie ci narosna przez ten okres.Wiem bo moja znajoma wlasnie oddawala.I ona mowila o okresie 2lat,nie 12 miesiecy

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-08-25, 23:06:21 »
Powiem Wam że to chore jest...  :roll:  
cały proces rejestracji firmy aby dostać dotację trzeba zacząć od tego wniosku a potem czekasz 2 miesiące na jego rozpatrzenie... :roll:  
w dodatku płynności wniosków nie ma bo są konkretne sesje w których można zgłaszać się z wnioskami... :roll:  
najlepsze jest to że nie możesz oczekując na wniosek założyć działalności ponieważ w chwili otrzymania dotacji musisz być osobą bezrobotną... :roll:  
a z drugiej strony za posiadanie już pomieszczenia i za jego dobry stan dostaje się punkty które decydują o przyznaniu dotacji lub o jej wielkości.... :roll:  
czyli jednym słowem lepiej mieć lokal przed złożeniem wniosku ale musisz za niego płacić mimo że nie wykonujesz w nim nic bo czekasz na pieprzoną dotację... :roll:  
nie możesz zacząć zarabiać bo nie możesz otworzyć działalności, i jesteś 2 miesiące do tyłu z kasą ze względu na czynsz... :roll:  
paranoja... :evil:
Jak się nie dogadasz z osobą u której wynajmujesz ze rezerwujesz lokal na dwa miesiące bez opłat to już co najmniej 2000 zł jesteś w tył... :roll:  
pomoc ludziom to się zwie...  :evil:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Alutkazaj

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-08-26, 18:48:00 »
hehe cos o tym wiem, wlasnie tez zlozylam wniosek o dotacje w urzedzie pracy. Jestem jednak w troche lepszej sytuacji bo lokal mam wlasny w moim domu jednorodzinnym. Ale to czekanie 2 miesiace jest dolujace. Rowniez w tej kwestii zycze Ci Aniu powodzenia :)  Widze ze jestesmy na tym samym etapie jesli chodzi o swoj biznes i oby nam sie udalo! Pozdrawiam

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-10-15, 13:24:55 »
Cytat: "Ania"
Powiem Wam że to chore jest...  :roll:  


zgadzam się..
ja właśnie przez to przechodzę, jestem aktualnie na etapie czekania na odpowiedź, czekam już 2 tygodnie od złożenia wniosku więc mają jeszcze 2 na odpowiedź, strasznie mi się ten czas dłuży, trzymajcie kciuki : zegar :  zgadzam się z opinią, że te dotacje nie są dla osób "biednych", musisz miec wkład własny a ponadto musisz im przedstawic zabezpieczenie, 2 poręczycieli którzy zarabiają minimum tyle ile wynosi średnia krajowa czyli coś ok 2600zł bądź zablokowac na rok środki na koncie w wysokości dotacji plus ewentualnych odsetek, ja ubiegam się o 13200zł bo tyle wynosi pięciokrotnośc średniej krajowej i o tyle maksymalnie można się starac, mam nadzieję, że się uda
      
      Dodane po 410 godz. 30 min.:
                     muszę się pochwalic, właśnie otrzymałam odpowiedź, przyznano mi tą dotację, całośc kwoty o jaką wnosiłam, no to zacznie się teraz bieganina ehh ale się cieszę, jak małe dziecko :groupjump:

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-10-17, 19:49:05 »
Brodka gratuluje!!! ja poszłam do urzędu pracy dowiedzieć sie o dotacje 14 września czyli w dniu w którym kończyło sie przyjmowanie podań...A następny nabór dopiero w przyszłym roku( tak mnie poinformowano). A tyle to ja nie moge czekać :) Jeszcze raz gratulacje :)

Alutkazaj

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-10-17, 23:34:55 »
No to gratulacje!!!!!!!!!!!!! Ja wczoraj dostalam pismo, ze moj wniosek zostanie rozpatrzony w pozniejszym terminie :(( i zero szczegolow. Dowiedzialam sie, ze pewnie w tym roku cos jeszcze bedzie ale zadnych dat, nawet przyblizonych... Powoli trace nadzieje...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-11-10, 23:19:50 »
Dziewczyny wklejam Wam nieoficjalny przeciek planowanych programow.

W okresie programowania (2007-2013)bedzie  dużó kasy na rozszerzenie działaności gospodarczej z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ale jeszcze żadnych konkursów nie ogłoszono  a będą to w większości projekty systemowe czyli np. Urząd pracy dostaje kasę i on dopiero daje dalej.
 Na rozpoczęcie działaności będzie np teraz nie 13( teraz mozna zamknac w razie czego dzialalnosc po 3 mcach) tylko do 40 tyś  ale pewnie obostrzenia będą większe np. utrzymanie działności przez dwa lata ale tego jeszcze tez nie wiadomo.

