Autor Wątek: 2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?  (Przeczytany 18850 razy)

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« dnia: 2006-05-09, 20:45:30 »
:?: nie rozumiem jak mozna przeprowadzic 2 dniowy kus i wystawic dyplom?! 8O
Kursant traci pieniadze ,wychodzi z kursu mysli ze jest wszystko ok i siada do pracy ,niby wszystko dobrze a tu paznokcie odpadaja,odpryskuja pojawiaja sie plamki na plytce paznokcia itp...
Jest to strata czsu pieniedzy!Wiec ludzie prowadzacy takie kursy przejzyjcie na oczy przecierz plytka paznokcia jest delikatna i poprzez niepelna wiedze na ten temat ,mozna ja naprawde uszkodzic!
I nie jest to wina kursanta tylko wasza!!!
          :oops: Troche agresywnie napisalam ale takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam :wink:

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-09, 21:01:12 »
No własnie, ja mam taki kurs za sobą, tylko, że niestety nie wiedziałam, ze on bedzie 2dniowy i że bedzie tak wygladał jak wyglądał kobieta nas perfidnie oszukała :? i jaki jest tego skutek? wyrzuciłam ponad 2 stówy w błoto i praktycznie niczego sie nie nauczyłam, dlatego tipsów robić nie moge, co z tego, że mam papierek skoro nie mam doswiadczenia, ani potrzebnej wiedzy. Dziewczyny nie dawajcie się oszukać!! Nigdy nie róbcie tak krótkich kursów, bo one niczego nie uczą!

Gość

  • Gość
samouki
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-09, 21:18:27 »
Jesli nie skonczyles kursu lub skonczyles 2dniowy
 to wcale nie znaczy ze nie mozesz robic tipsow,akryli(itp) przeciez mozesz sama sie nauczyc to ciezsza i dluzsza praca ale efekt napewno cie zaskoczy!
Co prawda cwiczenie na sbie metoda prob i bledow moze okazac sie meczace a czasem zbierajace chec do dalszych dzialan.To Ja na swoim przykladzie moge powiedziec ze takie "zosie-samosie" :D czy jak to nazwac..?moga osiagnac dobre wyniki.
 podrawiam :o  :wink:  :D
To powinno byc alternatywa dla 2dniowych kursow :wink:
pozdrawiam

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-09, 22:47:51 »
Ale mi chodziło o robienie tipsów profesjonalnie w salonach kosm. itp. Fakt faktem musze poćwiczyć, ale skoro robiłam to tylko dwa razy to jesto jednak porażka. Przestrzegam wszystkich przed takimi szkoleniami :?

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-09, 22:57:39 »
Hancza, a ile wg Ciebie powinien trwac kurs przedłuzania paznokci?  :bubble:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-10, 07:13:05 »
tak ze 2 3 tygodnie

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-10, 10:34:05 »
Jestes stylista paznokci? znasz branżę? Prowadzisz kursy?


Znam swietne kursy, które trwaja ni mniej ni więcej, a 3 dni i sa super!  :groupjump:
Wszystko zalezy od instruktora, czy sam jest profesjonalista w kazdym calu; czy poswieca cała swoja uwage swojej kursantce  (na kursie, w którym uczestniczy cała grupa nie nauczysz sie tyle co na indywidualnym, gdzie cala uwaga instruktora jest skupiona na tobie); czy oprócz wiedzy ma te z zdolnosci i wiedze pedagogiczna- tzn wie jak swoje uiejetnosci przekazywac dalej; czy jest cierpliwy itp... itd....

Mam porównanie- błam na dwutygodniowym kursie, gdzie praktycznie nic sie nie nauczyłam, bo po pierwsze była grupa 8, a czasami więcej osób, a po drugie bo pani prowadzaca zajecia była najbardziej skoncentrowana na sobie zamiast na uczennicach!
Byłam rwniez na kursie (a własciwie doszkoleniu) jednodniowym!!! na którym dowiedziałam sie wiecej niż na tym dwutygodniowym!
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

emiliaj

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-10, 15:34:34 »
Z reguly kursy trwaja ok 2-3 dni.
Uwazam, ze mozna sie bardzo duzo nauczyc przez ten czas, naprawde.
Wszystko zalezy od instruktora, Twoich zdolnosci i checi. Sa kursantki, ktore potrzebuja troszke wiecej czasu by sie nauczyc i uwazam, ze dobry instruktor widzi ile jeszcze dana osoba czasu do nauki potrzebuje.
Mialam u siebie Dziewczyny, ktore potrwafily robic na szkoleniu jedna reke 12 godzina  inne, ktore robiac pierwszy raz zrobily o wiele ladniej obie w 4 godzinki. To naprawde jest kwestia indywidualna ale z mojego doswiadczenia wiem, ze te 2-3 dni sa wystarczajace a jesli ktos czegos jeszcze nie rozumie to wtedy logiczne, ze siedzimy dluzej i robimy tak dlugo az sie nauczy:)
Nigdy zaraz po szkoleniu nie bedziesz robic idealnie, to jest kwestia cwiczen, trening czyni mistrza!

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-10, 15:41:50 »
No tak, to prawda. Ale gorzej, gdy owy szkoleniowiec ma wszystkich w nosie i przy 10osobowej grupie do nikogo nie podejdzie tylko na forum mówi co należy robić :? Tak to nie da się nauczyć poprawnego robienia tipsów :?

