Autor Wątek: 10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D  (Przeczytany 123882 razy)

Gość

  • Gość
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« dnia: 2004-12-29, 10:53:44 »
Wiem, że klienkta z założonymi pazurkami z tipsami żelowymi powinna dbać o ręce a zwłaszcza o pazurki. Co mogę doradzić mojej pierwszej klientce, która  będzie miała pierszy raz tipsy? Czy polecać jej jakieś oliwki, odżywki itp??

Gość

  • Gość
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-12-29, 13:00:25 »
na pewno oliwka nawilzajaca do skorek i paznokci. klientka powinna raz dziennie smarowac nia wal okolopaznokciowy i troszke wlewac od spodu tipsa. oczywiscie rekawiczki do wiekszych prac domowych jak szorowanie plytek itp

Gość

  • Gość
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-01-01, 19:38:49 »
:D  :D  :D  :D  :D
I jeszcze to co ja zawsze powtarzam moim klientkom: dobry zmywacz gdy zapragną przemalowania ( oczywiście bezacetonowy ), dobry lakier podkładowy, zawsze taki bez pigmentu.
I coś co wbrew pozorom nie dla wszystkich Pań jest oczywiste: sztucznym pazurkiem nie otwieramy puszki z colą, nie podważamy niczego, nie rąbiemy drzewa do kominka....(lista wyczynów moich klientek jest dłuuuuuuga :wink: )...

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-18, 11:51:35 »
Witam.
Tak gdzieś koło 3 w nocy naszła mnie myśl... wiem późno już było. ;)
Jednak, często wspominamy o tym co robią klientki z tipsami, jak o nie dbają a raczej jak nie dbają, jakie informacje by im się przydały. Dlatego pomyślałem sobie czy nie moglibyśmy stworzyć im a przy okazji sobie pomocy, spisu 10 informacji, czynności, które ułatwiłyby im i nam życie. 10 zwięzłych zdań typu:
1. Tipsy nie są z żelaza, jak nie będziesz uważała pękną.
2. Staraj się wieczorem smarować skórki oliwką.
3. Jeśli coś zauważysz nie tak z tipsem nie dłub w nim. Skontaktuj się ze stylistką.
4. Nie przyklejaj tipsa, który odpadł na klej typu "super glue". Skontaktuj się ze stylistką
5. Szanuj czas swój i stylistki, nie spóźniaj się, nie wierć, nie przeszkadzaj a usługa będzie trwała krócej i da lepszy efekt. ;)
6. Nie zrywaj sobie tipsów bo niszczysz swoje paznokcie!
7. Akryl nie powoduje raka ani nie niszczy paznokci.
To tylko przykłady.
Co o tym sadzicie? Takie coś każda mogłaby sobie druknąć ładnie na karteczce i dawać klientkom po usłudze. Przy przekłuwaniu dają kartkę z tym jak pielęgnować miejsce przekłucia to czemu my byśmy nie mieli czegoś takiego dawać. :)
Czekam na Wasze propozycje.
Pamiętajcie 10 krótkich rad. Wybierzemy to co najważniejsze i zrobimy z tego kodeks. ;)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-18, 22:12:27 »
Prosisz... masz!  :D

8.Gdy otwierasz drzwiczki w samochodzie, puszki z otwieraczem rób to ręką, lub narzędziem (monetą, nożem) a nie paznokciami, można je wtedy łatwo złamać
9.Noś gumowe rękawiczki, gdy pracujesz w ogrodzie, myjesz naczynia, wannę, sprzątasz- paznokcie akrylowe nie lubią wilgoci i środków chemicznych, poza tym w rękawiczkach chronisz również skórę swoich rąk, pozostanie dzięki temu dłużej ładna i mniej zniszczona.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-18, 22:55:47 »
10. Używaj zmywacza bezacetonowego , szczególnie w przypadku tipsów akrylowych
11. Nie piłuj sama tipsów na długość, gdyż rozdzielasz kolejne warstwy od siebie co powoduje dostanie się wody i powietrza i odpadnięcie Twoich pazurków
12. Jeśli z jakiś powodów złamiesz tipsa nie przyklejaj go na klej nie przeznaczony do paznokci (ze szczególnym naciskiem na superglue,Kropelkę itp.) :wink:
13. Masz pytania? Zadzwoń a nie szukaj w różnych źródłach bo nie zawsze są one profesjonalne
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-01-19, 08:48:27 »
trzeba by spisać to na kartkę i wręczać klientką:P tylko jak ładnie to wszystko ująć by się nie pogniewały???hmmm
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-01-19, 09:10:48 »
Jak już wybierzemy to co najistotniejsze to już ja się zajmę takim tego wyrażeniem, żeby się nie pogniewały ale żeby tez wiedziały o tym, że jak sobie coś same psują to są same temu winne. ;) Poza tym ten text ma być nie tyle batem na nie co raczej pomocą. Nie zakładajmy a priori, że wszystkie klientki to kombinatorki i tylko patrzą jak naciągnąć nas na darmowa usługę lub poprawki. Często same macie okazję stwierdzić jak mała jest ich wiedza co gorsza gdy trafią do pseudostylistki ich świadomość zamiast się zwiększać ulega wręcz regresji w złym kierunku. Dlatego sporo problemów wynika z niewiedzy klientki a stylistka czasami jest tak zalatana, że nie ma czasu tłumaczyć co i jak. To ma być taka ściąga, do łapki, w domu przeczytać i się stosować.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-01-20, 19:50:49 »
14.jak stylistka robi paznokcie nie dotykaj włosów bo tłuścisz paznokcie przez co moze zel odpadac.
15.nie obgryzaj tipsów szkoda zebów

