Autor Wątek: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy  (Przeczytany 32456 razy)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« dnia: 2011-02-18, 07:34:46 »
Nie jestem stylista i nie bralem udzialu w zadnym szkoleniu, ale czy zdobienia typu Shellac, Gelac wymagaja jakiejs specjalnej lmpy do utwardzania czy wystarczaja normalne do zelu. Jakich uzywacie i z jakim skutkiem?

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-02-18, 08:03:53 »
Wystarczą "zwykłe" do żelu.

Podrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-02-18, 09:56:30 »
Jest to hit ostatnio w salonach. żele wyglądają jak lakier, maja też podobną konsystencję i nakłada się je też jak lakier, kryją już 1 warstwą, nie spływają. Pokusiłam się ostatnio o taka stylizację u koleżanki w salonie, niestety, nie wytrzymała nawet tygodnia :(  żelik odpryskiwał po bokach od wolnego brzegu. Ja mam cienkie i miękkie paznokcie i wcale się nie zdziwiłam, że odprysnął, ponieważ mnie się ostatnio żaden żel na paznokciach nie trzyma :(  (może dlatego, że karmię) z tego co słyszałam, że na cieniutkich pazurkach trzyma sie gorzej...Miałam je nakładane bezpośrednio na naturalna płytkę, bez bazy, ani podkładu. Żele rozpuszczają sie w acetonie- trzymałam nasączony wacik owinięty folią ok. 15 min. żel pomarszczył się i kruszył, ale nie "zszedł" całkowicie, musiałam ściągnąć kolor blokiem..
Oczywiście wiadomo, że nie wszystkie żele zachowują sie tak samo, więc to moja opinia o tych na których ja miałam robione.
« Ostatnia zmiana: 2011-02-18, 10:03:25 wysłana przez jumpi »
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-02-22, 22:19:54 »
w uv się utwardzą, ale dłużej będzie to trwało bo 3 min, podobno w lampie led wystarczy 30sek.

co do trwałości - rewelka. 2 tyg albo i dłużej, rozpuszczają się po max 10min w acetonie jednak należy pierwszą warstwę delikatnie podpiłować a po wymoczeniu delikatnie usunąć patyczkiem z paznokcia. u mnie w salonie ostatnio hit

Offline pati237

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-27, 17:10:43 »
W naszym salonie zrobiłyśmy test na wytrzymałość Shellac'a u fryzjerki. Wytrzymał ponad dwa tyg. Teraz klientki próbują na stopy i są zachwycone. Polecam

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-02-28, 02:33:45 »
po 90 sekundach też twardnieje w lampie uv
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline arcia_m

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • www.studio-arabeska.pl
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-03-05, 11:07:36 »
Tylko trzeba mieć dobre żarówki bo lubi sie "marszczyć"

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-03-10, 23:17:15 »
macie jakiś sposób na ściąganie ze stóp? do rączek mam to naczynie z kubeczkami na każdy palec, ze stóp ostatnio klientka moczyła w normalnej miseczce siedząc na zwykłym krześle nie na fotelu, trochę niewygodnie było.. ale dużo pań pyta czy na stopy tez można, a wiadomo sezon pedicure się zbliża, myślałam o nasączaniu wacików i owijanie folią ale czy to da rade? jak ktoś ma jakieś doświadczenia to poczytam chętnie

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-03-12, 20:00:15 »
proponuje nasączyć wacik acetonem lub tym specjalnym płynem, położyć na paznokciu i zawinąć folią aluminiową :wink:
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline misio

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-03-13, 10:57:49 »
Przeglądałam ofertę manicure hybrydowego w różnych firmach i zastanawiam się nad wyborem.Zastanawia mnie jedna rzecz: niektóre firrmy zalecją przed nałożeniem bazy lekko zmatowić płytkę a niektóre tylko odtłuścić i odrazu aplikować bazę bez matowienia.Wydaje mi się, że zmatowienie płytki zwiększa przyczepność lakieru ale z drugiej strony po ściągnięciu go paznokcie nie będą wyglądały dobrze.Sama nie wiem co o tym myśleć, wybór wiąże się z inwestycją w zestaw i wolałabym, żeby to się trzymało.

Offline arcia_m

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • www.studio-arabeska.pl
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-03-13, 19:19:31 »
Wacik i folia aluminiowa się sprawdza, na stopach też tak ściągałam, tylko wacik z waty a nie ten bezpyłowy i tak ok 15 min

Offline aNNN

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-03-20, 21:18:59 »
czesc dziewczyny tez zastanawiam sie nad zakupem tych lakierow hybrydowych,
z jakiej firmy warto je kupic zeby byly trwale?

Offline Eweralda75

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-05-05, 11:15:57 »
Witam,ja również mam pewne wątpliwości.Więc może któraś z was będzie je wstanie rozwiać.Od ok. 2 mieś. u siebie w salonie mam Gelac z IBD .Więc ileś kompletów pazurków już zrobiłam,niby wszystko jest z nim Ok.Ale niestety na miękkich paznokciach klientkom po 3 dniach zaczyna pękać ,mniej więcej w połowie płytki a później oczywiście odłazi od wolnego brzegu pazurka.Przy twardych paznokciach nie ma tego problemu i spokojnie 14 do 18 dni wytrzymuje.Tak więc moje pytanie brzmi:
-może macie doświadczenie w  pracy na produktach  CND Shellac i może on lepiej się sprawdza na miękkich paznokciach?Może jednak warto dołożyć te pare złotych więcej i przejść na Shellac.Jest jeszcze HARMONY ,gzie producent zapewnia wytrzymałość nawet do 3 tyg.Ale nie wyczytałam nigdzie jak to jest w realu .
Więc jeśli któraś z was może mi coś podpowiedzieć będę wdzięczna.
Pozdrawiam Ewa

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-05-06, 05:55:13 »
U nas testowalismy rozne ale wg pracownic i klientek CDN jest najlepszy. Nie wiem jak jest na miekkich paznokciach.

Offline CaroAngel

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 785
Odp: Shellac i tym podobne - wymagania dla lampy
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-08-22, 17:40:03 »
Ja pracuje na shellac z CDN i posiadamy rowniez z tej firmy lampe ktora mozesz ustawic na 10sec (dla bazy),pozniej 90 sec lub 120sec (dla kolorow i topu). Jestem bardzo zadowolona i z wytrzymalosci,kolorow jak i lampy ;) polecam