Autor Wątek: Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni  (Przeczytany 7298 razy)

Gość

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« dnia: 2005-12-05, 22:15:53 »
Jeśli byście mogły i podały mi kilka domowych sposobów pielęgnacji dłoni to bnyło by super mam napisać referat na ten temat , nawet prawie już napisałam ale wiecie im więcej tymlepiej no i wogóle na pewno będzie to interesujce !!!!!!!! Z góry wielkie DZIEKI  :lol:  jESZCZE JEDNO PEELINGI DO DŁONI CHOCIAŻ DWIE NAZWY TAKICH DOBRYCH ( STRASZNIE ICH MAŁO ZNALAZŁAM I WOGÓLE MAŁO O PEELINGACH DŁONI MOŻNA WYCZYTAĆ Z GAZET I WOGÓLE DFZIEKI

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-05, 22:19:00 »
Kiedys czytalam jak jedna  kosmetyczka powiedziala ze miesza cukier z  kremem do rak i robi sobie taki zabieg.

Gość

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-05, 22:27:59 »
hmm kiedyś w gazecie znalazłam przepis na piękne dłonie
oczyścić skóre dłoni, do miseczki wlać oliwe z oliwek i moczyć około 10 minut bez przerwy dłonie w tej oliwie, wysuszyć ręcznikiem i grzecznie do łóżka :wink: nie zmywac oliwy!! dłonie mają być natłuszczone przez noc, jedynie lekko wysuszyć


moja matula  macza paznokcie w cytrynie od kąd pamiętam, dzięki niej ma długie, zdrowe i piękne paznokcie

poszukaj w necie na pewno znajdziesz  :D

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-05, 23:11:04 »
Peeling z kawy
4 łyżki kawy zalać wrzątkiem. Po zaparzeniu, płyn należy odlać, natomiast pozostałość w postaci fusów wcierać w dłonie. Zabieg należy wykonywać codziennie. Dłonie stają się delikatne, odpowiednio natłuszczone.

Kremowy kompres
Spierzchnięte, suche dłonie należy posmarować grubą warstwą tłustego odżywczego kremu, następnie nakładamy na dłonie bawełniane rękawiczki. Zabieg należy wykonać na noc. Rano dłonie będą gładkie, odpowiednio odżywione. Bawełniane rękawiczki można kupić w sklepach / hurtowniach kosmetycznych lub sklepie z akcesoriami kosmetycznymi.

Kąpiel w oliwie z oliwek
Oliwa z oliwek to naturalny surowiec stosowany w kosmetyce, nazywana często „ złotym płynem”. Jest to olej o mocnym zapachu i smaku, otrzymywany z tłoczenia na zimno miąższu owoców oliwki.

Do przygotowania kąpieli, niezbędna będzie oliwa z oliwek, 2 kapsułki witaminy A+E, oraz kilka kropli soku z cytryny. Oliwę należy lekko podgrzać, następnie dodać sok z cytryny oraz wcisnąć zawartość kapsułek z witaminą A+E, wszystko dokładnie wymieszać. W przygotowanej kąpieli należy moczyć dłonie około 10 – 15 minut. Po wykonanym zabiegu dłoni nie myjemy, tylko osuszamy ręcznikiem papierowym.

Kąpiele w siemieniu lnianym
Najważniejszym elementem lnu zwyczajnego są drobne brązowe nasiona (siemię lniane) stanowiące bardzo ważny surowiec leczniczy. Zawiera ono 40% oleju tłustego, 25% białka, śluz i lecytynę, bogate jest w witaminy A i E, cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe.

Przygotowanie kąpieli należy rozpocząć od zalania kilku łyżek siemienia lnianego wrzątkiem, następnie odczekać około 10 minut do momentu kiedy siemię wytworzy śluz. Po przygotowaniu papki należy zaczekać, aż trochę przestygnie, kiedy temperatura pozwoli nam na swobodne trzymanie dłoni w przygotowanej masie około 20 minut. Po zabiegu ręce osuszamy papierowym  ręcznikiem.

