Autor Wątek: hologramy  (Przeczytany 108749 razy)

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #45 dnia: 2006-01-08, 13:14:53 »
Osobiście kleje liście klejem do tipsów i efekt jest taki jakiego oczekuję ja i moje klientki. Przytrzymywanie ozdób patyczkiem i zalewanie żelem nie zawsze się sprawdza.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #46 dnia: 2006-01-08, 14:15:19 »
dokładnie tak,jesli ozdoba którą chcemy zatopić jest zbyt sztywna zaby zalać ją żelem,to mozemy albo na opracowany tips lub na szkielet utworzony na formie i zmatowiony nakleić ozdobę na klej do tipsów i następnie zalac ją żelem,budując już wszelkie krzywe.

Gość

  • Gość
ozdoby na tipsach clear
« Odpowiedź #47 dnia: 2006-01-16, 12:36:06 »
A tak poważnie... ;)

Bardzo podobają mi się przedłużane paznokcie na tipsach clear. Zwłaszcza z zatopionymi ozdobami (brokat). Ale nie wiem, pomiędzy które warstwy żelu ten brokat czy inne kwiatki położyć.

A może to bez różnicy?  :roll:  Czy jeśli posypię brokat na bazę i wsadzę do lampki a potem warstwy tak, jak zwykle, to nie będzie "za głęboko"?
A może dopiero po opracowaniu warstwy budującej i nałożeniu na nią następnej? (Tylko, że wtedy na nią trzeba będzie położyć jeszcze jedną, ostatnią... chyba będzie ich za dużo)

A jak Wy robicie?

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #48 dnia: 2006-01-16, 17:33:59 »
Możesz nałożyć już na bazę,ale jesli bedziesz zmieniac wzór,to pozniej ciężko będzie Ci się do tych ozdób dopiłować.
Najlepiej po nałożeniu bazy,nałóż cieniutka warstwę zelu bud,nałóż ozdoby,utwardz zeli pozniej profiluj paznokcia jak zwykle.
Jesli nałożysz ozdoby na opracowany paznokieć,to popierwsze-ozdoby nie przykleją się,a po drugie,zawsze po nałożeniu ozdób i tak paznokieć musiałabyś opracować ponownie,aby nie było na nim żadnych nierównosci.

Gość

  • Gość
Zatapianie ozdób w akrylu
« Odpowiedź #49 dnia: 2006-02-05, 13:17:31 »
Chciałabym sie dowiedzieć jak najlepiej zatopić hologramy w akrylu :?:  :!:
Będę badzo wdzieczna za porade!

kasiek

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #50 dnia: 2006-02-05, 19:34:36 »
przygotowujemy pazurka standardowo, nanosimy na niego cienka warstwe akrylu na nia od razu kładziemy ozdoby, a potem pokrywamy znow akrylem i tyle  :lol:  :lol:  :lol:

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #51 dnia: 2006-02-06, 13:51:38 »
Ja na przykład przyklejam na klej do tipsów, bo pracuje na akrylu szybkoschącym...

Offline Misia

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 237
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #52 dnia: 2006-02-07, 20:02:45 »
A ja wole zdecydowanie zel
:)

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #53 dnia: 2006-02-08, 12:33:35 »
mi ten akryl twardnieje i nie moge zatopic ozdób(jestem zbyt powolna chyba) ,wiec obecnie robie w żelku :oops:

Aguś

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #54 dnia: 2006-02-08, 16:31:38 »
Niestety przy akrylu trzeba sie troche pospieszyc lub obrac sobie odpowiednia technike np. nakladanie po kawalku. Domeną zelu natomiast jest to ze mozecie sie bawiac cale wieki  :lol:

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #55 dnia: 2006-02-09, 01:17:52 »
na pewno Ci sie uda, apamietaj aby akryl był ciut bardziej mokry niż normalnie, potem nałóż szybko ozdoby i lekko docisnij, możesz też gdy akryl zaczyna wysychac lekko pomoczyc go liquidem, musisz tez delikatnie rozprowadzać warstwe wierzchnią, wtedy nieprzyklejone elementy nie przesuną się.

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #56 dnia: 2006-02-11, 14:26:49 »
Tak naprawdę to zależy co chcesz uzyskać. Czy nasycenie tego brokatu ma być bardzo intensywne? Ja akurat używam żeli budujących z dużą ilością brokatu przedlużając na szblonie, albo też mieszam brokaty sypkie z żelami budujacymi. Nakladam różnie na calą plytkę lub na końcówkę albo stosuję dwóch kolorów brokatów różnie nkladając... inwencji twórczych jest wiele najlepiej to wybrać się na szkolenie z zakresu zdobienia pernamentnego. :D  :wink:

Gość

  • Gość
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #57 dnia: 2006-02-11, 14:33:36 »
... a co do ozdób to robię tak samo jak Darianna... na cieniutką warstwę żelu budującego jeszcze nie utwardzonego nakladam ozdoby i utwardzam no itd... :D

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
wtapianie ozdób - PROBLEMY
« Odpowiedź #58 dnia: 2006-02-11, 15:44:34 »
Jeżeli wiesz, ze to zdobienie, ci, labo klientce szybko sie nie znudzi i bedzie chciała je uzupelniać, mozesz ozdoby połozyc na baze, ale osobiscie radzę, tak jak napisała Darianna nałozyc je na cienka warstwe budującego- w raie gdy sie znudza, bedzie mozna je spiłowac, a gdyby były na bazie, to mozna juz tylko wymienic.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Taśma perlmutowa.......
« Odpowiedź #59 dnia: 2006-02-22, 11:26:56 »
Kochane dziewczyny czy możecie mi napisać jak się wtapia taśme perlmutową??? Pod którą warstwę żelu??? Czy najpierw zbudować pazurka i pod ostatnią >??? Kupiłam sobie takie ładne cudeńka i nawet nie wiem jak mam z tego korzystać  :oops:
Moze macie jakieś fotki pazurków ozdobionych tą taśmą..... :wink: