Autor Wątek: Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?  (Przeczytany 11532 razy)

Gość

  • Gość
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-06-25, 17:45:31 »
Jak się pracuje "na swoim" to można i 16 godzin, ale jak pracujesz u kogoś, to pracodawca powinien trzymać się kodeksu pracy. Sama juz wkrótce będę pracowadą i nie zamierzam wyzyskiwać nikogo. Przecież trzeba też żyć. Jak się ma rodzinę, to pracowanie po 12 godzin sprawia, że się traci wiele z życia rodzinnego, a tak być nie powinno. To wina pracodawców, że nie dają możliwości godziwego zarobku w normalnych warunkach pracy, a także wina kosmetyczek, że godzą się na wyzysk. Jak nie zgodzisz się pracować w większym wymiarze godzin niż jest to zgodne z przepisami, to cię pracodawca nie zatrudni, bo wie że na twoje miejsce znajdzie się 10 innych, które się zgodzą. I tu jest pies pogrzebany. Chcemy mieć pracę, bo generalnie o pracę ciężko dzisiaj, więc dajemy się wyzyskiwać. Ja się wyzyskiwać nie dam, wolę już pracować dużo na siebie, a jak kogoś zatrudnię to będę przestrzegać przepisów, trzeba dać żyć innym

Gość

  • Gość
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-06-26, 14:15:15 »
Cytat: "kasia06"
Jak się pracuje "na swoim" to można i 16 godzin, ale jak pracujesz u kogoś, to pracodawca powinien trzymać się kodeksu pracy. Sama juz wkrótce będę pracowadą i nie zamierzam wyzyskiwać nikogo. Przecież trzeba też żyć. Jak się ma rodzinę, to pracowanie po 12 godzin sprawia, że się traci wiele z życia rodzinnego, a tak być nie powinno. To wina pracodawców, że nie dają możliwości godziwego zarobku w normalnych warunkach pracy, a także wina kosmetyczek, że godzą się na wyzysk. Jak nie zgodzisz się pracować w większym wymiarze godzin niż jest to zgodne z przepisami, to cię pracodawca nie zatrudni, bo wie że na twoje miejsce znajdzie się 10 innych, które się zgodzą. I tu jest pies pogrzebany. Chcemy mieć pracę, bo generalnie o pracę ciężko dzisiaj, więc dajemy się wyzyskiwać. Ja się wyzyskiwać nie dam, wolę już pracować dużo na siebie, a jak kogoś zatrudnię to będę przestrzegać przepisów, trzeba dać żyć innym

Dobrze Kasiu to ujęlaś,najgorsze jest to,że na miejsce tych które nie chcą dac się wykorzystywac znajdzie sie tysiące innych...a to wielka szkoda...:(

Gość

  • Gość
Odp: Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-06-26, 14:24:11 »
Cytat: "bellissa"
Mam pytanie do pracujących w zawodzie kosmetyczek- ile godzin pracujecie dziennie w salonie kosmetycznym? I ile dni w tygodniu? Bo ostatnio dostałam propozycję pracy w dość ładnym i dobrym salonie tylko jest jeden problem- 12 godzin pracy. Myślę, że to jednak trochę za dużo. Wieczorem człowiek jest już tak zmęczony, że nie myśli a więc efektywność pracy też się zmniejsza. A ile wy pracujecie? Mam nadzieję, że można znaleźć sobie pracę w salonie z takim normalnym 8 godzinnym dniem pracy?  :) Pozdrawiam.


Bellissa daj koniecznie znac czy na prace się zdecydowalaś.Buziaki

vroniasta

  • Gość
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-07-12, 09:35:51 »
Bedac na praktykach przewaznie pracowalam 6 godzin dziennie, zdarzalo sie jednak, ze zostawalm az 12 i wtedy naprawde nie wyrabialam!!! Do odrobienia mialam 120 godzin praktyki zawodowej!!! Ale pamietam, ze kosmetyczki pracujacy w salonie tez przychodzily zawsze na 6 godzin, a potem zmiana!!! od 8 do 14, badz od 14 do 20.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Ile godzin dziennie pracujecie w salonie kosmetycznym?
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-07-12, 18:01:36 »
zwykle po 8 godzin ale czasem wiecej:)
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))