Peeling z soli / cukru
Do przygotowania peelingu niezbędna będzie łyżka oliwy z oliwek, bądź oliwki do ciała, łyżka cukru lub gruboziarnistej soli kuchennej. Składniki należy dokładnie z sobą połączyć. Przygotowaną mieszankę należy wcierać przez kilka minut w dłonie, następnie dokładnie opłukać je pod bieżącą wodą. Zabieg należy zakończyć wtarciem kremu odżywczego w dłonie.

Ziemniaczany okład
Dwa duże ziemniaki należy ugotować w mundurkach, następnie je obrać i rozgnieść widelcem dodając żółtko i dwie łyżki podgrzanego mleka. Ciepłą masę grubą warstwą nakładamy na dłonie i przykrywamy wilgotną gazą. Okład zmywamy letnią wodą po około 15 minutach.

Maseczka z żółtka i twarożku
Surowe żółtko należy utrzeć z kilkoma kroplami oliwy, następnie dodajemy do masy 2 łyżeczki naturalnego twarożku naturalnego. Papkę nakładamy na ręce, zmywamy po 15 minutach.

info: http://www.portretkobiety.pl

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-05, 23:17:45 »
Kasia_Krzysztoszek troche odejde od tematu wiesz jak sie robi peeling  kawy na cellulit?

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-05, 23:22:18 »
Należy zaparzyć bardzo mocną kawę (z fusami). Następnie odlać płyn, aby zostały same fusy. Łączymy je z dwoma łżykami oliwy. Takim specyfikiem nacieramy partie ciała objęte cellulitem.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-05, 23:26:09 »
Fajnie sprawdza się zabieg kawowy - kompres. Parzymy bardzo mocną kawę, czekamy, aż trochę przestygnie. W płynie moczymy gazę, a następnie okładamy gazą partie ciała objęte pomarańczową skórką. Etapem końcowym jest wrapping czyli zawijanie ciała folią. Uciekamy pod kocyk na 30 minut.

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-05, 23:29:10 »
Musze wyprobowac!! Dzieki za info  :kiss:

Gość

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-06, 11:00:22 »
Dziekuje serdecznie za bardzo ciekawe i wyczerpujace info .  : bukiet :  Napewno bardzo mi się przydadzą do pracy i wogóle dzieki

Implicite

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-06, 17:30:51 »
Cytat: "Kasia_Krzysztoszek"
Należy zaparzyć bardzo mocną kawę (z fusami). Następnie odlać płyn, aby zostały same fusy. Łączymy je z dwoma łżykami oliwy. Takim specyfikiem nacieramy partie ciała objęte cellulitem.


rozumiem, że efekt osiągniemy gdy te fusy będą gorące ? ;)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-06, 18:28:29 »
ciepłe :) skóra jest niesamowice gładka, ale polecam zabezpieczyć odpływ np. gazą, żeby się nie zapchał.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-06, 19:07:08 »
kasia nowe zdjecie!super!ale zuoelnie naczej wygladasz niz na poprzednim co mialas :D

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-12-06, 19:30:08 »
Ja chciałam dać swoje zdjęcie ale nie da się :(

Aguś

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-12-06, 19:43:32 »
Agusku jak sie nie da? Musi miec odpowiednie rozmiray poprostu.  :wink:

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-12-06, 19:54:24 »
Wiem staram sie zmniejszac ale sie nie da.Jak znajde chwilke to zrobie.Teraz ide dac mojemy facetowi prezencik  :D

Implicite

  • Gość
Domowe maseczki , zabiegi dla dłoni
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-12-18, 16:11:00 »
kupiłam kawę (bo normalnie nie pije ;) ) i zrobiłam peeling na uda i brzuch (fusy+oliwa) parę razy już. jestem baaaardzo zadowolona  :D
super nawilża! teraz tylko zobaczymy, czy po dłuższym okresie stosowania pomoże na cellulit