Autor Wątek: nail bar  (Przeczytany 8051 razy)

Gość

  • Gość
nail bar
« dnia: 2006-06-03, 14:45:12 »
Hej planuje otwarcie firmy specjalizujacej sie tylko i wylacznie w zakladaniu tipsow i pielegnacji dloni. Co nowego zapytacie? Ano to , ze punkt ma sie miescic w centrum handlowym ale nie w boxie tylko ma to byc wydzdielona przestrzen na hallu/korytarzu z dwoma stanowiskami. Dostalam juz na projekt dofinansowanie z Unii Europejskiej ale pojawil sie problem jak zalatwic sprawe z Sanepidem?? Taki punkt juz dziala u mnie w miescie wiec jakos sie da. Ja rezygnuje calkowicie z manicure cazkowego i wszystko jednorazowe wiec chyba sie nie doczepia. A wiec kochane jezeli macie jakis pomysl albo doswiadzczenie z Sanepidem to piszcie prosze!!
Ja do tej pory myslalam albo o jakims innym nr pkd albo lapowka(ale chyba nie bede umiala dac)
Dzieki za odpowiedzi

olgacytrynka

  • Gość
nail bar
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-03, 15:55:14 »
pomysl dobry
u mnie w Promenadzie funkcjonuje salon "Piekne paznokcie" i musze przyznac ze maja zawsze full klientek wiec CH to chyba tez dobre miejsce na wlasny interes :)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
nail bar
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-04, 09:27:42 »
zalezy....bo jesli klientka woli intymnosc... to wybiorze jednak gabinet.....ale te ktore chca  mieć szybkie pazury przy okazji .......pokazac  innym, ze na nie je stac ....wybiora hiper...hehe...wraz z" pokazem mody" ... :wink: takie nowe trendy....  :wink:

Ale wracajac do tematu.
Wlasciwie zastanawiam sie jak w takim razie rozwiazuja sprawe umywalek itd.... :? .....jak widac mozna i to obejsc....
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
nail bar
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-04, 12:08:55 »
pomysł dobry,zakładajac,ze będziesz mieć sporo stanowisk (w tym także do pedicure) a cena będzie bardzo atrakcyjna( czyt-zaniżona),co w efekcie może spowodować u ciebie boom paznokciowy.
Negatywne strony tego interesu to to,że musiałabyś oszczędzać na pensjach pracowniczych i być w stanie wojny z konkurencją...
Bo jesli narzucisz wysokie ceny,to nail bar może się nie przyjąć.

Gość

  • Gość
nail bar
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-04, 14:40:40 »
W Poznaniu w Browarze tez jest nail bar. Ceny tam absolutnie nie naleza do najnizszych... Chyba sie przyjelo jednak bo sa dosc dlugo juz...

Ja osobiscie jestem za takimi rozwiazaniami, uwazam ze intymnosc przy robieniu paznokci nie odgrywa wiekszej roli. Mozna to porownac z wizyta w salonie fryzjerskim ktore w przewazajacej czesci maja wielkie szyby wystawowe gdzie widac panie z farba na głowie  :wink:

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
nail bar
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-04, 15:51:25 »
dziewczynki,w mojej świadomości nail bar kojarzy się strikte z przynajmniej 5cioma stanowiskami do manicure i min.dwoma do pedixu ;)
bo jesli mowa o zwyczajnym gabinecie stylizacji paznokcia w hipermarkecie to takich jest od groma jak wszędzie :)

Gość

  • Gość
nail bar
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-04, 20:34:09 »
Stary Browar to nie hipermarket tylko najpiękniejsze centrum handlowe w Europie  :D

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
nail bar
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-04, 20:36:31 »
w browarze jest super, zawsze t, do rossmanna jezdze ale ogolnie ceny tam sa zabojcze i pewnie to stanowisko z tipsami tez nie jest tanio

Offline Misia

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 237
nail bar
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-04, 23:06:23 »
:)

Witam

Moim zdaniem pomysł fajny tez tak chcialam ale Sanepid MOIM ZDANIEM nie pozwoli Tobie na taki punkt
Poniewaz salony kosmetyczne solaryjne odnowy tatuazu itd..
Musza miec wydzielone poczekalnie, pomieszczenia socjalne oraz 2 zlewy z biezaca ciepla i zimna woda 1 do sterylizacji narzedzi a deugi do mycia Twoich rak oraz kazdy salon powinien miec ubikace do klientow....
takie sa nowe przepisy
ale wiadomo ze nie wszyscy tak maja
w jednym miescie sanepid kladzie wiekrza role  na porzadek salonie a w innym na date waznosci
nawet jesli nie bedziesz posiadala narzedzi ostrych i nie bedziesz przeprowadzac dezynfekcji to jesli bedziesz miala frezarke do pomocy to i tak bedziesz potrezbowala zlew do dezynfekcji poniewaz frezy tez trzeba zawsze deynfekowac ( nie wiem czy wiesz) a niewiem jak inaczej bedziesz to robic jak kazde narzedzie po dezynfekcji musi byc plukane pod woda najlepiej destylowana.. wiec zlew niezbedny...
no ale bez narzedzi ostrych i frezarki mozesz sie obyc...
ale co z Twoimi rekoma?po kazdej klientce nalezaloby umyc rece
no naszczescie sa chysteczki dezynfekcyjne i tu bys miala problem z glowy... ale nie kazda klientka ma  czyste dlonie gdzie chusteczka wystarczy czasami trzba je umyc przed zabiegiem

