Autor Wątek: hologramy  (Przeczytany 108754 razy)

Offline Avangarda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 44
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #60 dnia: 2006-02-22, 17:07:29 »
Ewcia tasme wtapiac mozesz przyklejajac ja na pierwszej warstwie zelu ale najpierw ja tj. pogniec, polam zeby nie odtawala i ladnie przylegala

pozdrawiam
Agusia
AGNIESZKA STACHOWIAK
Instruktor Stylizacji Paznokci


TEL. 518 424 458          gg 6706867

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #61 dnia: 2006-02-22, 20:48:13 »
Taśma perlmutowa jest dość sztywna,ale wystarczy(tak jak napisała Agnieszka),delikatnie "połamać" ją w palcach i będzie układać się idelanie na paznokciu.
Zatapiamy ją jak większość ozdób-pod żel budujący :)

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #62 dnia: 2006-03-02, 10:29:00 »
mam ten sam problem
kupiłam taśme perlmutową i jest ona dość sztywna, (nie spodziewałam sie ze jest taka sztywna), myślałam że da sie ją wygiąć, zgnieść, ze bedzie sie marszczyć...no i nie wiem co teraz z nią zrobić,
poradźcie mi co ja z nią mam zrobić...

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #63 dnia: 2006-03-06, 11:08:30 »
juz sobie poradziłam z taśma, pocięlam cieniutkie długie tasiemki i rozciągnęłam wzdłuż i wtedy taśma zachowała sie jak  guma, i już miałam prostą drogę do układania kompozycji na paznokciu :)

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #64 dnia: 2006-03-06, 11:30:32 »
Taśme najlepiej pokruszyć w palcach, tak jak pisały dziewczyny i dawać ją na sam początek. Ja najpierw smaruję pazurka cieniutko żelem, nakładam taśmę i do lampy, potem nakładam dopiero normalne warsty żelu i buduję pazurka. Dzięki temu taśma mi się nie przesuwa i potem jej nie spiłowuję - podczas modelowania. Jeżeli chcesz pooglądać efekt takich pazurków to bardzo dużo zdjęć jest na www.elarto.com.pl/galeria

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
wtapianie brokatu
« Odpowiedź #65 dnia: 2006-06-29, 14:24:34 »
robie czesto tipsy z brokatem i mam problem bo robią sie z brokatu grudy nakładam pędzelkiem do zdobień wcześniej zamoczonym w wodzie.prosze o rade jak nakładacie brokat.dziekuje i pozdrawiam

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #66 dnia: 2006-06-29, 15:54:05 »
Dlaczego moczysz pedzelek w wodzie?? moze to wlasnie d wody robia sie grudki, nakladaj suchym pedzelkiem brokat, a jesli masz jakies niewielkie nierowności, to pozniej to pilnikiem i kostka wyrownasz :)

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #67 dnia: 2006-06-29, 16:21:37 »
Ja nakladam wilgotnym pezdelkiem "zpsikanym" alkoholem. bo jak nakaldalam suchym to tez kluchy mi sie robily. A tak to leciutko pzrejezzdam po zelu, albo najpierw strzepuje.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #68 dnia: 2006-06-29, 18:56:20 »
Maciejko, a pracujesz zelem, czy akrylem?

Jezeli chodzio akryl to sa dwiemetody- pierwasza- mieszasz proszek akrylowy z brokatem i tym tworzysz panokietki, druga- pedzelkiem zanurzonym w liquidzie i w pudrze "dotykasz" do brokatu, tak, ze "obkleja" on kulke i nia tworzysz paznokietki. Z zelem mozna postepowac podobnie, z tym, ze po wymieszaniu zelu z brokatem nalezy nieco odczekac aby babelki powietrza "uciekły".
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
brokatowy french i inne ozdoby
« Odpowiedź #69 dnia: 2006-06-29, 20:24:05 »
Hejki dziś chciałam się dowiedzieć, w jaki sposób robicie brokatowy frencz, ja zrobiłam to tak, że wymieszałam odrobinę przeźroczystego żelu z brokatem i nałożyłam go jak frencz, wyszło to ładnie :) Powiedzcie mi też, czy próbował ktoś robić jakiś wzorek lakierem do paznokci pod żelem tzn. na pierwszej warstwie żelu? Nie osłabi to trwałości żelu?
Niech mi też ktoś powie jak tu umieścić fotke?

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #70 dnia: 2006-06-29, 20:42:22 »
Jeśli chodzi o brokat w żelu to mam w ofercie kilkadziesiąt takich żeli kolorowych. Do frenchu są przepiękne biale i różowe brokaty w kilkunastu odcieniach. Zelem można robić na tipsach jak i na naturalnych paznokciach no i oczywiście przedlużać na szablonie.

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #71 dnia: 2006-06-30, 00:05:16 »
Ja dzisiaj robiłam brokatowe złote końcówki ;)
Na ostatnią warstwę żelu, właściwie to na warstwę dyspersyjną nałożyłam brokat i potem przykryłam to cieniutką warstwą żelu. Zrobiłam to w tej kolejności bo dziewczyna chciała sama sobie to po weekendzie spiłować. Ale brokat możesz nakładać po każdej warstwie.... Różne szkoły tu są, tak samo jak białą masę do frencha. Jedni nakłądają po pierwszej warstwie żelu, inni po drugiej przed glossem, a ja akurat wolę nakładać od razu po zmatowieniu tipsa przed żelem  :lol:

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #72 dnia: 2006-06-30, 19:27:52 »
a ja nakladam brokat osobnym pedzelkiem na pierwsza warstwe nieutwardzonego żelu, wkładam na chwilke do lampypo czym nakladam troche żelu na brokat zeby przy nastepnych warstwach sie nie rozmaział po całym paznokciu i do lampy, po utwardzeniu nakladam kolejne warstwy zelu i jest gites;)

a jesli chodzi o malowanie lakierem to robie przed ostatnią warstwą zelu czylu na wymodelowanym paznokciu, czekam az porzadnie wyschnie i warstwa nawierzchniowa i do lampy, efekt i trwałość bez zarzutu:) z tym ze nie maluje całego paznokcia tylko jakies drobne elementy typu kreseczki, maziajki, palmy i inne wydziwiaski;) , takie małe elementy nie osłabiają to trwałości żelu:) tak więc osobiście bardzo polecam:)

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #73 dnia: 2006-07-03, 22:16:16 »
Mój sprawdzony sposób na ozdoby z brokatem to wymieszać odrobinę żelu z brokatem (oczywiście w osobnym pojemniczku) i wtedy możesz go nakładać jak normalny żel utwardzasz 2 minuty i gotowe :D Oczywiście na to jeszcze jedna warstwa przeźroczystego żelu. Mam takie małe pojemniczki na zakrętkę jak po błyszczykach do ust (puste można dostać w wielu sklepach z kosmetykami )i możesz taki pomieszany żel z brokatem śmiało w tym przechować na następny raz, trzeba tylko dobrze zakręcić :)

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #74 dnia: 2006-07-05, 14:17:04 »
dzieki za rady pracuje tylko żelem.kupiłam bardzo drobny brokat i jest troche lepiej.pozdrawiam