Autor Wątek: Domowa pielęgnacja:)  (Przeczytany 6444 razy)

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-02-23, 22:08:37 »
dziewczyny az sie lepiej poczułam czytając wasze wypowiedzi a propo *szewca* myslalam ze jestem nieliczną kosmetyczką ktora uwielbia dopieszczac skory swoich klientek a o swojej niestety zapomina

Gość

  • Gość
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-02-24, 12:06:00 »
Ja uwielbiam peeling domowej roboty: kawa mielona+cynamon+zel pod prysznic= śliczne,gładziutkie ciałko :D Polecam :P

Gość

  • Gość
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-02-24, 13:30:06 »
Mysle, ze to rzezcz wzgledna, dla kazdej osoby.. Niektorym pomaga picie drozdzy z mlekiem innym dopiero zastosowanie szeregu zabiegow kosmetycznych. Ale mysle, ze nie ma nic zlego w domowej ielegnacj..
Talencjo- marchew zabiera w sobie duzo karotenu i to pewnie od niego wyskoczyly Ci palmy ;/ Najlepiej jest jesc marchewke w ceru poprawy opalenizny orazz ceru.. Nie jest dobrze klasc marchewki bezposrednio na skore twarzy ;)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-02-24, 13:47:54 »
no pewnie na pewno od tej marchwi po czasie sie dzowiedzialam, bylam p ej maseczce cala pomaranczowo0 brazowa, chyba jalepiej jesc przed latem jakies tabletki z beta karotenem :)

Gość

  • Gość
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-02-24, 14:07:35 »
Ja proponuje jesc surowa marchewke.. Cera robi sie bardziej sniada.. Opaleniazna tez jest potem ladniejsza ;) Nie potrzebne sa tabletki.. Po co mamy sie faszerowac chemia skora natura nam daje to, co najlepsze.. ;)

Gość

  • Gość
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-02-24, 15:55:06 »
Nie zapominajmy o jednodniowych soczkach z marchwi:) ja je uwielbiam.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-02-24, 16:19:43 »
fgielek chodzi mi o to ze mozna przevciez np. zaczac przed wkacjami jesc te tabletki , nie caly rok, np. kuracje dwumiesieczna.
ale prawde wy tez macie bpo marchewka jest jak najbardzije dobra i lubie ja jesc :wink:

Gość

  • Gość
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-02-25, 19:42:22 »
Cytat: "Kim"
Osobiście uważam, że nie warto eksperymentować z kosmetykami domowej roboty ponieważ mogą być dla nas szkodliwe i narobić więcej szkód niż pożytku
 w ogóle któraś z was próbowała robić kosmetyki w domu?


Myślę że nie masz racji Kim. Uważam że warto czasem sięgnąć po naturalne kosmetyki, ale trzeba to robić rozsądnie i pamiętać że niektóre z nich mogą uczulać, szczególnie zioła. Napisałaś że takie kosmetyki mogą być szkodliwe, a zastanowiłaś się ile konserwantów zawierają gotowe kosmetyki ?
Ja polecam olejek rycynowy na wzmocnienie rzęs i brwi, oliwę z oliwek na ciepło(z dodatkiem wit. A+E) na zmiękczenie skórek wokół paznokci i odżywienie paznokci, maseczkę z drożdży szczególnie przy cerze trądzikowej. Wogóle jeśli chodzi o naturalne maseczki to możliwości jest mnóstwo : z miodu, truskawek, jabłka z sokiem z cytryny, twarożku, banana(odżywia), siemienia lnianego(łagodzi), ubitego białka(ujędrnia skórę), ogórka i wiele innych
Można też robić maski na dłonie np. ugotowane ziemniaki wymieszać ze śmietaną i nałożyć na dłonie,okręcić folią i nałożyć rękawice frotte
Uff tyle przykładów chyba wystarczy  :D

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-02-25, 20:43:29 »
wiem, że domowe kosmetyki zawierają konserwanty bo czytam dużo na tematy kosmetyczne. A tak w ogóle to jeszcze mi się nie zdarzyło zeby mi zaszkodził gotowy kosmetyk.
Może i naturalne kosmetyki są dobre ale Ja nie zamierzam ich stosować i nawet Twoje przykłady mnie nie przekonają, każdy ma swoje zdanie i moze na tym zakończmy ten temat, a przynajmniej dla mnie jest wyczerpany.Niech inni przedstawią swoje opinie

Gość

  • Gość
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-02-28, 16:55:46 »
ja robię peelingi z soli i oliwy lub cukru i oliwy, robię sobie olejki aromaterapeutyczne na buzie i na ciało, teraz chcę sobie zrobic peeling enzymatyczny z mlekiem i enzymami..

rewelacyjna tez jest papka z płatków owsianych zalanych wodą - do przemywania twarzy - oczyszcza i peelinguje..

boje się troche owoców i warzyw z niewiadomego żródła - myślę że jesli juz cos z nich robić to koniecznie z własnej działki lub ze sklepu ekologicznego...

I to nie prawda ze tylko to co fabrycznie zrobione to jest skuteczne... mi np po poracy w laboratorium na uczelni w ogóle sie odechciało na jakis czas kosmetyków (uzywałam z rozsądku) bo to wszystko takie .. po prostu sztuczne.. zero tej magii o której tak pieknie sie marketingowcy rozpisują na ulotkach ;)

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-02-28, 17:20:14 »
Racja jednodniowe soczki z marchwi są pyszne  :D

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Domowa pielęgnacja:)
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-02-28, 20:34:33 »
a ja jestem maniaczka kosmetykow profesjonalnych,normalnie widac po nic natychmaistowy efekt  :lol:  :lol:  :lol: kocham pielegnacje dobrym kosmetykiem :D  : jump : a za mlodu kochalam bialko po oczyszczaniu nad ziolowa parowka ,klepalam banany ,kladlam ogorki i takie domowki sa swietne ale niestety nie w moim wieku :wink: hahaha ale sok marchwiowy  pije do tej pory! i siostre namawiam na specyfiki domowe :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....