Autor Wątek: własna działalność ale praca u kogoś  (Przeczytany 3883 razy)

Offline marta

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 29
własna działalność ale praca u kogoś
« dnia: 2013-10-18, 23:20:34 »
Witam mam problem mój nowy pracodawca chce żebym założyła własną działalność i pracowała u niego na jego kosmetykach, słyszałam że takie zatrudnienie jest teraz popularne. Dla pracodawcy to podobno korzystne a jak dla nas. Przeraża mnie myśl o własnej firmie, czy któraś z Was pracuje na podobnych zasadach,  jak to wygląda od strony finansowej jaka podstawa i jaki procent ? podobno pierwsze dwa lata są mniejsze składki na zus. Jak to wygląda z założeniem własnej działalności.
marta

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: własna działalność ale praca u kogoś
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-11-28, 09:14:32 »
Zapomnij o urlopach itp.
Podobnie można powiedzieć o nadgodzinach, wolnych sobotach itp. :)

Wszystko zależy od umowy między stronami. Oczywiście 'zleceniodawca' nie ma takiego obowiązku ale może. Sam fakt samozatrudnienia nie jest czymś złym. Wszystko zależy od umowy między stronami. Jeżeli trafisz na uczciwego 'pracodawcę' to finansowo powinno to być korzystniejsze. Ale pamiętaj, że nie obejmują Cię przepisy Kodeksu Pracy (czas pracy, urlopy, wypowiedzenia itp.).

Offline jolaniebieska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: własna działalność ale praca u kogoś
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-01-08, 11:27:33 »
Jest to korzystne dla pracodawcy, zmniejsza mu się koszt pracownika, odchodzą świadczenia (urlopy, chorobowe, odprawy itd). Dla Ciebie, nawet jeśli podniesie się pensja, na dłuższą metę jest to znacznie mniej korzystne. Ponadto własna firma w dzisiejszych czasach to duże wyzwanie z uwagi na obciążenia podatkowe.
Broń się rękami i nogami :)