Autor Wątek: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia  (Przeczytany 31772 razy)

Gość

  • Gość
Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« dnia: 2006-02-28, 23:08:50 »
witam serdecznie!!!!!!! prosze o pomoc! bardzo mi jest potrzebna informacja na temat, gdzie sa szkolenia na instruktorow modelowania i stylizacji paznokci! moze tez ceny. z gory bardzo dziekuje!!!!!!!! :!:

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
szkolenie na instruktora
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-01, 17:05:44 »
Zazwyczaj zostaje sie instruktorem marki, na której sie od dłuzszego czasu pracuje i ma sie opanowany do perfekcji warsztat pracy dla tej określonej marki- kazdy akryl potrzebuje nieco innych proporcji, żele kazdej firmy też nakłada sie nieco inaczej, zatem jeżeli pracujesz na marce X, do zgłos sie do jej własciciela, albo głownego dystrybutora.
Wyjatkiem są marki chodzące na rynek- np wspomniane SPN, wtedy musisz wykazać sie wiedzą i perfekcyjnymi miejetnościami pracy na "swojej " marce i dopero nauczyć sie pracy na "nowej".
Ceny kursów instruktorskich to zazwyczaj od jednego do kilku tysięcy zł.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
szkolenie na instruktora
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-03, 22:00:24 »
Przede wszystkim udokumentowany okres pracy, doskonala znajomosc wszystkich technik, przygotowanie pedagogiczne (to jest wymagane) bywa z tym roznie... reszta tak jak dziewczyny wyzej napisały.
Centrum MASTER rowniez rozwaza wprowadzenie tych kursow ale dla osob z wykształceniem pedagogicznym.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline goha.makus

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-07-10, 13:38:02 »
Witajcie.. szukałam informacji na ten temat, jednak nigdzie nie mogę znaleźć tego co mnie interesuje, więc zwracam się z pytaniami do Was:)

Chciałabym w przyszłości zajmować się prowadzeniem szkoleń.. np. ze stylizacji paznokci, jednak nie wiem co powinnam zrobić, jaką szkołę ukończyć, by mieć uprawnienia pedagogiczne..
Czy potrzebne są studia pedagogiczne.. czy wystarczy odpowiedni kurs.. jeśli tak to jaki?

Studiuję zdrowie publiczne ze specjalnością kosmetologia stosowana.. więc po 3 latach będę miała licencjat... czy mogę wtedy zrobić mgr z pedagogiki i dzięki temu będę mogła prowadzić kursy?
(Oczywiście w między czasie kursy ze stylizacji pazurków)

Pomóżcie kochani:)

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-07-11, 15:25:17 »
do prowadzenia kursów w chwili obecnej nie jest potrzebne wykształcenie wyższe pedagogiczne ale szeroki warsztat  dopracowany do perfekcji. Do nauki w szkołach kosmetycznych  czy na wyższych uczelniach potrzebne jest przede wszystkim wykształcenie wyższe z czegokolwiek ,pojęcia  o czym się uczy nie trzeba mieć ,ale jest to dodatkowym plusem.
Tak więc po skończonym licencjacie możesz ubiegać się  taką pracę, bo to już wyższe wykształcenie.
Powodzenia

Offline goha.makus

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-07-11, 20:46:14 »
A co z przygotowaniem pedagogicznym? Podobno jest wymagane przy prowadzeniu kursów..

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-07-11, 22:08:26 »
Ja myślę, że jeżeli chodzi o prowadzenie szkoleń np. ze stylizacji paznokci wystarczą kursy z tego zakresu i jakieś doświadczenie w tym zawodzie. Jeżeli to będzie coś, co lubisz, to myślę, że przekażesz to z sercem innym. Wydaje mi się, że nic więcej nie jest potrzebne. Wokół jest pełno kiepskich kursów i już to raczej świadczy o tym, że specjalne przygotowanie pedagogiczne raczej nie jest wymagane. Ja sama byłam na kursie prowadzonym przez dziewczynę po pedagogice i nie jestem zadowolona, bo nie miała zbyt dużej wiedzy na temat niektórych pojęć ze stylizacji pazn. i akurat studia nic tu nie pomogły.

