Autor Wątek: Wypadanie włosów - Darsonval  (Przeczytany 9382 razy)

Offline kammii

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Wypadanie włosów - Darsonval
« dnia: 2013-10-07, 19:32:00 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Piszę tu pierwszy raz i mam nadzieję, że nie urażę nikogo pisząc na tym forum niezajmując sie profesonalnie kosmetyką, ale bardzo potrzebuję rady - profesjonalnej właśniej :)

Przez lata bardzo wypadały mi włosy przez problemy z hormonanmi. Wyleczyłam się ale na głowie zostały 3 włosny na krzyż. Próbowałam różnych maseczek, szamponów, witamin, ale efekty mizerne. Koleżanka poleciła mi żebym wyróbowała dersonwalizacji na włosy (podobno jest taka końcówka w kształcie grzebyczka).
Zabieg ten znam, ale z zupełnie innego zastosowania, bo hormony negatywnie wpływały na moją cerę, więc moja ukochana kosmetyczka stosowała go na moją twarz. Ale co do włosów, powiedziała mi że to raczej trzeba się zapytać dermatologa, bo nie stosowała. A dermatolog był sceptyczny, bo nie zna.

Byłabym wdzięczna za jakieś informacje - czy ktoś stosował na włosach, jakie są efekty, jak często powtarzać zabiegi itd.

A może jakieś inne zabiegi warte polecenia?

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za pomoc :) :)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-10-07, 20:44:07 »
Możesz też zastosować mezoterapię igłowa na skórę głowy.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-10-08, 10:11:25 »
Wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Znajdź salon, który zdiagnozuje Ci skórę głowy i ma usługi trychologiczne.

Offline kammii

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-10-08, 13:01:29 »
Tak jak napisałam, wiem jakie podłoże miało moje wypadanie włosów - zaburzenia hormonalne. Ale teraz już jestem zdrowa i włosy już tak nie wypadają - jest ich natomiast mało. Dlatego chciałabym odbudować czuprynę.

Nikt nic nie wie o darsonvalu na włosy? :(

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-10-08, 13:46:10 »
Darsonwal ma raczej działanie bakteriobójcze i rozgrzewające.

Offline Asiorek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Robię to co kocham. Kocham to co robię.
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-10-12, 11:37:33 »
Kammii, zgadza się - jest taka końcówka przeznaczona do stosowania na owłosionej skórze głowy.

Z tego co wiem (mówiono mi o tym na studiach i w gabinecie kosm., w którym miałam praktyki), można "masować" skórę głowy darsonvalem, w celu pobudzenia cebulek i tym samym wzrostu włosów, aczkolwiek sama jeszcze nie miałam okazji wypróbować skuteczności tej metody.

Pozdrawiam

Offline Instytut Piękna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-10-14, 17:31:04 »
W instrukcji użycia darnsonvala jest powiedziane, że końcówką z grzebieniem masuje się skórę głowy i to pobudza cebulki włosów do wzrostu. Nie próbowałam tego robić u siebie, bo nie miałam takiego problemu, ale jakbym miała to bym spróbowała :) jeszcze mezoterapia o której wspominano też daje dobre efekty. Najlepiej by było poszukać przyczyny, wtedy łatwiej Ci będzie z tym walczyć.

Offline kammii

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-10-17, 16:17:35 »
Instytut Piękna, Asiorek - bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi :)

Mam więc pytanie: czy w tej instrukcji jest napisane jak często się powinno wykonywac takie zabiegi i ile one powinny trwać?

W miedzy czasie dzwoniłam do kilku salonów z pytaniem o ten zabieg, ale widać jest mało popularny - jak już któryś z nich dysponował końcówką w kształcie grzebnienia to widziałam, że raczej tych zabiegów nie wykonują, bo nie dostałam konkretnej informacji ile zbiegów i w jakich odstepach robić..

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-10-23, 02:56:07 »
Kammii z tego co udalo mi sie wyszperac to zabiegi d'arsonvalem w celu pobudzenia cebulek wlosowych do wzrostu stosuje sie z czestotliwoscia raz w tygodniu w formie 15 minutowego zabiegu. Nie mam pojecia ile tych zabiegow nalezaloby zrobic, przyjmuje jednak ze po szesciu juz moglabys przyuwazyc jakies rezultaty w postaci tzw "baby hair" i wtedy byc moze trzeba by bylo zrobic przerwe np na 6 kolejnych tygodni, ale to jedynie przypuszczenia :wink:

powodzenia w odbudowywaniu czupryny :!: :cool:

Offline kaassia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-10-29, 21:58:02 »
Darsonwalu nie używałam...ale rzeczywiście masaż skóry głowy pomaga. Są specjalne "przedmioty" do tego, że tak to nazwę. Do tego masaż podczas mycia skóry głowy, odżywkę nakładaj tylko na włosy, a nie na skórę głowy... Nie obciążaj zbytnio włosów chemią, poczytaj o najważniejszych sposobach pielęgnacji włosów i skóry głowy... I daj sobie trochę czasu...
Niepozycjonujemy się!!!

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-01-15, 18:32:42 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Piszę tu pierwszy raz i mam nadzieję, że nie urażę nikogo pisząc na tym forum niezajmując sie profesonalnie kosmetyką, ale bardzo potrzebuję rady - profesjonalnej właśniej :)

Przez lata bardzo wypadały mi włosy przez problemy z hormonanmi. Wyleczyłam się ale na głowie zostały 3 włosny na krzyż. Próbowałam różnych maseczek, szamponów, witamin, ale efekty mizerne. Koleżanka poleciła mi żebym wyróbowała dersonwalizacji na włosy (podobno jest taka końcówka w kształcie grzebyczka).
Zabieg ten znam, ale z zupełnie innego zastosowania, bo hormony negatywnie wpływały na moją cerę, więc moja ukochana kosmetyczka stosowała go na moją twarz. Ale co do włosów, powiedziała mi że to raczej trzeba się zapytać dermatologa, bo nie stosowała. A dermatolog był sceptyczny, bo nie zna.

Byłabym wdzięczna za jakieś informacje - czy ktoś stosował na włosach, jakie są efekty, jak często powtarzać zabiegi itd.

A może jakieś inne zabiegi warte polecenia?

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za pomoc :) :)

na wypadaie wlosow polecam dermaroller:) o,25 mm stosowany przynajmniej raz w tyg + jakas ampuleczka z krzemionką
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #11 dnia: 2014-02-08, 21:29:58 »
najlepsza metoda to wlasnie mezoterapai iglowa skory glowy, 3-4 razy co drugi tydzien, i pozniej ze 3-4 razy co miesiac, naprawde po dwoch zabiegach czyli po miesiacu sa juz efekty, male wloski na czubku glowy i okolicach czoła, sprawdzone, naprawde polecam, albo krzemionka organiczna, albo koktajl witaminowy specjalny do wlosow.

Offline AguchaG

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-05-10, 21:36:59 »
Witam. Odebrałam dzisiaj mój darsonval, ale niestety pelota grzebień ma zbity jeden "ząbek". Czy będzie przewodziła prąd czy jest bezużyteczna?

Offline Kaska19

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wypadanie włosów - Darsonval
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-06-21, 10:33:51 »
Zastosuj mezoterapię igłowa na skórę głowy :)
Nie pozycjonujemy się!