Autor Wątek: Peeling dla faceta  (Przeczytany 4758 razy)

Offline hemisys

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Peeling dla faceta
« dnia: 2010-02-16, 09:39:53 »
Witam serdecznie,


Zwracam się z pytaniem o dobór odpowiedniego, mam na myśli względnie dobrej klasy "kremu peelingującego" dla mężczyzny 33 lata który nigdy o skórę nie dbał. Nie stosowałem nawet kremów.
W pewnym sklepie polecono mi środek jak na początek myślę, że za drogi zwłaszcza że nie mam o tym pojęcia - nie wiem nawet czy takie kremy nakłada się palcem wacikiem czy jakimś elektrycznym obrotowym urządzeniem.

DR BRANDT - Microdermabrasion Exfoliating Face Cream

następnie poprosiłem o coś tańszego na początek i otrzymałem propozycję tego.

CLINIQUE MEN - Face Scrub

Po treści maila wnioskuję że polecenie tych kremów mogło podyktowane być np wysokością marży. A ja nie chcę sobie zaszkodzić. Na stronie Vichy Consultant przeprowadziłem identyfikacje mojej skóry online - myślę że jest przeciętna pod każdym względem jedynie co nie było przeciętne to : nie tłuszczy się nie wrastają mi włosy w skórę i nie mam trądzika ani pieczeń po goleniu.

Czy znajdę tutaj podpowiedź co powinienem zrobić? Proszę mieć na uwadze, że jestem tylko klientem i fachowa wiedza nie jest mi niezbędna.



Pozdrawiam

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Peeling dla faceta
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-16, 23:29:53 »
Witaj,

cięzko polecic Ci cos, w momencie gdy nie widzimy Twojej skóry, jej obecnego stanu. Po to też są gabinety kosmetyczne, aby moc sie pokazac komus kto dobierze odpowiednia pielegnacje.

Z wlasnego doswiadczenia moge Ci powiedziec ze Microdermabrazja dr Brandta, to bardzo dobry peeling, o mocnych drobinach kryształków magnezu, ale dość mocny. Nie jest to oczywiscie efekt klasycznej mikroderabrazji, ale produkt jak na peeling jest silny w działaniu. Swietnie sprawdzilby sie w przypadku skory tlustej, z rozszerzonymi porami. Osobiscie bardzo lubię ten produkt.

Jeśli chodzi o Cliniqua, to też go znam- jest delikatniejszy ale mysle ze na poczatek by wystarczyl. Moge polecic rowniez peeling z meskiej serii Clarinsa.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline hemisys

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Peeling dla faceta
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-17, 12:52:52 »
Witaj,

cięzko polecic Ci cos, w momencie gdy nie widzimy Twojej skóry, jej obecnego stanu. Po to też są gabinety kosmetyczne, aby moc sie pokazac komus kto dobierze odpowiednia pielegnacje.

Z wlasnego doswiadczenia moge Ci powiedziec ze Microdermabrazja dr Brandta, to bardzo dobry peeling, o mocnych drobinach kryształków magnezu, ale dość mocny. Nie jest to oczywiscie efekt klasycznej mikroderabrazji, ale produkt jak na peeling jest silny w działaniu. Swietnie sprawdzilby sie w przypadku skory tlustej, z rozszerzonymi porami. Osobiscie bardzo lubię ten produkt.

Jeśli chodzi o Cliniqua, to też go znam- jest delikatniejszy ale mysle ze na poczatek by wystarczyl. Moge polecic rowniez peeling z meskiej serii Clarinsa.


Wielkie dzięki za odpowiedź!
Co do gabinetów, no wiesz trochę się krepuje:)W końcu jestem samcem. Ja wiem że te skostniałe stereotypy itd. Ale nie zmienia to faktu ,że obawiam się że moja wizyta w gabinecie może wywołać wyłupienie oczu:D.

