Autor Wątek: łuszcząca się broda...  (Przeczytany 8516 razy)

Gość

  • Gość
łuszcząca się broda...
« dnia: 2005-12-27, 13:53:33 »
Dziewczyny mam problem i nie mogę sobie z nim poradzić:-(
Otóż od ok. miesiąca mam czerwone plamki na brodzie i skóra tam strasznie mi sie łuszczy. Nie mogę jej skutecznie nawilżyć, zatuszować sie tego zbytnio tez nie da,bo jak nałorze puder to jest jeszcze gorzej, a jak go nie nałorze to znowu broda jest cała czerwona:-( nie wiem czy to od noszenia szalika czy może od plastrów antykoncepcyjnych bo dopiero co zaczełam ich urzywać. Mozecie mi cos poradzić? Bo juz naprawde nie mam do tego nerwów.
Pozdrawiam

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
łuszcząca się broda...
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-27, 19:53:54 »
zimą skóra jest szczególnie narażona na przesuszenie i podrażnienie.
Być może własnie od szalika,kórym się szczelnie opatulasz,skóra na brodzie podrażnia się bardziej,bo obciera się o materiał.
Staraj się stosować peeling enzymatyczny(mechaniczny moze bardziej podrażnić skórę),w domu intensywnie nawilżać twarz,a na zewnątrz chronić skórę kremami delikatnie natłuszczajacymi.
Nie sądze,ze zmiany te powstały od plastrów,bo wóczas zmiany występowałyby na całej twarzy,a nie tylko na brodzie.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
łuszcząca się broda...
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-28, 20:15:46 »
Być może masz do czynienia z zapaleniem okołoustnym.

Czynnikami wywołującymi są najczęściej kosmetyki, kortykosteroidy, pasty z fluorem, pomarańcze i wiele innych może byc także stosowanie hormonów.

Dolegliwość ta dityczy najczęściej młodych kobiet.

Objawia się drobnymi , czerwonymi grudkami czasem przekształcającymi się w krostki.
Najczęściej występują w okolicy ust, podbródku.
Może być odczuwalne pieczenie skóry.

Leczy się te zmiany dermatologicznie, podobnie do trądzika różowatego.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
łuszcząca się broda...
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-29, 12:02:57 »
Mój chłopak ma to samo....tylko, że on to ma od jakiś dwóch lat :) i jak tylko sie umyje np. woda to od razu zaczya mu się łuszczyć cała broda i wkoło ust. Ma krem, który trochę na to pomaga, jest to krem z avonu Hydrofirming Bio, taki w niebieskim opakowaniu nawilżający, i jest to jak narazie jedyny krem, który mu w miare pomaga. Ostatnio był u dermatologa i pani mu powiedziała, żeby sobie kupił w aptece krem Physiogel, że podobno jest super nawilżający, tylko kosztuje 40 zł :( ale poodbno ona mówiła, że jej pacjenci jak się samowali np dwa tgodnie to później sie nie musieli przez jakiś czas smarowa bo tak mieli nawilżoną skórę :)

Gość

  • Gość
łuszcząca się broda...
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-29, 19:11:57 »
Może poprostu za często było  :kiss:  i przeszło :-) a tak serio to ja poszla bym do dermatologa raczej , jeśli trwa już to od jakiegoś czasu nie ma co zwlekać