Autor Wątek: Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?  (Przeczytany 57519 razy)

Gość

  • Gość
Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?
« dnia: 2004-11-03, 00:42:49 »
Witam wszystkie forumowiczki :)

W niedalekiej przyszlosci planuje otworzyc gabinet kosmetyczny.
Do uzyskania dyplomu technika uslug kosmetycznych zostal mi jeszcze rok nauki.
Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?... czy raczej musze w takiej sytuacji zatrudnic kosmetyczke?
Bardzo prosze o wszelkie informacje.Dziekuje:)

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-11-03, 18:07:28 »
Nie musisz mieć ukończonej szkoły aby otworzyć swój gabinet(nie pytają o takie rzeczy)Normalnie załatwiasz wszystkie potrzebne do tego sprawy i już :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #2 dnia: 2004-11-04, 10:20:23 »
Cytat: "Marlena"
Nie musisz mieć ukończonej szkoły aby otworzyć swój gabinet(nie pytają o takie rzeczy)Normalnie załatwiasz wszystkie potrzebne do tego sprawy i już :)

I to jest wlasnie przeklenstwo. Nikt nie sprawdza uprwanien do prowadzenia gabinetu - moze go otworzyc kazdy kto zarejestruje dzialalnosc gospodarcza.
Niezaleznie od Twoich umiejetnosci na dzien dzisiejszy istnieje jeszcze etyka. Zadaj sobie pytanie: Czy powinnam wykonywac zabiegi nie majac do tego wymaganego wyksztalcenia (nie pisze tu o umiejetnosciach).
Ale z drugiej strony, jezeli gabinety prowadza osoby po 3-y miesiecznych kursach, to Twoj przypadek nie bedzie najtragiczniejszy :(.

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #3 dnia: 2004-11-04, 13:07:27 »
Ja również nie jestem za tym(ja skończyłam studium 2 letnie i iles lat pracowałam,żeby otworzyć swój gabinecik)ale niestety takie są realia :(

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-11-05, 07:54:37 »
Zgadzam sie z Wami, tez jestem po 2-letnim studium i otwarlam gabinet majac papier w reku.Nie mialabym odwagi pracowac z ludzmi nie majac mglistego pojecia o np. anatomii  ludzkiego ciala i wielu innych waznych rzeczach!Przeciez tak latwo mozna cos spieprzyc, a konsekwencje sa oplakane.To jest praca z zywymi ludzmi, ktorzy moga przenosic rozne choroby, jak sie przed tym obronic bez nawet podstawowej wiedzy?! Sama tez mialam sytuacje, gdzie klientka zyczyla sobie okazania dyplomu ukonczenia szkoly i miala do tego pelne prawo, gdyz oddawala w "obce rece" swoja twarz. Podsumowujac, radze sie zastanowic przed otwarciem interesu bez papieru, bo czesto bywa to powodem kleski.

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #5 dnia: 2004-11-06, 12:52:18 »
Witam!Ja koncze w tym roku 2letnie studium kosmetyczne, a pomimo dosc solidnej nauki nie otworzylabym w ciagu najblizszych kilku lat salonu kosmetycznego.Przeciez do tego trzeba pewnej praktyki,obycia,doswiadczenia a nie tylko suchej wiedzy.. Ale jak tak patrze jakie osoby maja gabinety kosmetyczne i jakie rzeczy wielkie panie szefowe wygaduja to plakac sie chce  :roll:  Az sie chce otworzyc wlasny salon tu i teraz aby sprowadzone na zla droge klientki oswiecic prawdziwa wiedza  :lol: Mysle ze prawo pozwalajace niemalze kazdemu otworzyc salon jest jakims wielkim nieporozumieniem... Ile traci na tym nasz piekny zawod  :cry:

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #6 dnia: 2004-11-07, 17:43:31 »
Moim zdaniem aby otworzyć swój to trzeba mieć  troche wiedzy i najlepiej załapać troche praktyki(niestety to trudne bo kto bedzie chciał przeszkalać konkurencje)ale to naprawde bardzo ważne.Wiem,że po kursach otwierają. :cry:

Gość

  • Gość
własny biznes?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-01-17, 16:18:54 »
Witam wszystkich!

Niedługo zasilę grono bezrobotnych  :cry:
i tak sobie myślę, czy nie założyć własnej firmy-kosmetycznej? Jakieś tam oszczędność mam-małe bo małe, ale są. Tylko zastanawim się czy pomysł swojego zakładu kosmetycznego jest dobry? Nie wiem zupełnie jak poruszać się w tym temacie? Na pewno szkoła lub jakiś kurs na początek? No a co dalej? Nigdy nic wpólnego nie miałam z kosmetologią, kosmetyką (w sensie pracy). Czy np. kończąc dwuletnią szkołę kosmetyczną mogę już prowadzić taki zakład? Czy potrzebuję praktykę? Jak zacząć?Pomóżcie?Poradźcie?

