Autor Wątek: pedicure - wrastające paznokcie  (Przeczytany 44913 razy)

Implicite

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« dnia: 2005-05-08, 01:46:14 »
mam do was dziewczyny pytanie:
wrastają mi się paznokcie w paluchach tylko po zewnętrzej stronie, czy jest jakaś domowa metoda żeby troszkę mniej bolało?

pewnie mi powiecie żebym poszła albo do kosmetyczki lub lekarza

byłam rok temu, przepisał płyn i maść i pomogło, ale w tym roku znowu problem powrócił i poszłam do chirurga, a ten mi powiedział, że ten przypadek nie nadaje się jeszcze na wycinanie i przepisał mi maść. ale wiecie co, po tej maści to jest jeszcze gorzej, wiec pójde po maturach, jak już będę miała spokój, czyli gdzieś 3-4 tygodnie, i poproszę go o ten zabieg i będę miała problem z głowy.

w związku z tym nie chce nic juz kombinować z wizytami u kosmetyczki.

nie wiem, może są jakieś okłady lub mam w czymś moczyć te wredne paluchy, chodzi mi o coś co troszkę złagodzi problem  do czasu następnej wizyty u chirurga :)

a jeśli ktoś ma podobny problem co ja, kiedy np. paznokieć wrasta się tylko z jednej strony, to słyszałam, że już nie zrywają całego paznokcia, tylko wycinają kawałek


aaa jeśli mogę jeszcze prosić o informacje jakie dokładnie się wykonuje zabiegi i na czym polegają , na wyżej wymieniony problem.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-08, 10:19:07 »
Domowe sposoby - moczyłam palca w bardzo gorącej wodzie z zszarym mydłem.

Mnie osobiście pomogło założenie klamry na wrastający panokieć.

Aguś

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-08, 21:00:35 »
Jesli da rade sproboj sobie podkladac pod paznokiec kawelek gazy ktora czesto wymieniaj np 2 razy dziennie zwlaszca jesli palec ropieje. Tak i moczenie w wodzie z mydlem(ale nie w plynie) przynosi ulge :wink:  Skonsultuj sie z kims kto zaklada klamry... mysle ze moglby ci pomoc.
Niestety prawa jest taka ze paznokiec nie rozlozy sie i nagle rana sie zagoi. Poprostu trzeba wciac czesc ktora wraasta. Moze napisz jak powazny jest stan... jesli paznokiec sie wbija a nie ma ostrego stanu zapalnego to czesto klamry przynosza dobre efekty.
Napisz jak mocno i jak dlugo paznkiec wrasta , czy ropieje czy wal jest czerwony itp.

Absolutnie teraz juz nie zrywa sie paznokcia. POdaje sie miejscwe znieczlenie, wycina czesc wrosnieta paznokcia i ziarnine czyli "dziką" tkanke a nastepnie zaklada opatrunek... czasem szwy jesli rana jest duza.

Gość

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-08, 21:42:04 »
ja rowniez mam problem z paznokciami u stop. przy paluchach po wewnetrznej stronie mam (odkad pamietam chyba od zawsze) zaczerwienione waly paznokciowe, troche powiekszone i musze obcinac paznokiec bardzo krotko i zaokraglac. probowalam zapuscic na prosto ( wedlug zasad pedicure) ale niestety bol jest jeszcze wiekszy, kiedy obicnam je na okraglo bol przechodzi, ale czuje dyskomfort bo niestety pobolewa i jest to miejsce zaczerwienione. nie nosze ciasnych butow , ani szpilek ( tylko przy specjalnych okazjach) , jak tylko zaczyna sie robic cieplo to staram sie noscic klapki z odslonietymi palcami zeby mialy dostep do powietrza i troche poodpoczywaly po pelnych butach, rajstopach i skarpetkach, wtedy jest lepiej. czesto, prawie co drugi dzien mocze stopki w cieplej wodzie z solami owocowymi. nie wiem jak to sie skonczy czy bedzie tak caly czas czy stan paznokci sie kiedys pogorszy. bardzo balabym sie isc do chirurga na zrywanie paznokcia to musi okropnie bolec. ale jesli mozecie to opiszcie jak wyglada zakladanie klamry u pediciurzystki, czy jest to bardzo bolesne?, ile kosztuje? jak dlugo to trzeba nosic? no i czy jest to na tyle latwy zabieg ze kazda pediciurzystka zalozy to bez problemu, czyl epiej isc z polecenia i sprawdzic kto bedzie zakladal?

Aguś

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-09, 07:37:38 »
Paznokci sie nie zrywa!!!!