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-05-10, 15:55:04 »
Poprawnego robienia nauczys sie praktykujac i cwiczac jak masz do tego reke bedzie szlo  jak nie to Pa masz pecha.Mysle ze na kursie lapiesz podstawy i potem sama musisz popracowac nad tym jak w szkole twoje zadanie domowe to uczyc sie na bledach i cieszyc jak wychodzi.Mysle ze wiekszosc jest mojego zdania!Nie poddawac sie jak cos nie wychodzi !Pozdrawiam :wink:

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-05-10, 16:39:23 »
No oczywiscie, że trzeba ćwiczyć, ale najpierw trzeba znać podstawy, a skoro kobieta mówi np. "no to teraz przyklejamy tipsy klejem" a nie powie jak dokładnie to zrobić, by się np powietrze nie dostało do środka, albo ogólnie przy robieniu tipsów nie robi żadnych uwag, no to później nie da się poprawnie ich zrobić.

Gość

  • Gość
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-05-10, 19:05:59 »
ja wcale nie twierdze ze wychodzaca z kursu osoba powinna super swietnie robic paznokcie!wiadomo ze potrzebna jest praktyka tak naprawde kazda stylistka ma jakas swoja metode na pewne zeczy i to wyrabia sie z czasem,Nie mowie tez ze wszystkie takie kursy sa zle!Ty bylas zadowolona i fajnie,ale ja znam pare osob ktore naprawde sie zawiodly...
Albertyna moze mi sie wydaje ale w twojej odpowiedzi wyczuwam "atak"?!
moje zdanie jest takie a nie inne,a naprawde wiekszosc osob przychodacych na kursy potrzebuje czasu, z wyjatkiem jakiegos malego procentu ktory ma poprostu talent...

pozdrawiam

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-05-11, 21:03:11 »
Cytat: "hancza"
Albertyna moze mi sie wydaje ale w twojej odpowiedzi wyczuwam "atak"?!

źle wyczuwasz....  :lol:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-05-11, 21:21:23 »
Hanczo,dobre szkolenie daje Ci solidne podstawy,podstawową wiedzę z którą pozniej wystarczy trochę popraktykować i jest ok.
Pewnie,ze byłoby fajnie uczyć się pod okiem instruktora 2 tygodnie,ale wtedy nie nazywałby się to kursem tylko szkołą paznokcia,a takich na razie nie ma.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
2 dniowe kursy-cos w nich chyba nie gra!?
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-05-12, 09:04:01 »
Dołącze się do wypowiedzi koleżanek po fachu i  postaram się poszerzyć temat. Pierwsza zasada pedagoga, ktora powinna mu towarzyszyc to :

OCENA KONCOWA  UCZNIA W POŁOWIE  JEST  JEGO OSIAGNIECIEM - DRUGA POŁOWA TO JEDNAK NASZ WKŁAD PRACY.
Poniekad sami sobie ją wystawiamy  podpisując CERTYFIKAT, ktory bedzie wizytówką nie tylko absolwenta- ale rowniez szkoleniowca i FIRMY.
Wiec jak wypuscic kogos- kto zdobył  poswiadczenie  umiejetniosci, a w rzeczywistosci nie umie nic.....i np. chce pracować w tym zawodzie. ....

Oczywiście, ze predyspozycje sa indywidualne, ale to wiąze sie rownież z tym jak zostanie przygotowany do wcale nie prostej pracy.  Dlatego po ukończeniu dobrego kursu  pozostaje tylko dalej cwiczyc i dochodzic do perfekcji.
W naszym Centrum  kursy trwaja 6 dni po 8h
częsć teoretyczna i praktyczna. Kurs zakonczony jest
 Egzaminem  ( samodzielne wykonanie) plus powrot z modelką , ocena wytrzymałosci pracy i ich uzupelnienie.    
Jednak oko nauczyciela  non stop skierowane jest  na każdy ruch uczącej się..w ten sposób można od razu  korygować wszelkie nieprawidłowe ruchy itd... Jesli dalej to nie  wychodzi powtarza te czynnosc do skutku, az zostanie zaliczone. Ale nie sama to robi.... jej zmagania  sa nadal z boku korygowane i na bieząco tłumaczone.
Zapewniam , ze to cięzka praca obu stron. Naprawde wszyscy odczuwają zmęczenie i kursant i nauczyciel.
Bo jednak trzeba włożyc duzo z siebie.... aby  przekazac nie tylko technikę, ale poruszyc wyobrażnie (wszystkie krzywe C- musi to wychwycic...odpowiedni kształt)  wyrobic dobre nawyki jak rowniez nie dopuścic do naruszenia naturalnej płytki paznokcia.
3 dniowe kursy (intensywne  w trybie indywidualnym) tez sie sprawdzaja ale rowniez pod warunkiem bardzo cięzkiej pracy i wielkiego skupienia obu stron.
Wiec  solidny kurs jest naprawde konieczną podstawą,
aby osiągnąc w tym zawodzie oczekiwane efekty.
 A dalej doszkalać się na róznych ciekawych warsztatach, odwiedzać Targi, uczestniczyc w Kongresach a nawet brać udział w Mistrzostwach jesli tylko ma sie  takie ambicje:)

P>S Taka mała sugestia....dobry kurs nie kosztuje 200zl.... chyba nikt na to nie liczy idąc na taki zbiorowy spęd.... :?  albo uważa... ze co to za sztuka takie paznokcie......rachu ciachu i zrobione...tiaaa...tak to wyglada, ale .....siedząc na miejscu  klientki.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039