Autor Wątek: TopCoat na żelu - problem  (Przeczytany 6461 razy)

Gość

  • Gość
TopCoat na żelu - problem
« dnia: 2005-08-16, 19:26:14 »
Witam :)
Jestem tu nowa, ale temat przedluzania paznokci nie jest mi obcy. Pierwszy raz zalozono mi zele przed studniowka. Od tego pory nosze je bez przerwy przez...prawie 6 lat :) Zawsze nosilam zele alessandro, ale pewnego dnia moja osiedlowa "nakladaczka tipsow" przekonala mnie do ibd, ale poniewaz za kazdym razem kiedy od niej wychodzilam robilam sobie "szybka korekte", bo zawsze cos mi sie tam nie podobalo to postanowilam zaopatrzyc sie w sprzet i zaczac sobie robic paznokcie sama :) A ze jestem obureczna to byl to niezly pomysl. Ale odbiegam od tematu: kupilam sobie zele ibd, bo je znam bardzo dobrze a alessandro sa dla mnie niedostepne a problem pojawia sie w momencie, kiedy po wypilowaniu warstwy budujacej (drobnoziarnistym pilnikiem i blokiem polerskim) klade warstwe wierzchnia to tak jakby ten nablyszczacz byl zbyt rzadki! Dokladnie widac slady pilowania pomimo nalozenia warstwy wierzchniej! Czego to moze byc powodem? Moze kupilam calkiem normalnie jakas podrobke? Bardzo prosze o porade...i z gory dziekuje :)

Kasia_Zet_

  • Gość
TopCoat na żelu - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-06, 10:03:41 »
wydaje mi sie żemogłaś nałozyć za mało nabłyszczacza. Żel w lampie się kurczy...  albo tez trzymalas paznokcie za krotko w lampie i warstwa zeszła przy przemywaniiu paznokci. Zele nawierzchniowe trzyma sie przewaznie ok 3 min pod UV :)

Gość

  • Gość
TopCoat na żelu - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-06, 10:20:03 »
Zdecydowanie dałaś zbyt mało nabłyszczacza.

Kasia_Zet_

  • Gość
TopCoat na żelu - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-06, 15:55:52 »
...a tak a propos nabłyszczacz żelowy to Gloss a nie top coat :)

Offline Ania_G

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Kierownik Działu Szkoleń abc nailstore katowice
TopCoat na żelu - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-08, 19:48:54 »
Bo moze to włąsnie jest top coat a nie nabłyszczacz.. Nie zdażyło mi sie nigdy nałozyc za cieńko nabłyszczacza IBD, więc wydaje mi sie, ze to moze być zwykły top coat, który moze sprawiac włąsnie taki wrażenie..
Anna Gembala-Papież
Mistrzyni Polski Nail Desing 2008,2009 i 2010
II Vicemistrzyni Międzynarodowa 2009 i II Vicemistrzyni Europy 2009

GALERIA: http://galeria.beautify.pl/Ania.html
http://abc-nailstore-katowice.pl

Gość

  • Gość
TopCoat na żelu - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-08, 19:58:14 »
nawet jesli nablyszczacz bedzie rzadki jak lakier, powinien wlasnie wypelnic bruzdy po pilowaniu

napisz dokladnie jak nazywa sie ten preparat

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
TopCoat na żelu - problem
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-08, 21:04:36 »
jeśli używasz Ultra Seal IBD to problem taki pojawia się własnie z powodu zbyt małej ilości nałozonego zelu nawierzchniowego.
Postaraj sie najpierw wetrzec małą ilość U.Seal w paznokiec a nastepnie przed jego utwardzeniem nałóż jeszcze jedną cienką warstwę -jak lakier.Nie zapomnij dobrze zalac nim wolny brzeg paznokcia.