Autor Wątek: kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy  (Przeczytany 95525 razy)

Offline czikulinka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
chciałam zapytać co polecacie na to by po przebiciu pępka szybciej się zagoił.......??? czym smarować....???

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-14, 22:02:46 »
nie moge sobie teraz przypomniec :?  ale znalam dobra maść na gojenie ran po przebiciu pępka,poleca ja kazda kosmetyczka  u ktorej wykonuje sie zabieg,zapytaj w zakładzie kosmetycznym a napewno uzyskasz odp.
Pozdrawiam ;)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-14, 22:02:54 »
smarować tribiotikiem i przemywać solą fizjoligiczną - nie wodą utlenioną! bo trudniej się wtedy goi.
Moim zdaniem przekłucie pepka absolutnie nic nie boli - bynajmniej mnie nie bolało - blizna zaostaje to fakt ale malutka, w brodzie też mam dziurkę ale powoli się zrasta i robi sie mniej widoczna:)
Pozdrawiam
„Spür die Melodie der Community“

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-14, 22:08:54 »
ooo...  :!:  mialam to na koncu jezyka :)  to byl TRIBIOTIK w kazdym salonie bezposrednio po zabiegu polecaja ta masc.
Pozdrawiam ;)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-14, 22:15:56 »
Cytat: "alicja"
ooo...  :!:  mialam to na koncu jezyka :)  to byl TRIBIOTIK


zgadzam sie, jest rewelacyjny, stosowalam go jak sie kiedys skaleczylam a wlasciwie o malo co nie odkroilam kciuka  :!:  :|
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Kasia_Zet_

  • Gość
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-15, 12:40:15 »
linek, pozwolisz ze sie z Toba nie zgodze :> wg mnie modne jest wszystko to w czym dobrze się czujemy i co pasuje do naszego charakteru :twisted:

co do gojenia się to umnie było to równo pół roku. czikulinka musisz o niego dbać i nie doprowadzic do zanieczyszczeń... polecam oczywiscie tribiotic, ale też przemywanie ranki odkażającym mydłem np Protex, odradzam wodę utlenioną!

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-15, 12:46:01 »
ja mam kolczy w pepku od dwoch lat.goil mi sie krotko naprade bo cos kolo 3, 4 tygodni.przebicie dosc mocno mnie bolalo.
z ta woda utleniona odradzacie a ja wlasnie przemywalam woda i nic mi sie nie dzialo.tribiotyk tez polecam.

Offline Alice

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 780
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-15, 12:46:49 »
Cytat: "Kasia_Zet_"

 odradzam wodę utlenioną!
dlaczego?
Nadal nie znam tajemnicy za to mam w głowie kalkulator i wiem co się liczy

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-15, 13:14:34 »
woda utleniona nalana na gojącą się rane uaktywnia się i pieni, w pewnym sensie "odkrywa" naskórek który sie goi co nie sprzyja gojeniu się ran takich jak w przypadku przekłuc. Oczywiście nie jest to tak, że wszystko zacznie się babrać itp ( choc może się tak stać ! ) ale zdecydowanie bardziej polecana jest sól fizjologiczna, wody utlenionej używa się tylko bezpośrednio po przekłuciu.

Mi się pępek zagoił w 2 tygodnie, ale to już 4 lata jak go nie noszę ;)
„Spür die Melodie der Community“

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-11-15, 14:56:47 »
a ja slyszalam ze nalezy stosowac wode utleniona,widocznie bylo to mylne stwierdzenie...
Pozdrawiam ;)

Offline czikulinka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-11-15, 15:24:09 »
dzięki ze mi napisałyście o tej wodzie bo własnie dziwnie mi się zaczeło to goić....na solarium też podobno nie moge chodzic dopóki się nie zagoi tak??

kameleon

  • Gość
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-11-15, 15:39:36 »
mi pepek przebijala kolezanka ktora nie jst kosmetyczka tylko pielegniarka i ona radzila zeby nie przemywac rany woda utleniona tylko raz bezposrednio po przekluciu a potem juz nie bo jak mowila woda "rozpulchnia" rane i ta bedzie mi sie dluzej goic.ja przez pierwsze dni przemywalam spirytusem salicylowym a potem kwasem bornym i nie wiem czy dobrze robilam ale rana zagoila sie bardzo szybko i bez zadnych problemow a kolezanki ktore stosowaly wode skarzyly sie ze rana dlugo boli i czasem nawet ropieje. trimbiotic mozesz kupic w aptece w jednorazowej saszetce kosztuje niecale 1 zl.pierwsze dni po przebiciu zrezygnowalam z solarium ale pozniej juz tylko zakrywalam pepek w trakcie oplania.i radze przez pierwsze dni unikac basenu i silowni czy aerobiku.
ps-nie jestem fachowcem w dziedzinie "przebijania pepkow" :wink: ale prosilas o rade wiec pisze to co wiem z doswiadczenia.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-11-15, 16:08:48 »
ja wlasnie wtym dniu jak sobie przeklulam pepek poszlam na solarium chociaz kosmetczka odradzala.nic mi sie niestalo z kolczykiem tylko ze to miejsce od plastra mi sie odparzylo. :wink:

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-11-15, 16:29:23 »
na solarium wystarczy pepek przykryc płatkiem kosmetycznym, nie powinno się także nosić opatrunków (ewentualnie 1/2 dni po przekluciu)- to miejsce musi oddychać.
W ogołe bodypiercing to taka moja mała pasja ;) zajmowałam sie tym jeszcze 2 lata przed pójściem do szkoły kosmetycznej
„Spür die Melodie der Community“

Offline marti

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 383
kolczyk w pępku - jak przekłuć i czym smarować? problemy
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-11-15, 20:51:54 »
Ja po przekłuciu pępka przemywałam go dezynfekującymi chusteczkami leko, poleciła mi je kosmetyczka, która przebijała mi pępek.