Autor Wątek: proszę pomóżcie, jaki pomysł  (Przeczytany 6369 razy)

Offline lu

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
proszę pomóżcie, jaki pomysł
« dnia: 2014-07-14, 16:40:16 »
Witam. Wiem, że posypia się na mnie gromy, jak już zapytam o co mi chodzi, ale spróbuję się wytłumaczyć; proszę o wyrozumiałość i ludzkie podejście.
Nie mam żadnego doświadczenia, ani wykształcenia w branży kosmetycznej ani pokrewnej. Mam 42 lata i zmieniam radykalnie swoje życie. Do tej pory byłam nauczycielką. Zachorowałam na raka piersi, jestem po operacji, stąd zupełna zmiana podejścia do życia. Bardzo chcę wrócić do swoich rodziców i do swojego rodzinnego miasteczka. Czyli planuję przeprowadzkę-300 km. Mam 2 dzieci jeszcze w podstawówce. Pracy w szkole nie mam. Miasto małe i ciężko z pracą. Mam pomysł na kosmetyczne wybielanie zębów. Jest już w PL kilka firm oferujących franczyzę. Ale obawiam się, że na tym w małym mieście nie zarobię. I tu prośba. Czy jest " coś", jakieś zabiegi "pokrewne" do kosmetycznych, które taki człowiek jak ja, bez kompetencji mógłby wykonywać? Oczywiście zakładam, że mogę zrobić jakiś kurs, szkolenie, ale raczej nie studia i nie dłuższą formę edukacji. Wiem, że było przydługie, ale chciałam trochę usprawiedliwić moje pytanie.
« Ostatnia zmiana: 2014-07-15, 08:52:54 wysłana przez Tomek »
narodziłam się na nowo:-)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-07-14, 19:09:57 »
Wizaż a także makijaż permanentny, stylizacja paznokci. Do tego nie musisz mieć szkoły kosmetycznej ani studiów a jedynie kurs. Jak małe miasto to chyba pazury, wizaż można kiedyś zrobić. Potem też możesz zrobić kurs np. pedicuru leczniczego itd się rozwijać w tym kierunku.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
« Ostatnia zmiana: 2014-07-15, 08:53:06 wysłana przez Tomek »
Devil Inside
Admin

Offline lu

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-07-14, 21:13:59 »
Bardzo dziękuję Lady. Niestety akurat w tych dziedzinach jest spora konkurencja. Może jest praca z jakimiś urządzeniami, które bym mogła wykonywać po przeszkoleniu. Coś co, daje zauważalne efekty, np. depilacja laserowa. Wiem, nie jestem pewnie uprawniona do tego rodzaju zabiegów, ale może... Mogę zainwestować :-)
« Ostatnia zmiana: 2014-07-15, 08:53:17 wysłana przez Tomek »
narodziłam się na nowo:-)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-07-15, 08:33:12 »
Nie mam pojęcia czy z urządzeniami możesz pracować, nie wiem jak jest w Polsce. Tu gdzie mieszkam ja mam Beauty Therapy level 2 w tej chwili a dopiero na level 3 są urządzenie jak mikrodermabrazja, laser itd. Czyli ostatni rok College'u.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
« Ostatnia zmiana: 2014-07-15, 08:53:24 wysłana przez Tomek »
Devil Inside
Admin

Offline lu

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-07-18, 18:59:30 »
Naprawdę nikt więcej mi nic nie poradzi? Jestem odpowiedzialną osobą. Nie chcę psuć dobrego imienia tego zawodu. Chcę robić coś, co mogłabym po przeszkoleniu, kursie. Nie mam znajomej kosmetyczki, która by mi doradziła. Szkoda. Myślałam, że jak zapytam z zupełnie innego końca Polski, to nikt nie będzie się bał konkurencji. A przecież wiadomo, że usługi same się zweryfikują. Jeśli ktoś jest dobry w tym co robi, to będzie miał klientów. Ja chcę być w czymś dobra. Nauczę się. Potrzebuję tylko podpowiedzi. Jedną gałąź działalności już mam. Lady dobrze mi poradziła, ale jest tu bardzo dużo dziewczyn od paznokietek. W wizażu się nie widzę.
Plissss...
narodziłam się na nowo:-)

Offline firletka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-08-05, 18:14:36 »
A czy myślałaś o kursie masażu?

Offline lu

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-08-05, 18:29:26 »
Kochana Firletko, myślałam, tylko, że ja mam usunięte węzły pachowe i moja prawa ręka nie może się przemęczać. Nie powinnam dźwigać, obciążać ręki, muszę uważać na nią, nie robić wkłuć, zastrzyków w tę rękę, nie mierzyć na niej ciśnienia, nawet obrączkę noszę na lewej. Dmucham na zimne, bo nie chcę się nabawić obrzęku limfatycznego - właściwie to sama potrzebuję masażu hehe, tyle, że sobie go sama robię.
Ale bardzo się cieszę, że napisałaś, już myślałam, ze ten wątek umarł, a ja tak bardzo chcę coś robić w tym kierunku..... tylko nie wiem co. Ale jestem dużo silniejsza niż przed chorobą i na pewno wcześniej czy później coś wymyślę. Tylko wolałabym wcześniej, dlatego proszę Was :-))
Pozdrawiam.
narodziłam się na nowo:-)

Offline KosmetyKate

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-11-07, 20:21:46 »
Temat trochę starszy ale odpiszę. Niestety bez odpowiedniej szkoły nie możesz wykonywać zabiegów kosmetycznych. Tu nie chodzi tylko o sam fakt wykonywania jakiegoś zabiegu, ale też przygotowania - w szkole uczysz się wszystkiego od podstaw. Od budowy skóry po problemy i rozwiązywanie ich, a także chemię kosmetyczna. Bez odpowiedniej wiedzy możesz bardziej zaszkodzić niż pomóc. Po kursach możesz zająć się np. pielęgnacją dłoni czy stóp, makijażem.

