Autor Wątek: jak to jest z permanentnym brwi  (Przeczytany 60086 razy)

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
jak to jest z permanentnym brwi
« dnia: 2006-11-03, 23:06:02 »
jak to jest z makijażem permamentnym na brwi mam problem juz od ładnych kilku lat w liceum uparłam sie na cieniutkie brwi i teraz one nie chcą rosnąć, maluje je brązową kredka ale jest to męczące i chciałabym zrobić makijaż permamentny.Koleżanka mi go odradziła ponieważ widziałą jak to wygląda na ustach,czy to prawda że przez pierwsze dni usta ropieja i paskudnie to wygląda.chciałabym aby ktos opisał jak wyglada zabieg na brwi.
czy są opuchniete i jak długo.czy makijaż trzeba poprawiać.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-03, 23:43:10 »
Ja równierz mam w planach makijarz brwi,.
Kilka moich koleżanek ma zrobiony i wygląda rewelacyjnie !!! aż im szczerze zazdroszczę ;) fakt, że przez pierwsze 7/10 dni brwi były zbyt mocno podkreślone a przez 2/3 dni troszkę zaczerwienione ale po tym czasie ładnie sie wszystko wyrównało i efekt jest super.
„Spür die Melodie der Community“

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-03, 23:47:17 »
a jaki koszt takiej przyjemnosci ?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-04, 00:23:19 »
płaciły 600 zł, niecałe 2 lata temu, nie orientuję się za bardzo jak teraz jest z cenami ale na jakimś forum czytałam, że można zrobić już od 400zl
„Spür die Melodie der Community“

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-04, 01:25:44 »
Byłem na pokazie La Femme jak robiono permanentnie usta i spotkałem potem modelkę parę dni po pokazie. Nie miała absolutnie żadnych ropiejących ran!!! To niedopuszczalne moim zdaniem. Makijaż poprawnie wykonany umiejscawia barwniki płycej niż tatuaż tak, że w zasadzie nie powoduje krwawienia przy wykonaniu.
Co do briw to musisz to przemyśleć i odbyć rozmowę z osobą, która to wykona. Zresztą to standardowa procedura w dobrych gabinetach. Bo makijaż permanentny w zasadzie jest makijażem korekcyjnym natomiast nie upiększającym. Dlatego podpisuje się odpowiednią umowę na wykonanie tej usługi bo czasami klientki uprą się, że np. chcą mieć brwi jak osa i już. Zaś po roku albo dwóch im się odwidzi, stwierdzą że to nienaturalne albo już niemodne a tu zonk bo taki makijaż ładnych parę lat trzyma i pretensje. Trzeba wiedzieć czego się chce i jakie są konsekwencje podjętych decyzji.
Kształt brwi i sposób ich wykonania będzie dla Ciebie ważny przez co najmniej 5 lat. Na początku przez 2-3 tygodnie brwi będą miały nienaturalnie ciemny odcień. Potem to wszystko ładnie zejdzie, część barwnika zostanie wydalona ze skóry i będzie git :). Czasami po tygodniu robione jest poprawka.
Polecam jednak się dopytać o naprawdę dobry zakład, który to wykonuje i najlepiej zobaczyć na zdjęciach próbki ich pracy czy Ci odpowiadają.
Cena zaś dochodzi nawet do ponad tysiąca PLN. Jednak w tym przypadku czasami lepiej wydać więcej niż oszczędzić.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

