Autor Wątek: Dlaczego salony nie przyjmują praktykantek?  (Przeczytany 30252 razy)

Gość

  • Gość
praktykantki
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-03-05, 23:10:50 »
Ja krotko pracuje w zawodzie ,5lat i mialam juz dwa razy praktykantki.
Tak  samo w miejscu gdzie bylam na praktykach ,byla mloda stazem kosmetyczka i przyjela mnie  bez niczego.
Konkurencja i tak byla ,jest i bedzie.
Zludne jest myslenie ,ze skoro sie nie przyjmie praktykantki  to bedzie mniej konkurencji.
Ja wrecz mysle ,ze najlepsze sposorod nas powinny przyjmowac praktykantki zeby uczyc ,zeby dzielic sie ciezko/drogo zdobyta wiedza ,poniewaz wiele jest niedouczonych dziewczyn i  takie osoby obnizaja prestiz  zawodu.
Moze wlasnie w tym jest problem ,ze kosmetyczki boja sie podwazania swojego autorytety przez uczennice ,moze nie czuja sie pewne  w tym co robia.
Jeslibysmy dalej myslal tak ,ze nie  bede sie dzielic  wiedza ,bo zdobycie jej drogo mnie kosztowalo  to nie byloby np
-mlodej/nowej kadry lekarskiej ( specjalizacja to dopiero kosztuje)
-fryzjerow ,szkolenia kosztuja  bardzo drogo
itd
Ellobob nie łam sie,na swiecie oprocz osob interesowynych sa jeszcze  bezinteresowne,poprostu na razie jeszcze na takich nie trafilas.

Gość

  • Gość
praktykantki
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-03-06, 12:54:44 »
Ellolab, a w ktorej dokladnie szkole we Wroclawiu sie uczysz??Jest to studium czy studia?Moja szkola (WSF) zawsze zapewniala praktyki a gdy chcialam sobie sama znalesc jakis gabienet to bardoz chetnie zostawalam przyjmowana. Dziwie sie ze sie spotkalas z odmowa.Zycze powodzenia :!:
Pozdrawiam  :wink:

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
praktykantki
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-03-06, 17:35:52 »
Ellobob-nie wiem czy to bedzie istnotne, ale uczysz sie dziennie czy zaocznie? Bo ja spotkalam sie z tym, ze kosmetyczki chetniej przyjmuja dziewczyny, ktore ucza sie dziennie..

Gość

  • Gość
porady
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-03-06, 22:25:53 »
Często można spotkać gabinety które prowadzą ludzie nie mający nic wspólnego z branżą.Kosmetyczki możę i chętnie by przyjęły praktykantki ale szef nie będzie sobie głowy zawracał.To kosztuje.

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
praktykantki
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-03-07, 15:05:42 »
Ale co kosztuje?Przeciez praktyki sa bezplatne  8O

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
praktykantki
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-03-07, 19:01:41 »
Jak najbardziej bezpłatne,przeciez taka jest umowa ze szkołą.Ja poprostu jestem zgorszona i niewiem co jeszcze  :?   :oops:

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
praktykantki
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-03-07, 19:09:43 »
:( Ja tez jestem coraz bardziej zawiedziona polska kosmetyka.. W szkole wpaja sie nam takie piekne zasady kosmetyczki, prowadzaca zwraca nam uwage na takie drobniutkie szczegoliki, jak np to, zeby nie zagadac klientki wlasnymi problemami, ze klientka jest gwiazda w gabinecie :) A tu- wchodzimy do salonow i totalne bum... Nie mowie oczywiscie o wszystkich, bron Boze! Ale niektore sa.. tragiczne.. Ale to juz chyba nie do tego postu..Ellobob, szukaj do skutku, az znajdziesz salon, w ktorym przynajmniej bedziesz mogla brac przyklad z postawy szefowej!!!!Bo niekoniecznie sie nauczysz czegos konkretnego.. Ale moim zdaniem na praktykach najwazniejszy jest wglad uczennicy w prace kosmetyczki w prawdziwym salonie ;)

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
praktykantki
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-03-07, 19:23:11 »
Ellobob,nie martw sie na pewno cos znajdziesz,a jak nie to przyjedż do mnie  :wink:

Gość

  • Gość
praktykantki
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-03-07, 20:48:21 »
Głupotą to na pewno nie jest kiedy przymuje sie kogoś na praktyki. Po prostu masz szacunek dla innych ludzi bo rozumiesz to że muszą sie uczyć. Niektórzy robią z igly widły i wymyślają byle jakie problemy i preteksty aby kogoś nie przyjąć. Być może są po prostu oszustami i mają coś do ukrycia. Czy tobie  przeszkadzaly w jakiś sposób praktykantki? Uważam że nie i dlatego nie widze problemu w przyjmowaniu uczennic. Marlenko Tobie gratuluje ludzkich zachowań, zrozumienia dla innych i przyjaznego nastawienia. :D

Gość

  • Gość
praktykantki
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-03-07, 20:57:01 »
A co do zapewniania praktyk przez szkołe to niby jest taka możliwość ale ja wiem jak moim koleżanką szkoły zalatwiły praktyki. To było raczej uczenie kobiet z gabinetow niż wlasne doksztalacanie. Zazwyczaj to byly takie zaklady ktore byly dalekie od prawdziwej kosmetyki i które nic nie wnosily do wiedzy uczennicy. Nie wiem kto chce taki praktyki. A co do kwesti szkoly to nie ma znaczenia bo jak ja lub koleżanki przychodziły do zakladu to nikt nie mówil z jakiej szkoły bo kosmetyczka wyprzedzila go odpowiedzią " nie przyjmujemy wogóle praktykanyek więc przykro mi". Nie obchodzi ich do jakich szkół chodzicie. Bo szkola wcale nie daje renomy. Nie bede pisać jakie szkoły o wielkich niby osiągach i wielkim poziomie są we Wrocławiu a uczennice chodzą z głową podniesioną do góry a tak naprawde to nic nie potrafią. Wiem bo moje ambitne koleżanki chodziły do takich szkół i zrezygnowały.
Ja już na szczęście mam praktyki załatwione i jutro ide na rozmowe w celu ustalenia kwestii godzin i dni. :D

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
praktykantki
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-03-07, 21:06:54 »
:D

Gość

  • Gość
praktykantki
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-03-09, 22:12:22 »
jak narazie jestem zadowolona z praktyk. Teraz mam przez 2 tygodnie w jednym salonie (wszystko o dłoniach, stopach, henne, przekłowanie itd) a później kolejne 2 tygodnie w zakladzie przy zabiegach na twarz. To mi sie podoba!!! :lol:  :lol:  :lol:

Gość

  • Gość
praktykantki
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-04-03, 13:01:24 »
A ja zaczynam jutro praktyke. Stresuje sie bardzo. TRZYMAJCIE KCIUKI!!!! Będziecie trzymac??:(

vroniasta

  • Gość
praktykantki
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-04-03, 15:28:38 »
Jasne, że będziemy trzymać!!!!!!! :) Nie przejmaj się niczym, bo na pewno sobie świetnie poradzisz!!! Powodzonka!!! Ja trzymam za Ciebie mocno kciukasy!!!!!!!!!!!! :D

olgacytrynka

  • Gość
praktykantki
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-04-03, 21:34:10 »
nikt teraz nie chce uczyc za darmo
pobedziezz troche w zakladzie nauczysz sie a pozytku z  ciebie i tak nie bedzie bo jeszcze pracowac nie umiesz
takie jest myslenie szefow ktorzy nie chca na praktyki przyjmowac  :roll: