Autor Wątek: lokal na salon przedłużania paznokci  (Przeczytany 2162 razy)

Gość

  • Gość
lokal na salon przedłużania paznokci
« dnia: 2006-07-21, 10:23:30 »
Witam serdecznie!

Mam zamiar otwożyć salon manicure i pedicure czyli pielęgnację i przedłużanie paznokci.
Lokal który mam ma wysokość 2,10m. Czytałam że lokal powinien mieć 3m wysokości jeżeli zatrudnia się więcej niż 4 pracowników i 2,5m jeżeli zatrudnia się do 4 pracowników i jest to firma usługowa. Ja nie mam zamiaru zatrudniać zadnych pracowników bo pracę wykonywała bym sama jako właścicielka. Proszę mi więc napisać jaka wysokość lokalu w takim wypadku mnie obowiązuje a chcę żeby wszystko było zgodnie z wymogami.
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy ukończone kursy z certyfikatem w tym zawodzie wystarczą do tego by legalnie otworzyć taki salon???
Proszę mi jeszcze napisać jakie wymogi musi spełniać taki salon.

Pozdrawiam Magda. :roll:

Gość

  • Gość
lokal na salon przedłużania paznokci
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-21, 10:27:23 »
radzę zadzwonić do sanepidu w sprawie wysokości. Może będziesz mogłs wystąpić o odstępstwo. Ja miałam podobny problem, mój lokal miał wys 2,4 m i powiedzieli mi, że odstępstwa nie dostanę. Musiałam szukac czegoś innego. Może w Twoim przypadku jest inaczej, trzeba zapytać.
A co do wymogów, to odsyłam do rozporządzenia ministra, najlepiej się tym posługiwać przy przygotowywaniu lokalu