Autor Wątek: złuszczanie naskórka  (Przeczytany 2688 razy)

Implicite

  • Gość
złuszczanie naskórka
« dnia: 2006-01-20, 21:57:02 »
mam problem dziewczyny: dwa dni temu byłam u dermatologa. 4x na dobę biorę antybiotyk, na dzień krem na gojenie z la roche-posay, na noc lekarstwo robione w aptece. problem polega na tym, że skóra na twarzy (zwłaszcza czoło) bardzo zaczęła się złuszczać. wyglądam komicznie :/
jak doraźnie mogę sobie pomóc? mam cerę normalną, miejscami przesuszoną. lekarz jak na razie odradził mi oczyszczanie i mocne peelingi. znacie może jakieś domowe metody na to 'paskudztwo'?

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
złuszczanie naskórka
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-20, 22:00:54 »
Uważam, że w trakcie leczenia dermatologicznego nie powinnaś ingerować z innymi zabiegami, czy preparatami, których nie zaleci lub zatwierdzi dermatolog.

Implicite

  • Gość
złuszczanie naskórka
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-20, 22:24:46 »
wiem i nie zamierzam nic kombinować. nie miałam na myśli salonowych zabiegów. chcę mieć ładną twarz. tylko chciałabym zrobić jakiś delikatny peeling. przestałam stosować wszystkie kremy po wizycie u lekarza. teraz tylko to co mi przepisał i góra lekarstw. jednak z 'kawałkami odstającego naskórka' naprawdę wyglądam komicznie i niestetycznie :bubble:

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
złuszczanie naskórka
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-20, 22:34:59 »
Pisalas, ze bierzesz antybiotyki. W tym stanie po leczeniu, skóra jest tak delikatna, ze ingerencja nawet najdelikatniejszego peelingu, czy kremy z drobinkami jest nie do przewidzenia. Uwazam, ze w celu konsultacji, co robić dalej powinnas isc do dermatologa prowadzacego, a nie pytac nas, kiedy nie widzialysmy skóry, nie wiemy jak przebiegalo leczenie, co bralas i stosowalas. Tylko w opiece dla Twojej buzi i żeby byla cudna jak chcesz :)

Implicite

  • Gość
złuszczanie naskórka
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-20, 22:46:48 »
leczenie dopiero się rozpoczeło parę dni temu. dzięki :)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
złuszczanie naskórka
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-20, 22:51:18 »
W takim razie zdecydowanie nie powinnas wprowadzac niczego bez zatwierdzenia dermatologa :) Buziaki, bedzie cudnie :)

Implicite

  • Gość
złuszczanie naskórka
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-20, 22:59:09 »
już nie mogę się doczekać aż skończy się leczenie ;)
jak na razie musze się budzić w nocy, żeby wziąść lek :/, no ale żeby być piękną trzeba troszkę pocierpieć.  wracam do nauki - jutro mam koło z matmy  :pirate:

Kasia_Zet_

  • Gość
złuszczanie naskórka
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-31, 16:11:27 »
wydaje mi się że dermatolog przepisał Ci zbyt agresywne leki skoro występuje u Ciebie taka reakcja. Ja tez kiedys mialam taka sytuacje ale w o wiele gorszej wersji bo moja skora nie dosc ze sie strasznie luszczyla to byla bardzo czerwona i wygladalam jakbym miala trad... dermatolog przyznala sie do bledu i zapisala 'lżejsze' lekarstwa, więc spróbuj porozmawiac z lekarzem poki nie jesat za pozno :roll:

Implicite

  • Gość
złuszczanie naskórka
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-31, 16:51:41 »
kryzys trwał ok 4-5 dni. cery nie miałam czerwonej. wszystko jest już ok. buźka robi się coraz ładniejsza :-)