Autor Wątek: "Rozpieszczanie" klientek  (Przeczytany 21701 razy)

Offline effka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #15 dnia: 2011-10-19, 12:52:29 »
Jako klientka jednego z gabinetów kosmetycznych mogę powiedzieć, że w moim przypadku brakuje mi rabatów dla stałych klientów. Dobre jest jednak to, że po każdej wizycie dostaję jakieś próbki, a ostatnio wypełniłam kartę klienta i wezmę udział w losowaniu nagrody - jednego z zabiegów.

Poza tym, raz na jakiś czas dostawałam na komórkę informacje o promocjach. Myślę, że na start tyle wystarczy :)

Offline mirka777-89

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #16 dnia: 2011-10-24, 19:36:27 »
Jezeli chodzi o zmniejszenie sie ogolnie ruchu w gabinecie tez to zauwazylam niestety, w porownaniu z tym co bylo w tamtym roku jest duzy spadek.
Mysle ze to ogolna tendencja, w moim salonie tez nigdy nie brakowalo klientek zawsze bylo ich bardzo duzo, gdzies od konca sierpnia zauwazylam znacznie pogorszenie..

Offline AgataZ

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #17 dnia: 2011-10-27, 12:49:46 »
Rabaty, cukiereczki, karty klienta, mnóstwo uśmiechu i pozytywne nastawienie do świata i klientek to standard- podstawa...
ja klientkom które są po raz pierwszy u mnie szczegółowo opowiadam co właśnie robię, proszę aby powiedziały jeśli robię coś za mocno, zawsze pytam czy wszystko w porządku- czy jest wygodnie, np jak nakładam maskę kremową to robię skrócony masaż (poza tym maska lepiej się wchłania)... to daje klientce poczucie, że się o nią troszczysz, że jest dopieszczana, a nas to przecież nic dodatkowo nie kosztuje :)
Technik usług kosmetycznych,
Kosmetolog,
5lat w zawodzie,
i ciągle mi mało,
moja praca to mój świat =)

Offline MAGIK

  • Madzia Magik przy pracy
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Magik Magdalena Perec praca moją pasją
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #18 dnia: 2011-10-27, 23:27:33 »
u nas
- sms powiadamianie o wszystkich nowosciach
- w grudniu zawsze kazda klientka ma gratis zabieg parafinowy na dlonie za 25 zl w prezencie
- peeling z algami na koniec stylizacji rewelacja polecam
- naprawy przy odnowach zawsze gratis -  tzn jak na formie cos naprawiamy to za to nie doliczamy
- naprawa - zlamanie paznokcia gratis
- gratis relaksacyjna sol do kapieli

AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK" Magdalena Perec

www.magik.pila.pl
tel. 602601844

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #19 dnia: 2011-10-28, 08:54:21 »
Od 2 lat mała impreza dla klientów i klientek połączona ze spektaklem teatralnym. Co w tym roku - brak koncepcji :(

Offline Acint

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #20 dnia: 2011-10-28, 12:05:38 »
Moim zdaniem, organizacja imprez to już przesada. Przecież należy zachować trochę dystansu i nie przekraczać zasady (B-C) BUSINESS - CLIENT. Dobra kawa, małe rabaty + rabaty dla stałych klientów wystarczą. Klient, któremu zależy na dobrym i profesjonalnym zabiegu zapłaci tyle ile trzeba :D

Offline fiukalka88

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
  • kosmetyczka, instruktor odnowy biologicznej
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #21 dnia: 2011-11-14, 19:54:05 »
ojj a ja uwielbiam rozpieszczać moje klientki i one też to lubią:) więc tak akrtoteke klientek mamy bo jest to ważne nie musisz pytać co klienta miala ostatnio zrobione tylko zaglądasz i wiesz. dodatkowo co 10 zabieg jest gratis. często daje próbki kremów. mamy praktykantki i często tez je wykorzystuje po to zeby zrobiły klientce masaż dłoni podczas gdy leży z algą. przyjmuje taką obcje że nawet jak to nie jest super ekstra dobrze wykonane to i tak Pani będzie zadowolona że ma coś za darmo i kto nie lubi jak sie głaska :) poza tym często robię peeling własnej roboty i dodaje do zabiegów lub daje klientkom do domku żeby sobie zrobiły i są zauroczone tym peelingiem zwłaszcza że jest naturalny., zawsz doradzam w sprwie cery mowię co mogą czego nie co powinny stosować i są bardzo zadowolone bo mało która kosmetyczka u nas w mieście mówi o tym. obowiązkowo kawka, mam tez takie klientki które jk przychodzą rano do kawi dostają małą bułeczkę słodką albo rogalika na śniadanko bo zwyke sie do mnie spiesza i nie zdążają:_) zawsze wysyłamy smsy do klientek z nowościami i promocjami.