arli

  • Gość
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-04, 15:21:38 »
jest dokładnie tak jak napisal MAKO,ropiejące usta to coś niedopuszczalnego musieli dziewczyne zainfekować jakimś świństwem,a może oszczędzali na igłach jednorazowych????,jeśli chodzi o korektę to robi sie ją po 2-3 tygodniach jak sie wszystko wygoi,anketa i umowa jest obowiązkowa,malo tego;jeśli klientka sie upiera przy innym ksztalcie (jakimś dziwnym) to też robi sie dodatkowo notke oraz zdjęcia i daje do podpisu. brwi wyglądają pięknie,mam zrobione i jestem bardzo zadowolona chociaż przez pierwsze 3 tygodnie było ciężko ponieważ były czarne jak skrzydlo kruka heheheh.
ogólnopolska cena brwi to 800zl za mniej bym sie bała sobie zrobić bo jeśli wszędzie kosztuje 800 to niby czemu ktoś robi taniej i na czym oszczędza??? to jest pytanie?
ale można spróbować za mniej tylko sie puźniej nie dziwcie że coś wam robieje( infekcja w gratisie od firmy hehehe)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-04, 15:27:09 »
Widać ceny są różne w głogowie była pani z wrocławia ( z tego co wiem szkoleniowiec ) i robiła za 600 zł brwi -  makijarz wygląda naprawde rewelacyjnie.
„Spür die Melodie der Community“

Offline marti

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 383
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-04, 16:12:10 »
Ja płaciłam 700 zł. ale jestem bardzo zadowolona podobno efekt ma sie trzymać ok. 4 lat,więc było warto :wink:

arli

  • Gość
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-04, 16:36:42 »
być może cena jest zalezna od wielkości miasta ,rodzaju sprzętu itp.wachania w granicach 200zł. w tą czy drugą strone jestem w stanie zrozumieć ale jeśli ktoś proponuje takie zabiegi za ponizej 400zl to już przegięcie.a takie oferty można znaleść naprzyklad na allegro albo w lokalnej prasie,wtedy trzeba sie zastanowić,zbyt duze ryzyko,5 lat z picassem na twarzy hehehe

Offline marti

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 383
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-11-04, 19:13:25 »
Święta racja arli !! Trzeba najpierw sprawdzić gabinet ! Zdecydowanie wolę Picassa na ścianie niż na twarzy hi hi. :lol:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-11-04, 20:03:08 »
mysle ze ceny sa uzaleznione wlasnie od lokazlizacjii i zapotrzebowania na takie uslugi
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-11-04, 20:12:36 »
w opolu tez kosztuje 800zl.mam jeszcze jedno pytanie bo ja mam cieniutki pasek brwi mako napisał ze to jest makijaz korekcyjny czy to zna czy ze kolor bedzie tylko na tym cieniutkim paseczku czy mozna to pogrubic.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-11-04, 23:32:18 »
Zrobić można prawie wszystko :). Chodzi o to żeby to wyglądało naturalnie, no przynajmniej w założeniach do tego to służy. Dlatego napisałem, że musisz się zastanowić jaki kształt i kolor brwi chcesz mieć bo będzie Ci on służył dłuższy czas. Jak zrobisz grubsze to cienkich już mieć nie będziesz ale cienkie możesz pogrubić sobie ołówkiem.
Zasada jest taka, że nie rysuje się konturów i wypełnia się jednolitym kolorem tylko rysuje się jakby pojedyncze włoski.
A jesli chcesz jakieś extravagancje to też zrobią ;) ale sama za nie odpowiadasz hehe.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

arli

  • Gość
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-11-05, 09:40:30 »
przy rekonstrukcji łuku brwiowego rysuje sie kontur i wypelnia jednym kolorem,wlaśnie tak mam zrobione ponieważ mój łuk brwiowy był krzywy ,brzytki ,za nisko się mieścił i mialam 3 wlosy na krzyż,w takim przypadku wyrysowywuje sie cały łuk na nowo według dokładnych pomiarów i gotowe a jeśli ktoś ma ładne brwi to robi sie miejwięcej tak jak napisał mako,i to jest cieniowanie :),robiłam już pare zabiegów i były to racze rekonstrukcje ponieważ te panie swoich brwi prawie nieposiadały :),najważniejsze że są bardzo zadowolone bo zupelnie zmieniła sie twarz.tak jak powiedziala nam pani doktor Pihut na szkoleniu że brwi są architektem twarzy,zgadza sie w 100%

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
jak to jest z permanentnym brwi
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-11-05, 19:12:27 »
moje dwie brwi rosna zupelnie inaczej ale mysle ze bez zabiegu uda mi sie je do ladu doprowadzic, a zawsze pozostaja kredki
ochote mam nadal na oko
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))