Offline lu

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-11-24, 08:48:56 »
Dziękuję za odpowiedź. Dawno tu nie zaglądałam, bo temat nie za bardzo ciekawy ale i tak miło mi, że parę osób próbowało mi doradzić. Wiem, że szkoła to podstawa wiedzy, ale wiem też jako nauczyciel, że nauczyć się można samemu bardzo wiele, a zwłaszcza jak się ma jakiś porządny kurs jako podstawę wiedzy. Skończyłam 5-cio letnie studia uniwersyteckie i 3 różne podyplomówki. Nie chcę podejmować kolejnych studiów długich i często tylko teoretycznych. Nie mam na to już czasu ani pieniędzy. Mam wielką motywację i chęć aby samej się czegoś nauczyć i wydawało mi się, że kurs mi wystarczy. Ale może mi się tylko wydawało...? Sama nie wiem. Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź.
narodziłam się na nowo:-)

Offline pefredo.salon

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-11-25, 20:04:12 »
Witaj, z zabiegami permanentnymi byłabym raczej ostrożna. Jeśli chodzi o sam poczatek zaczełabym od stylizacji paznokci (manicure tradycyjny, hybrydowy, żele-które są teraz hitem), rzęsy- czyli hity ostatnich czasów metoda 2:1, 3:1, wizaż (tylko nalezy znaleźć baaardzo dobrą wizażystkę, która nauczy Cię wszystkiego od podstaw, bo przecież zależy nam na tym, aby Panie do nas wracały a nie uciekały :) Oczywiście wszytsko powinno być poprzedzone dobrymi kursami, ponieważ klientki są coraz bardziej zorientowane i mają coraz większe oczekiwania od nas :) Korzystaj na potęgę z kursów kosmetycznych, ponieważ to dobry początek :) Oczywiście nie można spoczywac na laurach, kiedy przejdziemy np 1 kurs na np. zdobienie paznokci. Trendy się zmieniają i musimy podążać za tym wszystkim. Kilka kursów do roku to wręcz obowiązek, aby nie wypaśc z obiegu. Sama prowadze salon kosmetyczny w Olsztynie i wiem, że to kosztowne, ale naprawdę warto. A klientki na pewno będą zadowolone, widzac iż cały czas się doszkalasz i podnosisz swoje kwalifikacje :)

Offline lu

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-11-25, 20:27:28 »
Dziękuję Pefredo.salon
narodziłam się na nowo:-)

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #11 dnia: 2015-03-11, 15:39:50 »
a moze zrob sobie kursy na paznokcie hybrydowe, przedluzanie rzes, makijaz i podczep sie do jakiegos fryzjera?  ( podnajmij stanowiska.. itd)
Powodzenia:)
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline Anna Macarz

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-01-05, 10:22:49 »
Ja myślę, że zrobienie jakiegoś kursu lub kursów nie jest takim złym pomysłem. Wiele szkół proponuje różne kursy w różnych cenach. Są także promocje w zależności od pory roku itp. Warto się rozejrzeć, popytać i się dowiedzieć jak to wygląda w Twoim większym mieście :)  : cenzura :  ma różne kursy, ale również ciekawe kierunki w szkole policealnej :)
« Ostatnia zmiana: 2016-01-07, 09:50:25 wysłana przez Tomek »

Offline fiukalka88

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
  • kosmetyczka, instruktor odnowy biologicznej
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-02-04, 13:56:23 »
jestem instruktorm odnowy biologicznej pracowalam juz w roznych miejscach na swiecie pozatym szkole kosmetyczki a raczej ucze je zawodu od praktycznej strony z mojego doswiadczenia musisz sobie odpwiiedziec na pytanie czy masz do tego dryg poprstu. Kosmetyka to ciezki zawod trzeba miec duza pasje i szerokopojeta wiedze nie tylko z dziedziny kosmetyki ale i medycyny dietetykli chemi farmacuetyki fizjoterapi czasami. Nie ejste sie tego w stanie nauczyc w rok pozatym najelpsza nauka jezeli mozna tak okreslic to praca z klientem i to jaka masz wiedze jezeli Cie o cos zapyta.Lepiej dla Ciebie jezeli pojdziesz w strone mniej inwazyjnej czyli wlasnie hybrydy pedicure manicure rzesy wizaz i oczywiscie ejst konkurencja bo dziewczyny robia rowniez po domach ale w kazdym zawodzie jest.Sa panie ktore zajmuja sie tylko rzesami i oblozone sa codziennie bo sa w tym dobre Ty musisz sama odnalesc sie w tym co wychodzi CI najlepiej. Polecam tez wdrozyc sie w techniki masazu np azjatyckiego pedzelkami manualnego,masazu relaksacyjnego glowy ciala tylko trzba pamietac ze masaz relakcacyjny to praca przede wsyztskim z emocjami a nie z cialem ludzkim :)
Moja praca, moja miłość.
kosmetykazpasja.blogspot.com

Offline adweylas

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: proszę pomóżcie, jaki pomysł
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-02-10, 21:01:12 »
TA pani wyzej wypowiada sie pod kazdym tematem nie jest to dziwne??