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-01-20, 19:53:01 »
Cytat: "maciejka"
14.jak stylistka robi paznokcie nie dotykaj włosów bo tłuścisz paznokcie przez co moze zel odpadac.

to raczej się klientce w domu nie przyda  :lol:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-01-20, 22:34:59 »
myslalam zeby przykleic taka kartke w salonie na widoku bo jak dam takie cos do reki to wyladuje to w smietniku.

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-01-20, 22:53:44 »
właśnie chodziło o taki spis który klientka bierze do domu... :twisted:
Bo co z tego że my jej to powiemy skoro połowę zapomni? :roll:
Jak będzie chciała mieć długo ładne paznokcie to nie wyrzuci  :wink:
A wieszanie za sobą klientce w zasadzie groźby, że nie ma dotykać rękoma buzi czy włosów to już przesada  :wink:  
To akurat wystarczy powiedzieć i pilnować w czasie zakładania  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-01-22, 09:57:32 »
Dokladnie napisalam swoja propozycje  .

Pozostaw "serwis pazurkowy" w rekach profesjonalisty....

jesli takie sformulowanie bardziej przedstawia co poniektorym  moja mysl .
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-01-22, 21:12:28 »
Ok. Może dziś uda mi się zrobić spis tego co tu przynajmniej niektórzy wypracowali (resztę skasowałem). Jak już będzie lista to namówię Witch, żeby zrobiła projekt graficzny, gotowiec do wydruku. Oczywiście kto będzie chciał to sobie sam zrobi korzystając z listy i modyfikując co uzna za konieczne.

Pozdrawiam
Mako :twisted:

[update]
Cytuj

1. Tipsy nie są z żelaza, jak nie będziesz uważała pękną.
2. Staraj się wieczorem smarować skórki oliwką.
3. Jeśli coś zauważysz nie tak z tipsem nie dłub w nim. Skontaktuj się ze stylistką.
4. Nie przyklejaj tipsa, który odpadł na klej typu "super glue". Skontaktuj się ze stylistką
5. Szanuj czas swój i stylistki, nie spóźniaj się, nie wierć, nie przeszkadzaj a usługa będzie trwała krócej i da lepszy efekt. Wink
6. Nie zrywaj sobie tipsów bo niszczysz swoje paznokcie!
7. Akryl nie powoduje raka ani nie niszczy paznokci.
8.Gdy otwierasz drzwiczki w samochodzie, puszki z otwieraczem rób to ręką, lub narzędziem (monetą, nożem) a nie paznokciami, można je wtedy łatwo złamać
9.Noś gumowe rękawiczki, gdy pracujesz w ogrodzie, myjesz naczynia, wannę, sprzątasz- paznokcie akrylowe nie lubią wilgoci i środków chemicznych, poza tym w rękawiczkach chronisz również skórę swoich rąk, pozostanie dzięki temu dłużej ładna i mniej zniszczona.
10. Używaj zmywacza bezacetonowego , szczególnie w przypadku tipsów akrylowych
11. Nie piłuj sama tipsów na długość, gdyż rozdzielasz kolejne warstwy od siebie co powoduje dostanie się wody i powietrza i odpadnięcie Twoich pazurków
12. Jeśli z jakiś powodów złamiesz tipsa nie przyklejaj go na klej nie przeznaczony do paznokci (ze szczególnym naciskiem na superglue, Kropelkę itp.) Wink
13. Masz pytania? Zadzwoń a nie szukaj w różnych źródłach bo nie zawsze są one profesjonalne
14.jak stylistka robi paznokcie nie dotykaj włosów bo tłuścisz paznokcie przez co może żel odpadać.
15.nie obgryzaj tipsów szkoda zębów.
16. Pozostaw "serwis pazurkowy" w rekach profesjonalisty.

