Autor Wątek: Popekane, odmrożone dłonie  (Przeczytany 9724 razy)

Gość

  • Gość
Popekane, odmrożone dłonie
« dnia: 2006-01-23, 19:36:34 »
kochane moj mąż ma strasznie słabe krążenie w dłoniach.  Zawsze mu marzną, nie pomagaja nawet rekawice nie wiadomo jakie grube.
Przedwczoraj zauważyłam że od zimna skóra na zewnętrznej części dłoni zrobiła mu sie strasznie sucha, popękana, niemal jak łuska.
Próbowałam to natłuszczać, ogrzewać, masować...NIC.
Czy macie może pomysł co mogłoby mu ta skórę przywrócić do porzadku?
Będę dzięczna za wszelkie sugestie.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-23, 19:45:17 »
ja mam ten sam problem z dlonmi i stopami, ciagle mi marzna  :? kardiolog powiedizal mi ze mam slabe krazenia i krem mi nie dochodzi gdzies tam :roll:

Offline CaroAngel

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 785
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-23, 20:07:27 »
Hejka!
No wiec jezeli chodzi o przesyszenie dloni to szczerze polecam rewelacyjne pianki Allpresan, ktore zawieraja 3%, 5% lub 10% mocznika na ktorych efekty dlugo nie trzeba czekac badz kremy z asortymentu firmy Gehwol (np.krem silnie nawilzajazy Lipidro-Crem). Babcinim sposobem na sucha i popekana skore bedzie zawsze dobroczynny...aloes. Musisz znalezc conajmniej 4letniego kwiatka(ja znalazlam u sasiadki na parapecie :lol: ), odkroic kawalej i dac mezowi by wcieral sobie miazsz tej roslinki w przesuszone miejsca.
A jezeli chodzi o problemy z krazeniem, to (osobiscie wyprobowalam) polecam picie herbatki z krwawnika badz...soku z buraczkow  :lol:
Pozdrawiam serdecznie

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-23, 20:47:38 »
Staraj się także przyzwyczaić go to tego,aby przed nałozeniem rękawiczek,wtarł w dłonie tłusty krem,który dodstkowo będzie stanowił barierę ochronną przed mrozem.

Gość

  • Gość
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-23, 23:37:21 »
No więc tak....buraczki odpadaja...nie ma siły która zmusiłaby go do przełkniecia
kremik wciera i to w dużych ilościach i mimo to dłonie wyglądają tak jak wyglądają...

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-23, 23:53:59 »
Moim zdaniem bardzo dobrze wpłynęłyby zabiegi parafinowe z dodatkowym użyciem masek. No ale jak wiemy mężczyźni to niecierpliwe stworzenia więc pewnie odpada. Jeżeli miałabyś możliwość "ukręcenia" kremu to mogę podać Tobie recepturę. W tym przypadku mocznik byłby niezastąpiony!
Ponadto moja koleżanka miała kiedyś podobny problem i mówiła mi że tylko jej w takich sytuacjach służy krem Neutrogeny do rąk. Nie próbowałam więc nie będę dawała 100% gwarancji!

Gość

  • Gość
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-24, 00:18:46 »
Poprosze Cię o ten przepis na krem kochana

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-24, 18:48:48 »
Z Gehwola jest także krem rozgrzewający.

Niektóre zabiegi z fizykoterapii też pomagają, np naświetlanie Soluxem , kąpiele wirowe, kąpiele solankowe, borowina itp.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-24, 19:25:20 »
ankuak na czym polegaja te kapiele wirowe :roll:

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-24, 19:41:17 »
Cytat: "talencja"
ankuak na czym polegaja te kapiele wirowe :roll:


Wykonywane są w specjalnych zbiornikach wodnych, głównie dla kończyn dolnych i górnych (takie jakby małe wanienki) temp wody ok 38 C,
Dochodzi do ruchu wirowego wody, zwiększa się przepływ krwi i chłonki. Zabieg bardzo przyjemny.

My miałyśmy wycieczkę w ramach zajęć z fizykoterapii do Lądka Zdrój, i miałyśmy okazje zobaczyć m. in. takie zabiegi.
A jaki tam jest śliczny basen z naturalnymi wodami mineralnymi, a woda cieplutka , można by tam siedzieć godziny. Ach fajnie było :D
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Aguś

  • Gość
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-28, 15:44:06 »
Kup w aptece masc z wit A.  :wink:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-28, 16:10:03 »
ja mam masc z witamina A i uzywam jej do smarowania rak i stop, tania i bardzo dobra :)

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-01-28, 16:38:34 »
Cytat: "Aguś"
Kup w aptece masc z wit A.  :wink:



ja miałam baaardzo suche piety i właśnie ta maść mi pomogła... rewelacja!
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-01-31, 22:57:53 »
Pianke allpresan i Lipidro krem próbowalem i są super ale faktycznie postaraj się go namówić na parafine. To da chyba najleprzy efekt i myśle że po pierwszym zabiegu drugi raz nie będziesz musiala męża przekonywać:)

Gość

  • Gość
Popekane, odmrożone dłonie
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-02-01, 23:30:00 »
Mnie kiedyś udało się namówić znajomego na systematycznew stosowanie kremu z AHA Depileve (lekka konsystencja i szybko się wchłania). Dodam, że pracuje jako mechanik samochodowy. Podczas gdy jego koledzy po fachu mają bardzo zniszczone dłonie  (przesuszony, popękany naskórek), jego dłonie są delikatne w dotyku.
Z kolei moje znajome fryzjerki twierdzą, że na suche dłonie nie ma nic lepszego i skuteczniejszego, a przy tym taniego, Dermosan tłusty. Wieczorem gruba warstwa kremu, foliowe rękawiczki, na to bawełniane. Okluzja przez 30. min. Systematyczne stosowanie daje efekt. Można też podobnej metody spróbować z kremem Solco Kerasol (konsystencą przypomina raczej maść) dostępnym w aptece. Ja go stosuję na stopy, a polecany przy nadmiernym rogowaceniu. W formie kuracji poleciłabym go też przy suchej skórze doni ze względu na wysoką zawartość m.in. mocznika, kwasów owocowych.
Co do marznących dłoni - najlepsza ciąża. Krążenie rewelacyjnie się poprawia hi, hi, hi.... :lol: A tak na serio, kup mu w prezencie kożuchowe rękawiczki z jednym palcem, jak bedziesz w Zakopanem. A ponadto przy pierwszych chłodach (pażdźiernik) dzianinowe rękawiczki, zimą kożuchowe, na przedwiośniu znowu lżejsze. I cierpliwości. Trzeba zapracować na efekty. Mnie to zajęło 3 czy 4 lata. A miałam już efekt wiecznie czerwonych lub sinych rąk.