Autor Wątek: forma prowadzenia działalności - paznokcie  (Przeczytany 3598 razy)

Gość

  • Gość
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« dnia: 2006-10-30, 10:36:25 »
Witam serdecznie

Planuję otworzenie studia pielęgnacji paznokci (manicure, pedicure). Może ktoś by mi podpowiedział jak najkorzystniej jest zarejestrować działalność:

??
- książka
- karta
- ryczałt,

Proszę o jakieś sugestie, jeśli ktoś prowadzi i mi może pomóc, co się najbardziej opłaca?\

pozdrawiam
G.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-30, 14:14:12 »
moim zdaniem najlepsza jest książka,bo możesz sobie odliczac materiały które zakupujesz do gabinetu,koszta ew.dodatkowego wyposażenia itp.,a zazwyczaj i tak zarobki nie przewyższają kosztów,wiec zawyczaj nie płacisz US nic.
Na karcie płacisz stały podatek ale w koszta nie mozesz wrzucać nic.

Gość

  • Gość
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-30, 16:03:25 »
Właściwie mógłby ktoś ewentualnie bardziej szczegółowo wytłumaczyć mi różnicę np. między ryczałtem a książką.

Czy w związku z prowadzeniem działalności w oparciu o książkę księgowość nie jest jakoś bardziej skomplikowana?

Jak często się kupuje materiały, żeby można sobie je było w koszty wrzcać, czy generalnie duże się generuje koszty?

Ja dysponuję własnym lokalem (tzn. mogę mieć na niego jakiś tam rachunke najmu ale fikcyjny więc nie chciałabym aby był zbyt wyskoki)

największy koszt w moim przypadku to zakup materiałów - narazie już zakupiłam większość sprzętu, teraz pozostały koszt to ewentualne wyposażenie, materiały (żele, akryl, pilniki, środki itp), ale tego dużo sie nie kupuje...
hm - można by tu chyba dorzucić telfon, paliwo itp.

Proszę o ewentualne dodatkowe sugestie w sprawie prowadzenia działalności gospodarczej....
Lokal prawie gotowy - teraz pozostało mi się tylko zarejestrować, więc sprawa jest dosyć pilna:)

pozdr
G.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-30, 16:16:50 »
ja pd 1 grudnia będe na ryczałcie ewidencjonowanym, nie wiem dokładnie jak jest z książką, ale panie w moim biurze doradztwa rachunkowego zdecydowanie odradziły mi prowadzenia książki i doradziły właśnie ryczałt.
„Spür die Melodie der Community“

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-30, 18:33:41 »
ja mam karte podatkowa prowadze salon z pazurkami i karta wynosi 114zł ale nie opłacam jej poniewaz płace składki zdrowotne do zus które wynoszą 169zł 114-169.dlatego nic nie place bo wychodzi minus.na ksiazce jest gorzej (jak dla mnie) musisz miec ksiegowa mozesz to sama prowadzic bo nie jest to trudne ale czasem sa zmiany i nie zawsze sie o nich wie.ja jestem zadowolona z karty nie wiem na 100% ale chyba w kazdym miescie jest inna wysokosc karty musisz sie dowiedziec w urzedzie skarbowym.

Gość

  • Gość
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-10-31, 09:41:13 »
Nie bardzo rozmumiem na jakiej zasadzie możesz sobie tak odejmować, że w efekcie nic nie płacisz?

169zł 114-169

Tzn. jak wysokość składki do zusu jest wyższa niż opłata karty to nic nie płacisz?? Nie bardzo to rozumiem.

Z drugiej strony słyszałam, że karta też nie jest chyba najlepsza ponieważ nie można wtedy sprzedawać kosmetyków i produktów - czy to prawda?
W takiej opcji to chyba jest lepszy ryczałt albo książka - czy ktoś wie jak to jest w opcji ze sprzedawaniem produktów, na niewielką skalę.