Ja takze proponuje zalozenie klamry na twoje pazurki, nie jest to zabieg bolesny.
:wink:

Implicite

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-09, 09:02:38 »
właśnie o to chodzi, że jako takiego otrego stanu zapalnego to ja nie mam, wał jest troche powiekszony, ni jest czerwony tylko troche zaróżowiony, a ropieje mi statystycznie 1X n tydzień (ale to wtedy jak chodze w szerokich butach), bo jak ubiorę szpilki itp. to na wieczór ropieje mi na bank, oczywiście nie noszę nie wiadomo jak wąskich butów, ale wiadomo, że buty eleganckie są bardziej dopasowane.
problem w tym, że ten paznokieć musi być ostro zakończony bo naprawdę boli, po prostu nie wygląda to tak źle na to jak się czuje, więc dlatego chirurg ostatnio nie chciał tego jeszcze ruszać, tym razem powiem mu jak się czuje.

Aga naczym tak w rzeczywistości polega to zakładanie klamry, i ile kosztuje?

dzięki za odpowiedzi :bubble:

Aguś

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-09, 14:40:09 »

Gość

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-09, 15:55:31 »
też polecam klamry bo sama mam ten problem
pomocny jest  Nagelweicher z Gehwola - przede wszystkim łagodzi ból i zmiękcza

Gość

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-05-10, 11:09:08 »
Witam,
bardzo współczuję osobom które mają problem z wrasającymi paznokciami. Wiem co to znaczy bo sama tego doświadczyłam ale w miom przypadku to wyglądało trochę gorzej było to spore zapalenie, miejsce gdzie paznokieć wrastał było obropiałe a bół nie dawal spać w nocy, a wdzień jak ktoś niechcący dotkną nie mówię o nadepnięciu to myślałam ze zabije :oops: (z bólu). Pamiętam że ktoś mówil mi żeby przykladać liśc aloesu, byłam też u dermatologa i on przepisał mi jakieś leki (pałeczka lapisowa i jakiś brązowy płyn niestey nie pamiętam jak się nazywa). W końcu paznokieć przedostał się  teraz już od trzech lat mam spokój i oczywiści pilnuję żeby go za krótko nie obciąć i nie zaokrąglać.  Wiem też że chyba Scholl ma preparat do wrastających paznokci. Jeżeli chodzi o kalmry to bylam na szkoleniu z ich zakładania ale Pani która je zakładała mówiła że moze się zdarzyć iż nałożenie jednej klamry nie pomoże i nie wyprowadzi paznokcia  a jeżeli chodzi o chirurga to też słyszałam (choć nie wiem czy to prawda), że gdy paznokieć zacznie znowu odrastać to sytuacja się nie potórzy. No ale się rozpisałam
w takim razie już kończę.

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-12, 15:16:25 »
Dziewczyny proszę o radę. Mąż mojej przyjaciołki ma problem z wrastającym paznokciem. Lekarz zerwał mu paznokieć ale to nic nie dało. Kolega sam coś przy nim majstrował i narosło mu tzw. dzikie mięso. Bardzo mi go żal bo to bolesne i męczące, na dokładke chłopak ma sporą nadwagę więc to dodatkowo obiąża stopy. Napiszcie mi co można zrobić w tym przypadku. Wiem, że są klamry na wrastające paznokcie ale nie bardzo wiem na czym to polega i kto może to zrobić.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-12, 16:57:29 »
Klamry na wrastaj ace paznokcie to super sprawa, zaklada sie je u pedicurzystow, lecz nie wszytskich, poniewaz na zakladanie takiej klamry trzeba miec odatkowe szkolonko :)

Aguś

  • Gość
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-07-17, 17:48:50 »
Rzeznik a nie chirurg!!! Paznokci sie nie zrywa lecz wycina klinowo lyzeczkujac ziarnine. Narzedzia przy zabiegu zakladania klemry musza byc jalowe nie wystarczy samo szkolenie. Zalozenie klamry to pikus... zachowanie odpowiednich warunków zupenie co innego. Poszukajcie moze podologa lub pedicurzyste ze specjalizacja z chirurgii ktory wykona zabieg zalozenia klamry. :wink: Polecam tez tematy na forum choroby paznokci ef. Tam duzo pisalysmy o wrastwjacych paznokciach.

Gość

  • Gość
klamra na wrastajace paznokcie
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-11-20, 23:30:25 »
Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami na temat klamry.Czy udaje wam sie wyprowadzic w ten sposob duzo paznokci.Czy jest to metoda skuteczna czy raczej nie.

Offline Alice

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 780
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-11-21, 09:38:45 »
na razie nie zakladam klamry, ale jak pracowalam na klamrach to byly ładne efekty :)
Nadal nie znam tajemnicy za to mam w głowie kalkulator i wiem co się liczy

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
pedicure - wrastające paznokcie
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-11-21, 15:51:51 »
ja cały czas pracuję na opatrunkach pod paznokieć nasączony odpowiednią maścią  :wink:  jeszcze nie zdażyło mi się żeby trzeba było klamrę zakładać a przypadki były cięzkie... np. paznokieć zawinięty w ślimaka @ ale klamry w razie czego mam  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum