Autor Wątek: pielęgnacja cery mieszanej  (Przeczytany 13465 razy)

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery mieszanej
« dnia: 2005-03-25, 20:26:41 »
Czy może ktoś mi doradzić jakich kosmetyków powinnam używać?
W zasadzie mam cerę mieszaną z tendencją nawet do suchej, rozszerzone pory.  Ostatnio kupiłam żel do mycia twarzy i po umyciu miałam twarz taką suchą jak papier, a żel podobno nawilża. Po tym wyskoczyło mi trochę krostek, sądzę że dlatego że skóra się broniła i wytwarzała więcej łoju. Na noc zaaplikowałam sobie krem półtłusty, a rano nawilżający, co trzeci dzień robię maseczkę nawilżąjąca na noc, nie zmywam jej, bo cała ładnie mi się wchłania. Używam toniku rumiankowego, wcześniej miałam nawilżający z NIVEA. Tylko wkurzają mnie te syfki, bo czasem jest super gładka cera, a tu nagle coś. Piję ziele bratka, zieloną herbatę, bo to podobno dobrze wpływa na cerę, jem skrzyp polny. Może to od tego, że tak mnie oczyściło od środka. W styczniu byłam na oczyszczaniu cery u kosmetyczki, ale w sumie żadnych specjalnych efektów nie widzę. Jest tak jak było. Nic lepiej, gorzej chyba tez nie, całe szczęście.

vroniasta

  • Gość
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-03-26, 11:24:22 »
Może po prostu zasięgnij opini u dermatologa :) Ja zawsze, jak mam jakiś problem z cerą, albo ogólnie ze skórą to idę do dermatologa!!! Nie narzekam, bo zawsze coś zaradzi :) I oczywiście odwiedzam moja kosmetyczkę, ale czasami potrzebna jest też opinia dermatologa :)

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-03-26, 19:58:37 »
Ja radzilabym Ci odstawic ten żel bo dokladnie bedziesz miala po nim uczucie sciagnietej skory jesli masz sucha no i wyzej wymienione objawy, zastosuj do demakijazu jakies delikatne mleczko, a nic nie napisalas o peelingach bo to jest tez bardzo wazne.

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-03-28, 20:37:42 »
Żel strasznie wysusza, jutro idę kupić nowy jakiś do skóry suchej, bo po tamtym mam uczucie ściągniętej skóry, a podobno nawilża, beznadziejny... Jeśli chodzi o peeling to stosuję go raz w tygodniu lub co drugi tydzień - peeling drobnoziarnisty taki w różowej saszetce (chyba z AA), po nim mam fajną delikatną skórę i super czuję sie po maseczce z kolastyny nawilżającej, ją stosuję tak co trzeci dzień. A wracając do peelingu to narazie sobie go nie aplikuję bo wyskoczyło mi własnie coś na twarzy (tak jak pisałam wcześniej) i boję się że rozniesie mi sie to jeszcze bardziej. I boję się pić tego bratka, żeby nie było jeszcze gorzej. Ale słyszałam że napar z bratka ma to do siebie, że chwilowo cera robi się gorsza, ale potem wszystko ładnie sie goi i jest ok. Nie wiem ile w tym prawdy. Jesli wie ktoś coś na ten temat, proszę o poradę. Dziękuję z góry.

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-03-28, 20:40:36 »
Azalia dziękuje ci bardzo za pomoc. Nie używałam do tej pory żadnych mleczek tylko zawsze żel i potem tonik. Czy po mleczku tez używa sie toniku czy jest to zbędne? Może ma ktoś wypróbowane jakies mleczko , które dla mnie by się nadawało?

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-03-28, 22:47:06 »
Tak po mleczku spokojnie mozesz uzywac toniku tylko pamietaj aby nie mial w skladzie alkoholu co dodatkowo wysusza i podraznia skore.Jesli chodzi o peelingi to wystarczy je stosowac 1-2x w miesiacu, ostatnio tez slyszalam wiele opinii ze po preparatach AA ktore niby sa do cer wrazliwych a wywoluja podraznienia itd.  :roll:

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-03-29, 10:21:12 »
Ja osobiscie tez nie polecam firmy AA.Nawet pani z apteki gdy probowala mi sprzedac krem dla mezczyzn z tej firmy przyznala mi racje ,ze  czesto kosmetyki te  uczulaja.

Gość

  • Gość
Maseczki do cery mieszanej
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-04-17, 15:24:26 »
1. Ucieramy na papkę maliny, truskawki, poziomki lub brzoskwinie, mieszamy z jogurtem albo śmietaną i nakładamy na twarz.

------------------------------------------------------

2. Ugotowany w skórce duży ziemniak obieramy i rozgniatamy widelcem na papkę. Ciepłą papkę kładziemy na twarzy, a po ostygnięciu zmywamy. Maseczka działa odświeżająco. Będzie bardziej odżywcza, jeśli dopapki dodamy trochę śmietany, mleka lub żółtko.

------------------------------------------------------

3. Rozcieramy kilka grubych plastrów ogórka, dodajemy łyżeczkę naturalnego jogurtu i kilka kropli wody różanej. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15 minut.