A jeszcze jedno pytanie - czy trzeba mieć kasę fiskalną, jak tak to w której opcji, albo może jak zrobić żeby jej nie mieć.

pozdr
G.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-10-31, 09:53:02 »
Cytat: "Gwiazdka"



Tzn. jak wysokość składki do zusu jest wyższa niż opłata karty to nic nie płacisz??
.

Tak.  :D
Doradzam ci z Twoimi pytaniami pójdź do najblizszego biura rachunkowego, tam, czesto za darmo, wszystko Ci wytłumacza i doradza.  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-10-31, 09:57:31 »
A ja myślałam, że skoro to jest forum to można sobie swobodnie dyskutować i zadawać pytania...
Bo przecież po to jest forum

Do biura rachunkowego to można iść w każdej chwili, ale wcześniej to wolałabym poznać opinie osób, które te przepisy stosują w praktyce, prowadząc swoje studia paznokcia.

:)

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-10-31, 10:09:35 »
Gwiazdko, nikt nie zabrania Ci pytania sie na forum, ale z tego co widze to w odpowiedziach zamiast jasnej sytuacji masz chaos....

każda z nas inaczej sie rozlicza z Urzędem skarbowym- jedna jest na ryczałcie, inna na ksiązce, a ja np jestem Vatowcem....

Czy te odpowiedzi jakie otrzymujesz tu rozjasniaja ci w głowie, czy tylko wprowadzaja metlik?

Z Twoich pytan widze, ze to drugie. A w biurze racunkowym pani powiedziałaby ci wszystko jasno, co i jak, jakie sa obostrzenia do prowadzenia działalnosci w dany sposób, jakie koszty i przedewszystkim co bedzie najlepsze do sposobu w jaki ty chcesz prowadzic swoja dzialalnosc- czy chcesz miec sprzedaz, czy to bede sprzedaz detaliczna, czy hurtowa, czy moze same zabiegi, czy bedziesz wystawiac faktury VAT, czy nie itp...

Decyzja o sposobie opodatkowania jest wazna- doyczy Twoich rozliczeń na najblizszy rok, czy nie uważasz, ze taka decyzje lepiej podjac wraz z profesjonalistą?
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-10-31, 11:07:54 »
Oczywiście zgadzam się z Tobą, że trzeba iść do profesjonalisty i zapewne do niego się udam. Aczkolwiek zanim tam pójdę muszę poznać zdanie osób prowadzących działalność, jak to robią, jaką formę sobie chwalą i dlaczego.

Dzięki temu będę mogła zadawać odpowiednie pytania. Obawiam się, że w przeciwnym razie może się okazać, że taka osoba w biurze rachunkowym stwierdzi, że tak i taka forma jest dla mnie najodpowiedniejsza a ja nie będę miała argumentów aby zadawać pytania.

Chodzi o to, żeby ktoś mi powiedział - ja prowadzę tylko samo studio w związku z tym najbardziej mi się opłaca karta. Ktoś inny stwierdzi a ja sprzedaję dodatkowo niewielką ilość produktów więc wybrałam ryczał, a na końcu ktoś inny doda, że jeszcze ma hurtownie (w związku z czym generuje duże koszty) to opiera się na książce.

Będę wdzięczna za takie opinie bo to mi pomoże podjąć decyzje. A ponadto innym osobom na forum to również może rozjaśnić sytuację - zwłaszcza tym, którzy dopiero planują działalność w przyszłości i są niezorientowane, nie wiedzą jakie są możliwości, czy jest łatwe samodzielne prowadzenie takiej księgowości itp.

pozdrawiam serdecznie

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
forma prowadzenia działalności - paznokcie
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-10-31, 21:13:19 »
nie wiem dlaczego to sie odejmuje ale tak jest to taki przepis.wybralam ta forme poniewaz nie sprzedaje kosmetykow i nie chcialam prowadzic ksiegowosci.ta forme wybieraja osoby ktore nie daja duzo kasy co miesiac na materialy i maja nie duze oplaty.