Autor Wątek: kosmetyczka zawód a wysmiewanie się  (Przeczytany 18493 razy)

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« dnia: 2005-02-12, 00:04:04 »
czesto koledzy wysmiewaja sie z mojego zawodu ze tylko wyrywanie a w ogóle według nich kosmetyczki sa głupie. Moze macie jakies fajne teksty aby im pokazac ze to fajny zawód i na poziomie ale jak to powiedziec faceto

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-02-12, 00:12:51 »
Tekstu żadnego nie znam, ale chciałam Ci powiedzieć, że wśród kilku mnie znanych osób też panuje pogląd, że kosmetyczką zostaje tępa głupiutka panienka, która całymi dniami piłuje paznokcie...Totalne średniowiecze...

Pozdrawiam

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-02-12, 00:29:34 »
Kochane, tego stereotypu nie zwalczymy, jesli nie bedziemy sie doksztalcac, doksztalcac i jeszcze raz doksztalcac! Tylko solidna wiedza i profesjonalizmem mozemy pokazac swiatu ze kosmetyczka nie jest glupiutka pusta laleczka! Mysle jednak, ze bedzie coraz lepiej, mlode dziewczyny sie ucza, studiuja, juz inaczej podchodzi sie do kosmetyki niz kiedys... Bedzie dobrze ;)

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-02-12, 11:53:00 »
no to prawda ale jest to przykre słyszac takie rzeczyszczególnie ze spotyka sie tez sporo kosmetyczek które klna K........ a klientkom to sie podoba ze niby taka równa kosmetyczka załamka

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-02-12, 13:23:21 »
W Polsce dlatego tak jest poniewaz rozszerzyl sie stereotyp z amerykanskich filmow gdzie pani, ktora nie ma skonczonej szkoly i bedaca tzw."kurka domowa" postanawia zajac sie czyms wiec postanawia a zostane sobie kosmetyczka.Stereotyp ze skoro nic innego mi nie wychodzi to bede kosmetyczka....Paranoja jakas.Na szczescie zauwazam juz ze ludzie zaczynaja jednak z szacunkiem podchodzic do tego zawodu(choc zdarzaja sie wyjatki-niestety).Zawod kosmetyczki czy kosmetologa zaczyna byc prestizowy-i tak wlasnie powinno byc ,bo uwazam ze wiedza wykwalifikowanych kosmetyczek to polaczenie dermatologii kosmetologii psychologii.Kosmetyczka powinna kojarzyc sie ludziom z wiedza ,gracja , dobrymi manierami ,z osoba ,od ktorej mozna bardzo wiele sie nauczyc i brac przyklad wlasnego wygladu:):)  Pozdrawiam serdecznie wszystkie Panie Kosmetyczki:)

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-02-14, 14:41:33 »
To straszne ale prawdziwe ]
Nic z tym nie mozna zrobic
Poprostu nie zdaja sobie sprawy z tego ile jest nauki w takim studium do puki sami tam nie trafia
Ja tez myslalam ze bedzie latwiej

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-02-17, 11:27:52 »
szczególnie ze to jest bardzo odpowiedzialna praca

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-02-17, 16:51:49 »
Tak, a wielu się wydaje, że kosmetyczkami to zostaja tylko nieuki, którym się nic tak naprawdę w życiu nie udało i nie mając perspektyw musiały się gdzieś zaczepić.
Okropne.
Ciekawe czy tacy ludzie choć troszkę myslą jaka to odpowiedzialna praca?

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-02-18, 20:33:27 »
Wiecie przypomniała mi sie zabawna historia-opowiedała mi klientka, jak poszła pewnego dnia do fryzjera z 5-letnia córeczką.No wiec pani fryzjerka ścina włosy a mała czeka i mówi :Jak mi sie nie bedzie chciało uczyć to tez zostane fryzjerką.   Tak własnie ludzie myslą nie tylko o fryzjerkach ale także  o kosmetyczkach :cry:

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-03-22, 15:20:27 »
Nistety ale to jest straszne. Kiedy na wakacje kolega zapytal sie do jakiej szkoly ide a ja powiedziałam że kosmetycznej to pojawił mu sie na ustach dziwny uśmieszek. Teraz każdy widzi ile czasami musze sie uczyć i jakich rzeczy! Niektóra nazwy są trudne do opanowania i pojecia. Kidey poprosilam kolege o wydrukowanie mi referatu to był w szoku po przeczytaniu jego zawartości. Nie mozna naciskać i na siłe komuś tlumaczyć że kosmetyczka jest nie łatwym zawodem i dużo pracy potrzeba żeby skończyć nawet zwykle studium. Jeżlei ktoś jest mądry to sam to zobaczy. :lol:

olgacytrynka

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-03-28, 22:16:22 »
pierwszy raz sie z spotykam z taka opinia :)
jak mowie ze jestem manicurzystka i koncze szkole kosmetyczna to wszyscy sa pelni podziwu bo to fajny zawod  :wink:

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-03-28, 22:33:57 »
W momencie gdy podejmowałam naukę w szkole kosmetycznej moi znajomi patrzyli z niedowierzaniem. Szkoła kosmetyczna - różowe laleczki malujące sobie paznokcie, chodzące solarisy - z taką opinią spotykałam się na codzień. Strasznie mnie to wkurzało ponieważ starałam się z całych sił poświęcić temu co robię, chciałam być dobra...
Teraz nie zwracam na to uwagi i  powiem Wam, że jestem bardzo dumna ze swojego zawodu, z drogi jaką wybrałam.

Kilka dni temu przyjechałam do rodzinnego miasta, poszłam do Kościoła , po drodze spotkałam znajomych, których opinie na temat mojego wyboru naprawdę bolały, patrzyli, słuchali i widziałam w ich oczach iskrę zazdrości - kształcę się, uczę, poznaje ludzi, jeżdzę na szkolenia, targi, mam Was forumowiczki, dziewczyny z którymi można pogadać, powymieniać się doświadczeniami ( może jakieś nowe stowarzyszenie kosmetyczne się utworzy? :) )...jestem szczęśliwa, oni wegetują , pokonali drogę studiów, które ich nie interesowała i zapełniają miejsca na  ławce bezrobotnych bo nie mają planów co dalej.

Pozdrawiam Wszystkie Kosmetyczki !! !! !!

Gość

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-03-28, 22:45:13 »
Suuuuper ming-shu !!!


-------------------------------
Moi "koledzy" z liceum także mieli zawsze swoje 3 grosze do powiedzenia na mój temat. " a ty tam z malowaniem cos studiujesz no nie ..." bla bla bla i po co mam im tłumaczyć na siłę na czym to wszytsko polega skoro taki  i tak nie zrozumie....
A ostatnio wychodziłam z kuferkiem kosmetycznym na zabieg i spotkałam jednego to wielkie oczy zrobił, że coś jednak "z tym malowaniem" mi się udało i do czegoś doszłam.

Niestety dużo populacji nie ma pojęcia na czym dokładnie zawód kosmetyczki polega. Często niestety kojarzony jest tylko z malowaniem paznokc, nakładaniem maseczeki i z makijażami. Myślą, że do tego zawodu wielkiej wiedzy mieć nie trzeba. To jest żałosne.

Stąd to "wyśmiewanie się' - z niewiedzy.

olgacytrynka

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-03-28, 23:01:23 »
"... Szkoła kosmetyczna - różowe laleczki malujące sobie paznokcie, chodzące solarisy - z taką opinią spotykałam się na codzień. Strasznie mnie to wkurzało ponieważ starałam się z całych sił poświęcić temu co robię, chciałam być dobra... " tez sie kiedys spotkalam z taka opinia ale na ktotko
predzej ze manicurzystka to panienka z pusta glowa i dlugimi pazurami
a ja wlasnie taka nie jestem
mam krotkie paznokcie pomalowane na jasno i to dziwi wiele osob ;)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
kosmetyczka zawód a wysmiewanie się
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-03-29, 00:11:13 »
W mojej szkole spotykałam różne dziewczyny nie ukrywam, że część z nich znalazło się tam ponieważ myslały, że zajęcia będą dotyczyły nakładania maseczek. Jeżeli miałabym się opisać, wydaje mi się , że jestem elegancką młodą dziewczyną, która dba o siebie, nie mam przesadnego makijażu, z moich paznokci nie skapuje nadmiar lakieru i tona dżetów (moja pazkoncie są krótkie, pomalowane mlecznym lakierem), moja skóra nie jest spalona solarium ( promocja zdrowia, a nie czerniaka), jednak chcąc nie chcąc ponoszę konsekwencje niewiedzy ludzi.....głupia kosmetyczka. Zaskoczenie rozmówcy następuje w momencie kiedy ta głupia kosmetyczka ma coś do powiedzenia na temat literatury, muzyki i o zgrozo chodzi do teatru.....w dodatku umie czytać!!! i to nawet ksiązki, a nie tylko gazety a jej Biblia nie jest Glamour.