W kazdym badz razie u mnie nie pozwolilby na taki punkt
mamy bardzo WYMAGAJACY sanepid

Ale u Ciebie moze bedzie łatwiej
najlepiej jak pojdziesz na spotkanie do sanepidu i wypytasz sie jak to widza
aha nowe przepisy mowia ze przy otwieraniu dzialalnosci gospodarczej spozywka kosmetyka restauracja itp  musi byc pismo poswiadczajace zdolnosc do wykonywania uslug w gabinecie czy cos w tym rodzaju
tzn ze wszystko masz tak jak w ustawawie ministra zdrowia...
ja otwieram salon fryzjersko-kosmetyczny z kolezanka w pazdzierniku i sanepid mamy na pierwszym miejscu
Robimy tak jak trzeba bo nie mam zamairu robic jeszcze jakiegos remontu po otwarciu bo sanepid stwierdzil ze nie mam czegos zrobionego...

no to tyle...

oczywiscie to tylko moje zdanie
:)
zycze Tobie powodzenia
:)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
nail bar
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-11, 11:17:28 »
Kami i tu wlasnie widac..... ze nie siedzisz dlugo w branzy uslug...co znaczy dla poniektorych klientek wizyta u wlasnej kosmetyczki, stylistki...fryzjerki... (wlasnie ta intymnosc ) ........a my nie tylko mamy zrobic ladnie pazurki....ale pozostawic je w lepszym nastroju...
Uslugi Hiper sa dobre,  ale dla tych co napisalam ...nowe trendy....pokazac sie...poparadowac w niedziele....poczuc odrobine luksusu.....przeniesc sie na chwile w inny swiat...to jest fenomen wszystkich wielkometrowych sklepow....to rowniez nowa psychologia(muzyka, forma, swiatlo) sprzedazy.
I tu taki biznes,  ktory stawia na ten rodzaj klientow ...wypali...choc z ich jakoscia bym podyskutowala.
 Nie wspomne o pilniku, ktory idzie w ruch przez caly dzien...a powinien byc jednorazowy.
Wiec jesli sie bawic w takie uslugi to  przy zachowaniu pelnej higieny i jakosci.....opisany wyzej klient powinien skorzystac....
w Krakowie chyba takie uslugi nie wypaliły...widze jak zwinął sie Inglot....pozostawił jeden stolik przy ktorym i tak nigdy nikt nie siedzi....u fryzjerow tez  puste miejsca manicure ...a wiec jednak daje to do myślenia.
Za to dobre gabinety stylistek są oblegane.
Dobre uslugi w solarium rowniez....
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
nail bar w centrum handlowym
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-07-30, 09:14:24 »
Hej!  Witajcie! Uruchamiam wlasnie w duzym centrum handlowym nail bar. Problem w tym ze ma to byc otwarty punkt w przejsciu/pasazu a nie w boxie . Zrezygnowalam z manicure cazkowego , generalnie ze wszystkich zabiegow    mogacych naruszyc ciaglosc tkanek. Moje pytanie jak przejsc Sanepid? Wiadomo ze nie bede miala umywalki , pooczekalni itp bo jest to niewykonalne w tego typu punkcie. Z drugiej strony jezeliu ogranicze sie na poczatek tylko do zdobnictwa paznokci to sanepid nie powinien sie doczepic. Ale niestety wedlug kodu PKD uslugi kosmetyczne wszystko jest wrzucone w jeden worerk i rozumiane jako salon. Pomocy pomozcie proszsse bo 1 wrzesnia ruszam a nie mam pomyslu jak to zalatwic(albo nie zglaszac do sanepidu albo moze inny PKD). Wiem ze Sanepid teoretycznie moglby przymknac oko na to
Licze na Was i z gory dzieki za pomoc

Gość

  • Gość
nail bar
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-07-30, 11:27:09 »
Moze lepiej poszukać lepszego miejsca?

Gość

  • Gość
nail bar
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-07-30, 12:23:01 »
Raczej wątpię aby sanepid przymknął oko...ale możesz spróbować. Jednak radzę Ci iść do nich wcześniej, jeśli im tego nie zgłosisz to zapłacisz karę a całkiem możliwe, że zamkną Ci lokal. Myślę, że umywalki Ci nie podarują.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
nail bar
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-07-30, 20:03:30 »
mi wydaje sie ze to nie przejdzie, skoro w salonach tez czepiaja sie o rozne szczegóły a w tym wypadku to raczej szczegol nie jest. moze rozejrzyj sie za innym miejscem, lepiej troche to opoznic niz miec jakies wieksze problemy potem
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Aguś

  • Gość
nail bar
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-08-01, 01:12:42 »
Wybacz ale umywalka to podstawa. Jak chcesz przyjmowac klientki nie myjšc ršk  8O  :roll: ...nie jestes w stanie obejsc pewnych rzeczy. to logiczne.