Autor Wątek: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?  (Przeczytany 13644 razy)

Kardio

  • Gość
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #15 dnia: 2016-06-23, 08:46:45 »
Odżywka New Nails - po kilku tygodniach stosowania efekty są naprawdę pozytywnie zaskakujące. U mnie tym efektem były mocne paznokcie, twarde, a wcześniej? Przy byle głupiej pracy potrafiły się kruszyć, co mnie bardziej niż irytowało ;

Soja

  • Gość
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #16 dnia: 2016-06-27, 13:35:33 »
Może warto pomyśleć o jakiejś dobrej odżywce

Offline martasepinska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #17 dnia: 2016-06-27, 18:58:28 »
Mnie pomaga skrzyp i ostatnio kupiłam serum do paznokci, ale jeszcze nie widzę różnicy
Nie pozycjonujemy się!

Offline marysia82

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #18 dnia: 2016-06-28, 10:31:47 »
ja lubie naturalne metody, nic tak nie dziala jak dzialanie zgodnie z natura, lubie kapsulki z wiesiolkiem, bo przynajmniej nie łykam żadnej chemii, a moje paznkoncie mi za to dziękują, bo są znacznie mocniejsze i mogę wreszcie mieć długie paznokcie, co nawet zauważyla moja przyjaciółka

Offline metyczka51

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #19 dnia: 2016-12-11, 12:32:48 »
a może spróbuj pić drożdże? mi trochę pomogły. na włosy bardziej, ale w paznokciach też zauważyłam poprawę  :wink:

Offline maartu

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #20 dnia: 2017-01-03, 10:43:17 »
Moim problemem też są łamliwe paznokcie. Stosowałam już różne odżywki wzmacniające, tabletki ze skrzypem polnym i jakieś domowe maseczki na dłonie. Niestety nic z tych rzeczy nie pomogło, tak na dłuższą metę. Słyszałam już od kilku osób o piciu drożdży, ale nie bardzo wiem jak to się robi. Nie jest to chyba też zbyt smaczne? No i ciekawe czy daje jakiekolwiek efekty...

Offline monikaPO

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #21 dnia: 2017-01-05, 17:46:31 »
Nie reklamujemy się tak bezczelnie na forum - Lejdi
« Ostatnia zmiana: 2017-01-06, 10:26:35 wysłana przez The Lady »

Offline florkaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #22 dnia: 2017-01-13, 15:10:27 »
Na moje paznokcie świetnie wpływa sok z cytryny i olej z oliwy

i co robisz z ta cytryna i oliwa?
w jakich proporcjach?

Offline kara1122

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #23 dnia: 2017-01-17, 15:51:52 »
Ja próbowałam różnych sposobów i najlepiej u mnie działa odżywka regenerum
Nie pozycjonujemy się!

Offline rikka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #24 dnia: 2017-03-07, 23:14:44 »
Tu są takie, myślę, że dobre sposoby na pielęgnację skóry dłoni i paznokci : cenzura :   ogólnie ja sobie robię hybrydy, ale to jeszcze bardziej osłabia... najlepiej od środka się wzmacniać jakimiś witaminkami : dance : mi się ostatnio strasznie łamały to wszystkie sobie przedłużyłam i o ;) po kłopocie na krótką metę :D
« Ostatnia zmiana: 2017-03-08, 09:38:41 wysłana przez Tomek »

Offline Stasia_L

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #25 dnia: 2017-08-29, 15:44:44 »
Ja mam ten sam problem z łamiącymi się paznokciami i póki co nie znalazłam skutecznej metody, aby temu przeciwdziałać. Stosowałam już chyba wszystkie znane odzywki i suplemety diety, ale bez efektu.

Offline martaw

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #26 dnia: 2021-05-31, 00:03:26 »
Najpierw należałoby przestać obgryzać paznokcie. Obgryzając je dalej, pielęgnacja paznokci niewiele pomoże. Jest to trudne, ale możliwe. Jeśli ktoś jest uzależniony od obgryzania paznokci, to zaprzestanie tego porównałabym do rzucenia palenia papierosów przez nałogowego palacza. Przestać obgryzać możesz bez "wspomagaczy" (jeśli masz silną wolę) lub przy użyciu "wspomagaczy", np. środka, którym smaruje się paznokcie, a który w kontakcie z ustami jest wyjątkowo niedobry.

Jeśli chodzi o odżywki do paznokci, to nie we wszystkich jest formaldehyd. Ja miałam taką z Avon. Odżywka ma witaminy E i C i możesz ją stosować samą lub jako bazę pod lakier. Do tego nie była droga. Dokładnie nazywa się "kuracja do paznokci 7w1". Zamówiłam ją jakiś czas temu z katalogu za około 11-12 zł gdzie normalna cena to ok. 25 zł. Teraz nie wiem ile kosztuje ale możesz sprawdzić przeglądając najnowszy avon katalog. Przypuszczam, że jak dobrze poszukasz, to znajdziesz też odżywki innych marek bez formaldehydu.

Możesz też wypróbować metody naturalnej, np. moczenie paznokci w lekko podgrzanej (ok. 30 stopni) oliwie z oliwek lub olejku arganowym z odrobiną cytryny, która rozjaśnia płytkę paznokcia. Właściwości odżywcze ma również olejek rycynowy, ale przy obgryzaniu paznokci ma się odruch brania paznokci do ust, a olejek rycynowy ma też właściwości przeczyszczające, więc należy z nim w tym wypadku uważać. Warunkiem aby metody naturalne dały dobry efekt, jest systematyczne stosowanie przez dłuższy czas.

Offline sylwi

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #27 dnia: 2021-05-31, 10:33:06 »
Im bardziej naturalnie, tym lepiej dla Ciebie i Twoich paznokci. Ja polecam odżywianie paznokci olejkami oraz dietę bogatą w wapń, żelazo, cynk, witaminę A oraz witaminy z grupy B. Dobra dieta poprawi stan nie tylko paznokci. Jeśli chcesz szybszych efektów, kupując kosmetyki do pielęgnacji paznokci sprawdzaj skład i wybieraj ten najmniej szkodliwy. Unikaj m.in. toluenu, ksylenu i formaldehydu czyli aldehydu mrówkowego.

Offline martaw

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #28 dnia: 2021-05-31, 22:40:18 »
Dokładnie tak. Formaldehyd to silny konserwant i utwardzacz. Może uczulać i przesuszać skórki wokół paznokci, a przy nadmiernym stosowaniu może nawet doprowadzić do oddzielenia się płytki paznokcia. Lepiej więc nie ryzykować i wybierać kosmetyki bez takich dodatków.

Offline sylwi

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czym wzmocnić słabe i cienkie paznokcie?
« Odpowiedź #29 dnia: 2021-06-01, 10:33:01 »
Ja ograniczam używanie sztucznych odżywek. Lakiery do paznokci używam, m.in. ze wspomnianej firmy avon, ale daje też paznokciom odpocząć. Po zdjęciu lakieru nie nakładam kolejnego koloru od razu. Paznokcie mogą odetchnąć przez jakiś czas. Między czasie przeprowadzę naturalny zabieg pielęgnacyjny w domu i nie mam z nimi większych problemów.