Teraz to trzeba przerobić, poskracać, poukładać i wypisać po kolei.
Tak sobie myślę (biorąc po uwagę Wasze sugestie), że zrobię podział. 5 rad co zrobić żeby mieć dobra usługę i 5 rad jak dbać o paznokcie po takiej usłudze aby żyły długo i szczęśliwie. :D Może niekoniecznie musi to być podział 5do5, zobaczę co wyjdzie z tego mieszaniny. :D
Co Wy na pomysł typu : "www.kosmetyczki.net radzą: chcesz mieć dobrze wykonaną usługę?"a na odwrocie lub poniżej"www.kosmetyczki.net radzą jak dbać o tipsy". Będzie reklama naszej stronki. :)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
10 przykazań jak dbac o "TIPSY" :D
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-01-23, 15:08:13 »
Witam.
Jak Wam to się podoba?
Motto: Traktuj swoje paznokcie jak biżuterię a nie jak narzędzie.
www.kosmetyczki.net radzą: 6 rad co zrobić żeby mieć dobrze wykonaną usługę :

1.Szanuj czas swój i stylistki, nie spóźniaj się; w czasie wykonywania usługi: nie wierć się, nie rozmawiaj przez telefon, trzymaj rękę z dala od włosów, kieszeni, torebki, drugiej ręki a usługa będzie trwała krócej i da lepszy efekt.
2.Skórki przy paznokciu nie mogą krwawić, jeśli jest inaczej zrezygnuj z usługi.
3.Płytka paznokcia nie może być przepiłowana (czerwona i boląca), jeśli tak jest to usługi nie wykonuje profesjonalista.
4.Zwróć uwagę na higienę panującą w gabinecie. Narzędzia, biurko muszą być zdezynfekowane, Twoje dłonie również. Pilniki albo jednorazowe albo przeznaczone tylko dla Ciebie.
5.Pamiętaj. Tania usługa nie zapewni Ci odpowiedniej jakości i poziomu higieny. bezpieczeństwo i jakość kosztują!
6.Akryl nie powoduje raka ani nie niszczy paznokci. Paznokcie profesjonalnie wykonane żelem jak i akrylem są tak samo ładne i wytrzymałe.



www.kosmetyczki.net radzą: 10 przykazań co zrobić aby zadbać o przedłużone paznokcie i mieć piękne dłonie:

1.Pamiętaj!!! Tipsy nie są z żelaza, jak nie będziesz uważała pękną. Gdy otwierasz drzwiczki w samochodzie, puszki z otwieraczem rób to ręką, lub narzędziem a nie paznokciami, można je wtedy łatwo złamać.
2.Noś gumowe rękawiczki, gdy pracujesz w ogrodzie, myjesz naczynia, sprzątasz- paznokcie nie lubią wilgoci i środków chemicznych, poza tym w rękawiczkach chronisz również skórę swoich rąk, pozostanie dzięki temu dłużej ładna i mniej zniszczona.
3.Staraj się wieczorem smarować skórki oliwką, wystarczy zwykła „bambino”.
4.Używaj zmywacza bezacetonowego , szczególnie w przypadku tipsów akrylowych.
5.Jeśli coś zauważysz nie tak z tipsem nie dłub w nim. Nie piłuj sama tipsów na długość i nie "poprawiaj" ich, może to spowodować odpadnięcie tipsów. W takim przypadku musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami za poprawianie paznokci. Skontaktuj się ze stylistką.
6.Nie przyklejaj tipsa, który odpadł na klej typu "super glue", jeśli koniecznie musisz podkleić użyj kleju do sztucznych paznokci dostępnego np. w kiosku i skontaktuj się ze stylistką.
7. Jeśli zauważysz zielonkawe plamki pod żelem/akrylem natychmiast skontaktuj się ze stylistką!!!
8.Nie zrywaj sobie sama tipsów bo niszczysz swoje paznokcie! Pozostaw "serwis pazurkowy" w rekach profesjonalisty.
9.Nie obgryzaj tipsów szkoda zębów, paznokcie i pieniędzy.
10.Masz pytania? Zadzwoń a nie szukaj w różnych źródłach bo nie zawsze są one profesjonalne.


Pomyślę jeszcze nad ewentualnym skróceniem, ewentualnie przeredagowaniem.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...