Co do cery:
Zaczynam zauważać lekkie podmarszczenia ze starości, nie mówiąc o zmarszczkach mimicznych. Posiadam wągry - tak to się chyba nazywa - na nosie i pod oczami. Nie mam trądzika, nieregularne golenie od niedawana ręczną maszynką nie podrażnia mnie. Skóra nie przepaca się, włosy zarostu nie wrastają w nią. Świecenia raczej też nie zauważam. I chyba mam wrażenie, przynajmniej od czasu kiedy zacząłem się sobie przyglądać, że po porannym prysznicu - właściwie po każdym mam naciągniętą skórę. Mydła od 2 miesięcy nie używam tylko żel Nivea pod prysznic.

Co to jet klasyczna mikroderabrazja???

Co co bardziej teraz po krótkim przedstawieniu poradziłabyś/poradziłyście: Cliniqua czy Clarinsa.

Pozdrawiam

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Peeling dla faceta
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-02-17, 23:06:48 »
Obydwa są niezłe, także należałoby sprawdzić na wlasnej skórze.  :wink:

No i mysle, ze wizyta w gabinecie jednak by takiego  8O 8O 8O nie wywołala, takze nie ma sie czego obawiać. Uwierz, że mężczyzni przychodza do gabinetu z bardzo roznymi problemami.

I jeszcze pytanie, czy tego żelu uzywasz rowniez do twarzy?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline hemisys

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Peeling dla faceta
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-02-18, 10:58:32 »
No to pomyślę o tym gabinecie:). Co do twojego pytanie to tak. Do całego ciała.

W między czasie otrzymałem od farmaceuty propozycje tego peelingu: "Eucerin Dermopurifyer" i takie zalecenie:

"to kosmetyk przeznaczony do częstszego użytkowania. Ze stosowaniem
klasycznych peelingów nie należy przesadzać, bo mogą przynieść
nieoczekiwanie odwrotny skutek."

następnie polecił mi:
"Vichy Homme Reti Fill UV zaraz po peelingu."

Odnośnie pierwszego, co o nim sądzisz? Ja szczerze mówiąc jetem przekonany do twojej opinii odnośnie kosmetyków bo farmaceuta jest od wszystkiego - nie specjalizuje się. Ale jego uzasadnienie zastanowiło mnie.

Vichy na zmarszczki słyszałem , że jest ok, i że nakładanie po peelingu też jest ok.

I co to jest ta klasyczna mikroderabrazja?

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Peeling dla faceta
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-02-18, 17:08:50 »
Mikrodermabrazja to zabieg gabinetowy, jak poczytasz tematy naszego forum, to z pewnoscia poglebisz swoja wiedze.

Jesli chodzi o produkty apteczne, to rzadko uzywam, a z meskich produktów też nie moge polecic nic godnego uwagi.

Generalnie, zeby znalezc produkt odpowiedni dla swojej cery to musisz probowac wielu, aby znalezc ten wlasciwy, natomiast radziłabym myć twarz zelem specjalnie przeznaczonym do mycia twarzy.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Olessandra

  • Mamusia :)
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Peeling dla faceta
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-05-04, 16:00:28 »
Dawno mnie nie było i dostałam aż zaproszenie, więc się zjawiam i piszę.

Ja mojemu facetowi zamawiałam "Jericho Żelowy Jericho Men" nie wiem czy to jest dokładna nazwa. Ale chłop się strasznie zaniedbał i skórę wyglądała fatalnie na twarzy. Był zadowolony, bo po goleniu używał zamiast balsamu, bo fajnie łagodził podrażnienia. Skórka ładnie odżywiona, gładka i wyraźnie lepiej wygląda.
"Chwilo Bądź Wieczna!"

Offline ZoltanElectronics

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Peeling dla faceta
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-08-31, 10:55:43 »
Wg mnie trudno polecić jeden dobry krem,ponieważ Twoja skórę trzeba najpierw zobaczyć i dopiero potem dopasować do niej coś odpowiedniego. Dobrym pomysłem byłaby wizyta w salonie kosmetycznym.
zoltanelectronics - Wyposażenie salonów kosmetycznych. Warszawa.

Offline ewela55

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Peeling dla faceta
« Odpowiedź #8 dnia: 2015-09-28, 12:51:57 »
Ja mogę coś napisać o http://www.lorealparis.pl/mezczyzni/pielegnacja-twarzy/pure-power-peeling.aspx , dobrze oczyszcza i jest powszechnie dostępny.