Autor Wątek: Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu  (Przeczytany 7702 razy)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« dnia: 2006-12-04, 12:52:47 »
Podaję link do strony gdzie znajdziecie przydatne informacje dla osób interesujących się piercingiem jak i chcących sobie założyć kolczyk. Warto poczytać:
http://www.wildcat.pl/abc.htm

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-04, 15:12:59 »
mam to nawet wydrukowane  8)
„Spür die Melodie der Community“

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-05, 23:15:09 »
bardzo fajna stronka.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-05, 23:29:25 »
calkiem calkiem  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-05, 23:50:47 »
Super stronka!
tylko, ja oczywiscie zamast wiadomości praktycznych zanurzyłam sie w ogładaniu kolczyków  :lol:
Sroka jestem ot co!
No i wypatrzyłam-



Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-12-06, 08:00:25 »
Cytat: "Albertyna"

Sroka jestem ot co!
No i wypatrzyłam-



Skąd ja to znam. ;) Mam taką jedną srokę w domu co jak złoto i biżuterię zobaczy to leci i mnie ciągnie :). Tylko boi się kłucia w inne części ciała niż uszka to na szczęście kupowanie choć części kolczyków mam z głowy :D hehe.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gooosha

  • Gość
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-12-06, 14:57:26 »
Już sobie zamówiłam prezent pod choinkę z tej stronki  8)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-12-06, 15:06:26 »
W tym samym dziale jest post na temat sklepów gdzie jest ta strona i jeszcze inna ;). Jak macie jakieś jeszcze to tam dopisujcie.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-08-17, 16:06:58 »
Ryzyko piercingu
Wraz z przyjściem ciepłych dni coraz bardziej odsłaniamy ciało. Chcemy, by było jak najpiękniejsze i atrakcyjne. Jednym z szybkich sposobów dodania sobie urody jest zdobienie ciała poprzez przekłuwanie i malowanie. Około 50% populacji Europy i USA w wieku 14-18 lat ma kolczyki i ta liczba rośnie. W Polsce nie tylko młodzież w ten sposób podkreśla swoją indywidualność.
 
W gabinetach kosmetycznych obserwuje się o tej porze roku wzmożony ruch i pytania o takie usługi, jak makijaż permanentny czy przekłuwanie różnych części ciała - uszu, pępka, brwi, języka, oraz miejsc intymnych. Nie są one jednak obojętne dla klientów, a ryzyko powikłań powinno zmusić obsługę salonów do szczególnego dbania o higienę.
 
- Przede wszystkim należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny - uważa dr Anna Nadulska z Akademii Medycznej w Lublinie. - Powinno używać się sprzętu jednorazowego oraz materiałów posiadających certyfikaty bezpieczeństwa. Należy także edukować klientów pod kątem pielęgnacji skóry po zabiegu.
 
Obecność flory bakteryjnej i grzybiczej bytującej na powierzchni skóry wymaga, by przed każdym zabiegiem skórę zupełnie oczyścić, bowiem ryzyko negatywnych skutków jest bardzo duże:
 
- około 10-30 % zabiegów kończy się zakażeniami bakteryjno-wirusowymi ( HBV, HBE, HDV, HIV);
- do 30% - długotrwałym krwawieniem;
- 45% - przerwaniem ciągłości skóry i chrząstki;
- część kończy się wytworzeniem keloidów w okolicy ciała obcego (tylko do operacyjnego usunięcia);
- oraz rozsianiem zmian skórnych - opryszczki wirusowej zmian bakteryjnych grzybiczych pobudzeniem zmian nowotworowych;
- część klientów reaguje alergią na użyty element zdobniczy (nikiel ale także na złoto srebro tytan i miedź).
 
Zdaniem dr Anny Nadulskiej najczęstsze powikłania przy piercingu ucha to:
 
- opuchnięcie
- stan zapalny tkanki
- ropnie
- keloidy
- deformacja chrząstki.
 
Przekłucie nosa może spowodować:
 
- miejscowe zakażenie bakteryjne;
- nieodwracalne uszkodzenie chrząstki i trwałą jej deformację;
- opisywane są przypadki komplikacji sięgających nawet zapalenia wsierdzia oraz uszkodzenia zastawki mitralnej.
- Są to sytuacje skrajne i bardzo rzadkie - uspokaja dr Nadulska.
 
Piercing powiek to ryzyko deformacji powieki przez zaciągającą bliznę oraz zapalenie rogówki.
Przekłucie warg jest szansą na infekcje jamy ustnej - podrażnienie przyzębia, osłabienie stabilności zębów, cofnięcie się linii zębów. Drażnienie błony śluzowej może być przyczyną nowotworzenia. Rzadko kto wie, że kolczyk w wargach może spowodować przetokę ślinową oraz zaburzenia żucia i trawienia.
 
Przekłucie języka wiąże się z długotrwałym krwawieniem. Wokół ciała obcego może się zrobić stan zapalny oraz miejscowe zapalenie tkanki. Opisywane są przypadki zapalenia mózgu w następstwie przekłucia języka.
 
Kolczyk w pępku wiąże się przede wszystkim z długotrwałym gojeniem. Przekłucie pępka to agresywny zabieg wymagający zrobienia dużego otworu. Miejsce to ma predyspozycje do zakażeń bakteryjnych beztlenowych. Wokół implantu obserwuje się granulowanie oraz keloidy.
Piercing piersi to ryzyko ropnia sutka oraz endocastilis.
 
Kolczyki w genitaliach to ryzyko przewlekłych stanów zapalnych wynikających z powodu istnienia w tym miejscu dużej liczby gruczołów potowych i łojowych. Dość częste jest zapalenie napletka. Kolczyk w penisie niesie także duże ryzyko uszkodzenia prezerwatywy.
 
Każdego klienta zgłaszającego się na zabieg piercingu należy ostrzec i przestawić mu przeciwwskazania, którymi są:
 
- alergia na stosowanie metalu w ozdobach
- choroby z zaburzeniami krzepnięcia
- stałe przyjmowanie leków zakrzepowych
- choroby wyniszczające - o charakterze nowotworowym
- choroby wirusowe
- choroby skóry - trądzik czyraki oraz opryszczka
- kolagenozy
- partie skóry z naczyniakami
- wrodzone lub nabyte zmiany skórne
 
Przeciwwskazaniami względnymi są choroby układu krążenia oraz cukrzyca.
 
 
 
Małgorzata Lis-Skupińska

źródło: www.kosmetykaprofesjonalna.pl
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

ola__fm

  • Gość
Przydatne i ważne informacje o kolczykowaniu
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-10-28, 13:27:47 »
kurcze, wiem,że osób z cukrzycą nie wolno przekłuwać, ale ja sama choruję i mam kilka kolczyków..
potrzebna jest po prostu higiena i kontrola gojenia :)