Autor Wątek: Osypywanie i rolowanie się cieni  (Przeczytany 7650 razy)

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Osypywanie się cieni
« Odpowiedź #15 dnia: 2012-09-02, 16:43:52 »
a co w przypadku bardzo tłustej powieki.... cienie się brylują niezależnie od jakości, wszelki bazy i fixery również nie pomagają .... i co w takim przypadku?

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Osypywanie się cieni
« Odpowiedź #16 dnia: 2012-09-03, 01:06:38 »
Rae Morris wręcz twierdzi, że powieka to jedna z bardziej tłustych częśći twarzy i dlatego nie poleca dawać na nią nic poza podkładem i przypudrowaniem jej przed nałożeniem cienia. Jeszcze doczytam co ona tam radzi i ewentualnie dopiszę.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Osypywanie się cieni
« Odpowiedź #17 dnia: 2012-09-03, 08:23:43 »
ok, dziękuję. To jak będziesz miała więcej informacji na ten temat to poproszę bo mam z tym odwieczny problem

pozdrawiam

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Osypywanie się cieni
« Odpowiedź #18 dnia: 2012-09-04, 16:47:07 »
Ok to w sumie tak jak pisałam, Rae nie poleca dawania na powiekę za dużo tłuszczu. ;) Bo jezli damy na powiekę moisturiser (ja to tłumacze nawilżacz;) ), bazę, podkład to to wszystko będzie się po prostu ślizgać. Napiszę ci co radzi w swojej książce "Make Up - Ultimate Guide". Są to trzy kroki jak należy przygotować skórę powieki pod makijaż.
Krok 1:
Oczyszczenie powieki bazującym na wodzie płynem do oczyszczania cery. Można też użyci bezalkoholowych i nieperfumowanych chusteczek dla niemowlaków. :)

Krok 2:
Zawsze daje podkład na powiekę. Każdy podkład zawiera jakiś rodzaj nawilżacza i to w zupełności wystarczy.

Krok 3:
Delikatnie przypudrować powiekę transparentnym pudrem. Można do tego użyć wacika.

Daj znać czy te porady coś ci pomogły?

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Osypywanie i rolowanie się cieni
« Odpowiedź #19 dnia: 2012-09-04, 19:07:14 »
 dziękuję Ci bardzo :) już jutro wypróbuję i na pewno dam znać :)
pozdrawiam

Offline agatawieczorek2

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Osypywanie i rolowanie się cieni
« Odpowiedź #20 dnia: 2012-09-04, 20:20:36 »
baza+ podkład+ puder i na to cień tak mnie uczyli w szkole. ;) puder dlatego by cień się nie ważył. robię tak i makijaż jest ładny i długotrwały, nie używam fiksatora, ale i tak chcę kupić dla pewności makijażu ;p
kosmetyczka;)

Offline iiilona

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Osypywanie i rolowanie się cieni
« Odpowiedź #21 dnia: 2012-09-05, 18:49:55 »
 The Lady :)  wypróbowałam metodę i chyba nie ma dla mnie ratunku :(
makijaż oczu trzymał się ale z godzinkę dłużej. Na większe wyjścia zostaje mi sama kreska eyelinerem.... w tym miesiącu mam 2 wesela ;) Będę jeszcze eksperymentować. Wada nie tkwi raczej w moim wykonaniu bo moje klientki są zadowolone z makijaży i zawsze wracają tylko ta moja powieka taka tłuściutka i wszystko zbiera mi się w załamaniu powieki

pozdrawiam :*

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Osypywanie i rolowanie się cieni
« Odpowiedź #22 dnia: 2012-09-05, 22:38:09 »
Ehh.. to może jakaś baza? Podobno Urban Decay jest dobra, tylko przy okazji droga. Jakby ci sie udało zdobyć róbkę i wypróbować bo kupowanie raczej jest w twoim przypadku ryzykowne.

Pozdrawiam
Lejdi  :diabel:
Devil Inside
Admin