Dużo też kasy jest przeznaczone na dokształcanie się przedsiębiorców i to w różnych dziedzinach, no i na doradztwo wiec będzie można spoko rózńych rzeczy sie dowiedzieć i douczyć za darmo,  albo za jakieś śmieszne pieniądze


To takie najnowsze  info  8)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Alutkazaj

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-11-11, 19:54:06 »
Teraz dzialalnosc trzeba prowadzic nie 3 a 12 miesiecy :) wiem, bo dostalam dotacje a raczej zostala mi przyznana na pismie :) bo fizycznie to jej jeszcze nie mam.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-11-14, 12:40:26 »
a ja wiem na pewno , ze   3-mce - i nie musisz być bezrobotna...


Kto na tyle zorganizowany to wykorzystywac pozostalo 1000 grantow do konca roku.. a jest jeszcze 47 dni .

Jezeli ktos chce przez nasze Centrum ...szkolenia, zakupy itd....to dam namiary personalne. Najwazniejsze zdazyc z biznesplan.

Zapraszam rownież  Krakow.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-11-14, 14:13:21 »
no to ja nie wiem Eleno o jakiej ty dotacji mówisz, bo ja też akurat dostałam  (tą 13tys. z urzędu pracy) jestem już po podpisaniu umowy i jest tak jak napisała Alutka, 12 miesięcy i musisz byc niestety bezrobotna do czasu przyznania..

Alutkazaj

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-11-14, 21:07:34 »
Mi sie wydaje, ze Elenie chodzi o dotacje z Unii to rzeczywiscie moga byc inne warunki  :wink:

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-11-14, 21:29:16 »
Dziewczyny mylicie pojęcia...
tzn. Elenko umieściłaś informacje o dotacji na rozwój firmy w temacie o dotacji na rozpoczęcie działalności a to dwie różne sprawy ;)
na rozwój to logiczne że trzeba mieć firmę i dostaje się dotacje w momencie kiedy stwarza się tym rozwojem kolejne miejsce pracy ;)
a na rozpoczęcie to trzeba być bezrobotnym i otwierać firmę po otrzymaniu tej dotacji ;)
mam nadzieje że wszystko jasne  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
czesc:)
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-11-15, 14:49:23 »
ja rownież skladam wniosek o kase, 13 tys teraz daja i tez powiedzili mi ze w tym roku to juz moge sobie darowac! trzeba wspaniale wypelnic ten wniosek i bedzie chyba dobrze co?

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-11-16, 00:40:55 »
Dziewczyny przepraszam ze przeklejam od nas ale jest juz pozno a ja jutro rano do pracki....
Najnowszy post od kolejnej dziewczyny lubuskie...

Dziewczynki chciałam sie dołączyć do tego co mówiłyście o dofinansowaniu z EFS (i z urzędu pracy). Otóż faktycznie droga nie jest krótka i wielu moim znajomym się nie udało, ale jeśli chcecie dostać takie dofinansowanie (na dziś tj. ok. 12 000zł) to idźcie teraz! Jeżeli zostały im pieniążki, a chętnych już nie ma (bo chętni zawsze przychodzą na początku roku) to wypełnicie wniosek (mówią na to biznesplan ale to nawet koło niego nie stało.(mi pomogła nawet babeczka, która się tym zajmowała) i tylko czekać na pieniążki. Ja przyszłam w listopadzie i miałam wrażenie, że po rękach mnie będą całować. Okazało się, że poprostu muszą wydać te pieniążki. A najlepsze jest to, że u nas już nie było funduszy, wiec babeczka z UP zadzwoniła do sąsiedniego miasta, i w ciągu tygodnia pieniążki miałam na koncie, pod koniec stycznia salonik był już gotów Także lecieć do urzędu, może pieniążki leżą i się proszą Ja dostałam 10 500 zł. Nie trzeba biznesplanu-wypełnia się tylko bardzo prosty wniosek. Od momentu otrzymania pieniążków mamy 30 dni by rozliczyć się z faktur (faktury bierzemy na siebie). Po rozliczeniu jeszcze kilka formalności i już! Jedynym warunkiem by nie zwracać dofinansowania jest utrzymanie firmy "przy życiu" przez 12 miesięcy. Aha! Najpierw staramy się o dofinansowanie, dopiero po rozliczeniu się otwieramy działalność gospodarczą. Buziole, muuuua


Dofinansowanie o ltorym wczesniej pislam to EFS (Program dla Kobiet) warunek wiek po 30-tce.
www.nkk.kig.pl/index.php Tu napewno jest jeszcze kasa :wink:

Naprawde dopytac i brac jak dają.

19go zaproszono nas na spotkanie informacyjne    w UM w sprawie ( PO KL) wiec jesli cos ciekawego sie dowiem to napisze. Ida nowe duże pieniązki.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039