Jeżeli chcecie przepis na peeling proszę bardzo (możemy wszystko wypeelingowac tylko nie twarz szyje i dekolt) ciało,stopy ręce jak najbardziej.
*kawa mielona zwykła
* brązowy cukier
* oliwa  oliwek
*cynamon
*skruszone na drobno orzeszki laskowe bądz włoskie lub migdały
możemy dodać troszkę miodu a zamiast cynamonu imbir. w proporcjach ja robię na oko musi być to gęściejsza papka zawsze przed użyciem przemieszać :)
Moja praca, moja miłość.
kosmetykazpasja.blogspot.com

Offline Tomasz Nowack

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #22 dnia: 2013-01-09, 14:10:38 »
Bardzo dobre podejście :)
Należy rozpieszczać klientów bo dzięki temu będą chętnie przychodzili do waszego salu i zostawią u was więcej pieniędzy.
Takie darmowe dodatki, bonusy są super zwłaszcza jeżeli klient się ich nie spodziewa.
Oferując coś takiego zdobywacie przewagę nad konkurencją, która jeszcze nie stosuje tych metod. Bardzo szybko tzw. pocztą pantoflową rozejdzie się wiadomość, że panuje u was ciepła miłą domowa atmosfera. Dzięki temu będziecie mieli więcej stałych klientów, którzy będą was polecali swoim znajomym.
Nie wiesz jak zdobywać klientów? Ja wiem!

Offline katarinaizd

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #23 dnia: 2013-01-09, 21:26:15 »
hej i u nas podobnie, kawusia, ankiety, smsy i  mailing, prezenty na święta, masaż twarzy gratis do kazdego zabiegu na twarz, pamietać Imie to tez wazne ! czasami jakas loteria i zabieg lub kosmetyki gratis, Karty Stałego Klienta - 10 wizyta 30% taniej, promocje kilkudniowe.

Offline Marzena151515

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #24 dnia: 2016-04-01, 20:55:11 »
Gratuluje kochana  : brawo : Niestety przede mną jeszcze półtora m-ąca. Dzisiaj idę rozmówić się z właścicielką lokalu co do szczegółowych warunków wynajmu. Świetny pomysł na pościk, niech Nam doświadczone koleżanki pomogą :)

P.S. kkkcelyna pamiętaj o dodaniu fotek do galerii gabinetów :)



Wydaje mi się, że najważniejsze jest zachowanie naturalności. Serdeczność owszem ale nie przesłodzona.

Offline BasiaLem

  • Co tu napisać :)
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Life's a game. You gotta play it to the fullest
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #25 dnia: 2016-08-21, 19:37:38 »
Jeśli chodzi o "rozpieszczanie" klientek to po "paru" latach doświadczenia mogę stwierdzić, że nasze klientki przede wszystkim lubią być słuchane. One nie przychodzą stricte po mani czy pedi. Natomiast bardzo często chcą się "wygadać". Więc pozwólmy im na to i nie zagadujmy ich dodatkowo swoimi problemami. Żadna klientka nie wróci z przyjemnością do kosmetyczki trajkotki :)
Zapraszam do salonu w Bielsku-Białej :)
przedłużanie rzęs bielsko

Offline amelka99

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #26 dnia: 2016-08-29, 20:33:56 »
Świetnie! Jak poszło? jak biznes leci?

Offline Jotka89

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #27 dnia: 2016-09-16, 18:34:31 »
Taka wizyta mnie uspokaja.

Offline Kazimierz33

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #28 dnia: 2016-09-23, 21:36:11 »
zgadzam się z tym

Offline Mirosław43

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: "Rozpieszczanie" klientek
« Odpowiedź #29 dnia: 2016-09-24, 12:24:57 »
kazdy po prostu powinnien być miły