Autor Wątek: Makijaz trwaly a permanentny  (Przeczytany 29164 razy)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Makijaz trwaly a permanentny
« dnia: 2006-12-14, 15:53:59 »
Pojęcia makijaż trwały i makijaż permanenty często stosowane są zamiennie. Jest to błędne i może postaramy się to w krótki sposób wyjaśnić.
Czy macie jakieś dokładne definicje tych zabiegów?
Z tego co mi wiadomo to makijaż trwały polega na stosunkowo płytkim wprowadzeniu barwnika, poprzez 'drapanie' naskórka igłą wprowadzającą barwnik. Trwałość takiego makijażu to 3-5 lat. Natomiast makijaż permanentny jest bardziej zbliżony do tatuażu a barwnik wprowadza się głęoko poprzez nakłucie naskórka, prawie do skóry właściwiej. Jest to prawie tatuaż i pomimo jego większej trwałości (może pozostać na zawsze) w miarę upływu czasu barwnik blaknie przez co makijaż staje się nierównomierny.
Czy macie jakieś materiały na ten temat?

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Re: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-15, 00:26:14 »
Cytat: "Tomek"
Pojęcia makijaż trwały i makijaż permanenty często stosowane są zamiennie. Jest to błędne i może postaramy się to w krótki sposób wyjaśnić.


To ja poproszę nawet w długi sposób bo jak dla mnie te pojęcia były do tej pory równoznaczne.
Nie bardzo kojarzę kto chciałby sobie robić makijaż jak tatuaż. Choć słyszałem w salonach tatuażu o starszych paniach co sobie brwi na amen przyszły zrobić.. ale one były tak grubo po 50tce pewnie.
W sumie jedyne miejsce jakie widzę gdzie taki makijaż mógłby się sprawdzić to maskowanie blizn i tego typu przypadłości. W innym razie taki makijaż w miarę upływu czasu szpeciłby a nie poprawiał urodę. No ale to moje zdanie, chętnie poczytam więcej na ten temat.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-15, 00:37:00 »
no właśnie tez się zdziwiłam tematem Tomka  :roll:  byłam przekonana że to to samo  :roll: może dlatego że ani jednego ani drugiego nie wykonuję  :lol:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-15, 13:53:02 »
Ja kilkukrotnie spotkalem sie z rozroznianiem lub mieszaniem tych pojec, dlatego problem wrzucilem do dyskusji!

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-16, 01:19:44 »
Z tego co wiem (choć jak wiadomo expertem nie jestem) to zrobienie makijażu na zasadzie tatuażu jest ewidentnym błędem w sztuce i nie powinno mieć miejsca.
Postaram się pogrzebać i znaleźć stosowne materiały na potwierdzenie tej tezy. Jak znajdę coś na jej niepotwierdzenie to też zarzucę. ;)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gosiaczka

  • Gość
Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-24, 09:04:24 »
ja tez myslalam ze nie ma roznicy. pogrzebalam troche i nawet salony oferujace takie uslugi nie rozdzielaja tych pojec. ale na tej stronce http://www.wizaz.pl/images/irena_l/makijaz_trw_vs_perm/ jest to troszke wyjasnione

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-01-24, 09:22:52 »
No tak. To nieco komplikuje sprawę. Ja bym co prawda polemizował z tym artykułem, jednak nie mam takich kwalifikacji. Jednak trzeba będzie chyba zrobić wywiad z kimś kto się tym zajmuje odpowiednio długo a może też z przedstawicielami firm produkujących sprzęt do tego typu usług. Trzeba tę zagadkę wyjaśnić. :)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline biedrona

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-01-28, 13:39:07 »
Drążyłam jakiś czas temu ten temat i niestety nie uzyskałam odpowiedzi na to pytanie.Opinie fachowców w tej dziedzinie są różne.Postaram sie wygrzebać w swoich zbiorach materiały na ten temat i wkleję.

Gość

  • Gość
Makijaż trwały a permanentny
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-02-26, 18:06:31 »
Właśnie zastanawiam się nad tym by zrobić sobie taki makijaż i trochę się przestraszyłam tym co piszą o permanentnym w tym artykule, takiego to ja nie chcę! Jestem więc zmotywowana do tego by coś na ten temat sie dowiedzieć:]

Gość

  • Gość
Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-02-26, 19:06:25 »
No a czy sprawa nie wygląda podobnie jak z tatuażem tradycyjnym i niby "biologicznym" :?: Ten pierwszy jest na stałe...a ten drugi znika po 2-3 latach...pisze niby bo widziałam klientke, która miała wykonany taki tatuaż ... zaczął schodzić już po roku...nierównomiernie i do tej pory pigment jeszcze został...a już podobno 4 lata :? Dla mnie to jakaś pomyłka...Może z makijażem trwałym i permanentnym jest tak samo...chociaż moja koleżanka ma zrobione oczy...wyglądają super ma je 5 lat i rewelacyjnie się trzymają...

Offline Angelinna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-09-08, 14:39:30 »
Byłam w salonie kosmetycznym w Warszawie spytać o makijaż permanentny i umówić sie na ten zabieg :). Przy okazji podpytałam czy są jakieś różnice jeśli chodzi o nazewnictwo między makijaż permanentny a makijaż trwały - z odpowiedzi pani lekarz medycyny estetycznej wynika, że można te pojęcia stosować zamiennie i onzaczają to samo.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-09-09, 07:35:12 »
z odpowiedzi pani lekarz medycyny estetycznej wynika, że można te pojęcia stosować zamiennie i onzaczają to samo.
CO ne znaczy, ze pani 'lekarz medycyny estetycznej' jest wyrcznia w tej sprawie.
BTW: Nie ma specjalizacji 'medycyna estetyczna' :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-09-09, 13:23:54 »
 :smiech3: :smiech3: :smiech3:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-09-13, 00:19:54 »
dokładnie, dermatolodzy robią kursy i potem nazywają się dermatolog medycyny estetycznej....

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: Makijaz trwaly a permanentny
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-01-28, 22:03:54 »
Dawno juz nikt nie pisal do tego tematu, ale ja sie wypowiem, moze ktos to przyczyta :)

chyba jest jednak roznica w permanentnym i trwałym makijazu, ja 5 lat temu mialam robione brwi tym makijazem, Pani powiedziala mi ze jest to makijaz permanentny, ktory zaniknie po 5 latach, wiec ona juz sie chyba nie znala i mylila te pojecia, brwi mam zrobione czarne, i teraz po 5 latach one mi lekko wyblakly do takiego jakby grafitu leciutko ciemnego popielu, i w paru miejscach jak sie dobrze przyjzec mam leciutkie calkowite zaniki barwnika, ale ogolnie brwi sie trzymaja i nie znikaja. Ostatnio chcialam sobie poprawic te brwi na ciemniejszy kolor z powrotem i pani w salonie juz nie ta co mi robila, powiedziala wlasnie ze ja mam brwi zrobione na zasadzie tatuazu bardzo gleboko i te barwnik mi nie zniknie juz i ze ich sie nie da poprawic.
Co wy o tym sadzicie?
jest jest na forum jakis specjalista od makijazu permanentnego? :)