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-04-22, 19:18:26 »
DERMIKA MAT B COMPLEX - maseczka nawilzajaca z regulatorem aktywnosci gruczolow lojowych

LOREAL PURE ZONE - mseczka peel off do strefy T

MANHATTAN CLEARFACE - maseczka redukujaca wypryski

NIVEA VISAGE - aktywnie oczyszczajaca z mineralami i wit E

GARNIER CZYSTA SKORA - rozgrzewajaca z wyciagiem z ogorka

DERMIKA PERFEKCJA - oczyszczajaca

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-04-22, 20:50:19 »
ten ziemniak to kataplazma
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Implicite

  • Gość
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-04-22, 22:01:54 »
Cytuj
doris82 Wysłany: 22-04-2005, 19:18
DERMIKA MAT B COMPLEX - maseczka nawilzajaca z regulatorem aktywnosci gruczolow lojowych


tą maseczke polecam, a także krem z tej serii

----------
zapomniałam o jeszcze jednej dobrej ;)

z Erisa seria Lirene do cery mieszanej , zwężająca pory i wygładzająca, takie niebieskie jasne opakowanie
(w jej skład wchodzi glinka i wyciąg z lipy, nie podrażnia cery :) )

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Pielegnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-03-21, 12:15:29 »
Pielęgnacja  cery mieszanej

Cera ta charakteryzuje się tym, że w strefie T {czoło, nos, broda} ma skłonność do błyszczenia, natomiast na policzkach jest sucha. Rzadko bywa odwrotnie. Należy ją traktować jak dwa rodzaje cery: tłustą oraz suchą. dlatego jest trudna w pielęgnacji. Ma również skłonność do powstawania wyprysków, których nie wolno samodzielnie wyciskać ponieważ powoduje to powstawanie nieestetycznych blizn. Wypryski pojawiają się głównie w strefie T.
       Pielęgnacja tej cery jest jak powyżej napisałam trudna. Na dzień należy używać kremów matujących o lekkiej konsystencji, a na noc krem regulujący pracę gruczołów łojowych. Do mycia twarzy dobry jest żel dla cery tłustej, nie należy używać do tego celu wody i mydła ponieważ mydło podrażnia skórę. Co jakiś czas można zrobić maseczkę odżywczą oraz peeling raz w tygodniu. W lecie stosować kremy z filtrami.
       Aby pielęgnacja przynosiła efekty należy ograniczyć spożywanie ostrych przypraw, palenie papierosów, nie wolno bez potrzeby dotykać twarzy  rękami.
Pomocny w tuszowaniu niedoskonałości tej cery  jest również podkład pod makijaż. Świetny będzie matujący, w ciągu dnia jeśli skora się błyszczy można zastosować puder { sypki lub w kamieniu} .
        Jak widać można sobie poradzić nawet z cerą trudną w pielęgnacji, wystarczy używać odpowiednich kosmetyków oraz chodzić na zabiegi profesjonalne wykonywane w salonie kosmetycznym np oczyszczanie.
Życzę wszystkim skutecznej pielęgnacji każdego rodzaju cery.

Gość

  • Gość
jakie kosmetyki do takiej skory twarzy?
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-11-14, 20:17:46 »

post dołączono do właściwego tematu ;)
na przyszłość proszę korzystać z wyszukiwarki ;) - adminka


hej, poradzcie mi cos
lecze sie u deramtologa, biore jakies masci, ktire minimalnie wysuszaja..ale na czole  brodzie i nosie mam skore tlustsza- w tym na nosie skora jest odwodniona, policzki mam suchsze ale w gornej ich partii skora tez jest odwodniona(jednak mam tam pare zaskornikow tez), cala skora jest w dodatku wrazliwa....dermatolog kaze nawilzac skore i ciezszy krem uzyc mimo, ze mam ciezszy fluid na zime... a panie z Douglasow itp mowia, ze to bzdura, ze nawet lekkiego nawilzajacego nie mam brac kremu, tylko zele do normalnej i mieszanej( ale mi to sciaga znowu) i mowia, ze nawilzajacy krem jest dla skory normalnej i ze on dodatkowo natluszcza, wiec to nie dla mojej mieszanej skory.....dziwne troche... :D  8O

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-11-15, 00:31:30 »
Moim zdaniem jesli leczysz sie dermatologicznie to powinnas sie tego trzymac i nie eksperymentowac.


edit - Ania
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline malina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: pielęgnacja cery mieszanej
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-06-22, 23:45:07 »
Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby zasięgnąć rady dermatologa lub dobrej kosmetyczki. Na odległość, bez sprawdzenia cery, raczej trudno będzie wskazać w 100% dobry kosmetyk dla Ciebie. Jeśli masz problemy z nadmiernym wysuszaniem się skóry, proponuję używać takich żeli czy toników, które nie zawierają alkoholu, bo ten mocno wysusza skórę. Nie podałaś w jakim przedziale cenowym mają to być kosmetyki. Jeśli coś w miarę taniego, to może spróbuj kosmetyki od avon. Chyba w najnowszym katalogu avon 12/2016 - który wprawdzie jeszcze nie obowiązuje, ale za kilka tygodni zacznie - można kupić Anew Clean, wodę oczyszczającą z kwasem hialuronowym. L`Oreal możesz też spróbować czy Dermiki, a więc to co już inni wcześniej polecali. Wybór jest dość spory. Jednak najpierw obstawałabym przy wizycie u dermatologa czy kosmetyczki. Może się okazać, że po ocenie Twojej skóry, polecą zupełnie coś innego lub zalecą ograniczenie stosowania kosmetyków.