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-01-17, 19:55:59 »
Cześć...
Ja też myslałam o rozpoczęciu działalności kosmetycznej, ponieważ interesuje mnie ten zawód i wiem, ze jest to dziedzina, w której pracowałabym z satysfakcja. Jednak moje zapały otwarcia własnego gabinetu ostudziła kolezanka, która przez rok prowadziła zaklad kosmetyczny i niestety zostala zmuszona zawiesic dzialalnosc. Naprawde trudno mi doradzic czy powinnas otwierac wlasny gabinet. Musialabys zaczac od solidnego wyksztalcenia kosmetycznego a to da Tobie jedynie dobra szkola. Potem jakies kursy, pomysl o tym, ze w tym zawodzie trzeba ciagle sie doksztalcac a na to potrzebe sa finanse. Poza tym otwarcie gabinetu tez wymaga sporych nakladów zwazywszy, ze musi spelniac wymogi sanepidu. Dochodzi do tego sprzet, kosmetyki a co najwazniejsze: przeswiadczenie, ze jestes w stanie sama to prowadzic, dbac o to a przede wszystkim o klientki. No i jeszcze nasz kochany rzad "w ramach programu  wspierania przedsiebiorczosci" wymyslil kasy fiskalne dla kosmetyczek!!! i niestety to tez musisz wziasc pod uwage :(  Moje marzenia o gabinecie kosmetycznym sie nie spelnia, bo ja nie potrafie tak bardzo ryzykowac. Wybralam latwiejsza droge: otwieram sklepik :) Zycze Tobie wszystkiego dobrego, aby udalo sie Tobie spelnic marzenia. Moja dobra rada: stworz sobie biznes plan i dobrze go przeanalizuj :) Najlepiej kilka razy... Pozdrawiam serdecznie
Kinga

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-01-17, 20:51:00 »
Kochana, bardzo fajnie, ze chcialabys wejsc w te, jakze piekna dziedzine, ale tym oto sposobem nigdy nie osiagniemy naszego "kosmetyczkowego celu" - gabinety dla kosmetyczek  :( Nie wiem, czy czytalas wsyzstkie tematy na tym forum, wczesniej juz poruszalysmy temat niewyksztalconych w zawodzie szefowych... To bardzo smutne, gdy pracownica wie wiecej od swojej przelozonej,. a w Twoim wypadku na pewno by tak bylo, przynajmneioj na poczatku.. uwazam, i zdania nie zmienie, ze gabinety powinny otwierac panie, ktore juz sa obeznane w rynku kosmetycznym, ktore maja juz jakies doswiadczenie, i ktore beda w stanie wziac pelna odpowiedzialnosc za dzialalnosc swojego gabinetu i za przekazane klientkom porady.. Jezeli interesuje CIe kosmetyka, skoncz szkole, poobracaj sie troche w tym fachu, i dopiero zalo gabinet,ale nie rob tego na samym poczatku bo bedziesz po prostu niewiarygodna.. Nic, koncze te moje pojekiwania i zycze powodzenia ;)

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-01-18, 16:04:53 »
Hejka!

Dzięki dziewczyny za cenne rady! Wiem, że rozpoczęcie działalności wiąże się z wieloma wymogami, biurokracją.To mnie nie przeraża. No może trochę. Liczę się z tym, że początki bywają trudne oraz z tym, że interes może na początku w ogole nie przynosić zysków. Wiem także, że jeśli podjęłabym się otwarcia salonu kosmetycznego na pierwszym miejscu stawiałabym satysfakcję klienta. Nie nastawiałabym się od razu na zyski, ale na jakość świadczonych usług, zadowolenie klienta, na pozyskanie klientów! Tutaj przydałaby się wiedza i doświadczenie. Zakładam, że zanim rozpoczęłabym taką działalność zdobyłabym i jedno i drugie. Nie wchodzi u mnie w grę-otwarcie salonu i zatrudnienie kosmetycznki na etat, żeby ten biznes prowadziła. Poprostu finansowo nie mogłabym sobie pozwolić na zatrudnienie takiej osoby. Przynajmniej na początku. Hmm..Trudny orzech .. :?

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-05-31, 23:53:03 »
CZESC!
Sama mysle o otworzeniu salonu,ale moj problem polega na czyms innym.Jestem na 1 roku w szkole kosmetycznej,czy moge otorzyc salon juz czy musze skonczyc szkole najpierw?Zaznaczam ze chce sama tam pracowac,bo nie stac mnie na 2 osobe w sensie kosztow....tylko czy moje kwalifikacja sa wystarczajace?Czy musze miec kogos z papierami?Probuje sie dowiedziec tego od miesiacai nkit nie umie mi jednoznacznie odpowiedziec!

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-06-01, 08:37:38 »
Cytat: "Goya"
Jestem na 1 roku w szkole kosmetycznej,czy moge otorzyc salon juz czy musze skonczyc szkole najpierw?Zaznaczam ze chce sama tam pracowac,bo nie stac mnie na 2 osobe w sensie kosztow...

A jak myslisz? Czy po 2 semestrach szkoly masz juz wystarczajace kwalifikacje i umiejetnosci? Czy poznalas juz wystarczajaco tajniki kosmetyki?
Ja nie sadze, ale niestety polskie prawo, nie zabrania otworzyc Ci wlasnego gabinetu    :(

Gość

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-06-02, 22:46:20 »
Chce zaczac powoli,od rzeczy ktore potrafie robic po pierwszym roku,poza tym mam za soba kilka kursow.Nie mam zamiaru porywac sie na ruszanie pelna para:)A mam akurat okazje,ktora moze sie nie powtorzyc, nie wiedzialam tylko czy prawnie to mozliwe.

Gość

  • Gość
pracowanie jako kosmetyczka bez pełnego wykształcenia
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-08-16, 17:38:27 »
Za rok kończę szkołę i chciałam się dowiedzieć czy salon kosmetyczny może mnie przyjać jako pracownika gdy nie mam jeszcze tytułu? Pracuję teraz na zastępstwie przez dwa tygodnie za moją instruktorkę gdzie miałam praktyki, która wyjechała i tak się zastanawiam - bo wszystkie zabiegi już robię i z tym nie ma żadnego problemu. Mam więc pewne doświadczenie w tym i chciałąbym już bardzo pracować... Czy są jakieś wymogi sanepidu albo jakiś innych instytucji? Czy w salonie, gdzie będę chciała złożyć cv nie wyśmieją mnie? ;)