Autor Wątek: umowa o pracę- koszt kosmetyków  (Przeczytany 3122 razy)

Gość

  • Gość
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« dnia: 2006-11-09, 08:36:17 »
Hej Dziewczyny. Mam pytanie odnośnie warunków zatrudnienia. Czy właściciel gabinetu kosmetycznego może zmusić mnie do płacenia za używane kosmetyki jeżeli podpisuję umowę o pracę? Jeszcze nic nie podpisałam, ale mam być 'rozliczana' z używanych materiałów, także z pierwszego początkowego zamówienia- startera. Wydaje mi się to nielogiczne, przecież są to koszty uzyskania przychodu nie dla mnie, tylko dla właściciela. Czy to nie jest tak, jakby zatrudniony przeze mnie murarz kupował cegłę na budowę mojego domu? Czy w ogóle powinnam płacić jakikolwiek % ze zużycia? Jak to jest? Napiszcie, pliz! dziękuje :roll:

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-09, 08:39:44 »
coś mi się nie podoba  to co ci proponują...oczywiście mogą skontrolować cię ile zużywasz produktów i na ile zabiegów ci to starcza i mogą również kontrolować czy nie zamawiasz czegoś za dużo lub za mało...
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Gość

  • Gość
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-09, 08:41:26 »
Cytat: "wysokieobcasy25"
coś mi się nie podoba  to co ci proponują...oczywiście mogą skontrolować cię ile zużywasz produktów i na ile zabiegów ci to starcza i mogą również kontrolować czy nie zamawiasz czegoś za dużo lub za mało...


dokładnie, wydaje mi sie to podejrzane, dlatego chce sie dowiedziec jak to jest w innych miejscach... eeeh, mam czas do poniedzialku

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-09, 14:29:28 »
podejrzana sprawa, ja pracując z nieczego nie musiałam się rozliczać... :roll:
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-09, 14:33:16 »
Pierwszy raz słyszę o czymś takim...

Gość

  • Gość
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-09, 16:52:40 »
i zadna z was nie byla w ZADEN sposob 'rozliczana' z kosmetykow? a jak egzekwowano oszczednosc?? bardzo prosze o odpowiedzi, pozdrawiam!

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-09, 19:26:30 »
polecam zmienic gabinet  :!:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Achika

  • Gość
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-09, 19:49:59 »
dziewcyzno nie dosc ze nie dostajesz pewnie nawet 50% procent z przychodu za zabiegi ktore wykonujesz to jeszcze masz za kosmetyki placic? juz lepiej bys wyszla jezdzac po domach i zamawiajac sama kosmetyki na ktorych bys pracowala

Gość

  • Gość
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-09, 19:51:44 »
Dzieki  :wink: sytuacja wyglada tak, ze w poniedzialek ja to wszystko zamierzam sprobowac wynegocjowac, bo to jest gabinet z pewna renoma, jestem juz po tygodniowym szkoleniu wprowadzajacym, wiec wlasciciel poniosl juz koszty zwiazane z zatrudnieniem mnie, co daje mi nadzieje na to, ze mozemy dojsc do porozumienia. Ja chce uslyszec argumenty, bo dla mnie ta sytuacja jest bezsensowna!

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
umowa o pracę- koszt kosmetyków
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-11-09, 20:50:45 »
Cytat: "prinsesa"
Dzieki  :wink: sytuacja wyglada tak, ze w poniedzialek ja to wszystko zamierzam sprobowac wynegocjowac, bo to jest gabinet z pewna renoma, jestem juz po tygodniowym szkoleniu wprowadzajacym, wiec wlasciciel poniosl juz koszty zwiazane z zatrudnieniem mnie, co daje mi nadzieje na to, ze mozemy dojsc do porozumienia. Ja chce uslyszec argumenty, bo dla mnie ta sytuacja jest bezsensowna!

wiec zycze Ci powodzenie w negocjacjach...