Offline goha.makus

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-07-12, 01:09:57 »
Dziękuję Wam ślicznie za odpowiedzi:* trochę mi się w główce rozjaśniło : brawo :

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-07-13, 11:18:32 »
Jest możliwość zrobienia kursów pedagogicznych, skończyłam i po zdanym egzaminie nic w pracy mi nie pomógł. Więc polecam jeśli chcesz być lżejsza o jakieś 800-2000zł. tak się cenią te szkolenia.
Dodam ,że nigdy nikt mnie nie pytał o posiadanie takiego dyplomu a pracuję przy szkoleniach.
Pozdrawiam

Offline goha.makus

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-07-13, 23:32:52 »
Oo dziękuję Ci bardzo.. cenna informacja:) w sumie nie zalegają mi pieniążki aż tak żeby wydawać je na coś co mi nie będzie potrzebne, szkoda tylko, że Ciebie nikt wcześniej nie uprzedził:(

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-07-14, 00:02:17 »
Oj tak słyszałam, że te kursy t o wyrzucanie pieniążków ...  :nono:

w studium kosmetycznym, też nie trzeba mieć żadnych uprawnień ani nawet studiów wyższych żeby prowadzić np pracownie  kosmetyczną ( możliwe, że jest to zależne od danej szkoły ) Ja sama kiedyś dostałam propozycje. w mojej szkole też uczyła pani technik bez kursów pedagogicznych, po prostu miała kilkunastoletnie doświadczenie w zawodzie i to się liczyło ;)
„Spür die Melodie der Community“

Offline goha.makus

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-07-14, 11:04:21 »
Kobietki ja to się nastawiłam już, że muszę przeznaczyć kasę na te uprawnienia pedagogiczne, a w to miejsce mogę je przecież wykorzystać na kursy z zakresu kosmetologii i tego co mnie interesuje... Jak dobrze wiedzieć, że jednak nie wymagają tego wszędzie:)  : dance : I w sumie co z tego, że ktoś jest po pedagogice jak nie potrafi przekazać wiedzy innym, albo ma zbyt małe doświadczenie..

Offline tysia2202

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-09-13, 22:52:23 »
Witam! Mam swoj wlasny salon kosmetyczny jestem po kursie stylizacji paznokci czy moge prowadzic szkolenia czy potrzebne sa jakies uprawnienia? Znajoma tez ma salon nie ma kursu stylizacji paznokci ale robi teraz kurs instruktora stylizacji paznocki w warszawie czy to potrzebne? A jesli tak to gdzie taki kurs mozna zrobic (jestem z wojewodztwa slaskiego) Prosze o odpowiedz  :nono:

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-09-22, 21:44:23 »
Cytuj
Witam! Mam swoj wlasny salon kosmetyczny jestem po kursie stylizacji paznokci czy moge prowadzic szkolenia czy potrzebne sa jakies uprawnienia? Znajoma tez ma salon nie ma kursu stylizacji paznokci ale robi teraz kurs instruktora stylizacji paznocki w warszawie czy to potrzebne? A jesli tak to gdzie taki kurs mozna zrobic (jestem z wojewodztwa slaskiego) Prosze o odpowiedz 


Co prawda żadne normy nie regulują tego ,jaka osoba będzie szkolić ale sama sobie odpowiedz czy po podstawowym szkoleniu masz już tak duże kwalifikacje aby móc szkolić innych i wydawać im uprawnienia do wykonywania zawodu.

Offline AtelierStylizacji Carolla

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Prowadzenie szkoleń - uprawnienia
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-12-04, 22:09:08 »
hm... trzeba sie zastanowić czy chce sie prowadzic szkolenai ze względu na pieniadze czy zamiłowanie do stylizacji, bo to szybko można zweryfikowac
jest duzo "szkoleniowców" którzy nie chcac sobie kształcic konkurencji szkola - choc to zbyt duze słowo, na odwal sie, są i tacy którzy mało potrafia a za szkolenia sie biora

osoby które chca to robić tak naprawde bo to lubia wiąża sie z konkretna firmą, która sprawdza ich kwalifikacje, umiejętności- żeby nie psuć sobie też renomy złymi instruktorami

a zeby zostac instruktorem uważam trzeba "zaczerpnąc" wiecej wiedzy, nie ograniczac sie, samodoskonalic, uczesstniczyc w pokazach, warsztatach- to nie jest takie proste jak wszystkim by sie mogło wydaawac
Instruktor i dystrybutor Perfect Beauty
Atelier Stylizacji Karolina Musiał
ul. Dąbrowskiego 13 lok 7a, 42-200 Częstochowa
tel. 506613397