Autor Wątek: Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?  (Przeczytany 8220 razy)

Gość

  • Gość
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« dnia: 2006-01-07, 18:15:15 »
jak myslicie czy po studiach kosmetologicznych dziennych trudno jest znalezc jakas prace?????chcialabym studiowac ten kierunek ale nie wiem czy bede mogla pozniej znalezc jakas prace, doradzcie mi czy warto ???

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: KOSMETOLOGIA
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-07, 20:32:28 »
Cytat: "nicola19"
jak myslicie czy po studiach kosmetologicznych dziennych trudno jest znalezc jakas prace?????chcialabym studiowac ten kierunek ale nie wiem czy bede mogla pozniej znalezc jakas prace, doradzcie mi czy warto ???


jak cię to interesuje to warto :) bo jak chcesz tylko dlatego że jest to modne albo opłacalne finansowo to nie :(
najlepiej jest  wybrać taki  zawod ktory cię interesuje :D który będziesz lubić :) a nie kierować się tym czy można znaleźć pracę po  tym bo  dla chcącego nic trudnego :)

Gość

  • Gość
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-07, 20:37:44 »
Mysle podobnie jak Kim ja to poprostu uwielbiam i w tym momencie właściwie nie jest dla mnie ważne czy znajde czy nie choć nie powiem było by to piękne sprawia mi nawet ogromna radość klientki prywatne , kocham to co robie staram sie to robićnajleoiej(narazie uczyć i praktykować ) i w tym momencie to jest dla mnie najważniejsze :-)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-08, 09:51:38 »
tez sie zgadzam ale piekniej byloby znalezc prace bo tak bez pracy ni ejste pieknie :)

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-08, 12:20:56 »
Duże znaczenie w znalezieniu pracy ma to w jakim mieście mieszkasz , czy jest tam szkoła kosm. bo wtedy osób szukających pracę jest więcej więc też trudniej znaleźć prace.

Poza tym warto w trakcie szkoły robić dodatkowe kursy np. coś czego w mieście nikt nie robi, a także pazurki i makijaż, bo to jest zawsze miło widziane.

Załatwić sobie dobrą praktyke, żeby było czym się pochwalić, najlepiej co semestr gdzie indziej bo wtedy mamy możliwość poznania jak najwięcej firm kosm. różnego rodzaju sprzęt, a często jeśli spodobamy się na prakykach to jeśli będą szukać tam pracownika to może zadzwonią, tak było w moim przypadku.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-08, 17:11:01 »
tak bez pracy wesoło nie jest :(
a co do tego żeby znaleźć coś czego nikt nie robi to w dużym mieście jest  to trudne bo na każdym rogu ulicy jest  studio stylizacji paznokci i  salony kosmetyczne

a nie orientujesz się ankuak ile jest specjalistek o d makijazu permnentnego :?: taki makijąz jest  wykonywany  w salonie kosmetycznym :?: czy gdzie?

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-08, 17:16:03 »
ankuak gdzie robilas praktyki?
pozdrawiam
Anna

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-08, 19:41:09 »
Cytat: "Kim"

a nie orientujesz się ankuak ile jest specjalistek o d makijazu permnentnego :?: taki makijąz jest  wykonywany  w salonie kosmetycznym :?: czy gdzie?


Ja znam kilka salonów kosmetycznych gdzie jest wykonywany; specjalistek na ten rodzaj zabiegu coraz wiecej...
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-08, 20:13:53 »
pewnie tak samo jak  z paznokciami -namnozylo się teraz tych stylistek paznokci i instruktorek prowadzących szkolenia
 :(

Gość

  • Gość
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-09, 14:58:33 »
a wy mialyscie jakies trudnosci ze znalezieniem pracy??????

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-09, 16:09:54 »
Pracy szukałam trzy miesiące.

* Codziennie szukałam ofert pracy na stronach internetowych oraz wypełniałam aplikacje dostępne na stronach.
* W soboty kupowałam gazetę poznańską z ofertami, natomiast w poniedziałek  gazetę wyborczą.
* Szukałam stron internetowych firm kosmetycznych, gabinetów i tam bezpośrednio wysyłałam CV
* Chodziłam osobiście po gabinetach., salonach odnowy
* Szukałam pracy w perfumeriach t.j. Douglas, Sephora, gdzie oprócz pracy, dziewczyny są przeszkalane z zakresu wykorzystania produktów dobrych marek.

Było trudno nie ukrywam, spotkałam kilku oszustów, całe szczęście udało się i znalazłam satysfakcjonującą mnie pracę. Teraz również często przeglądam strony, wysyłam swoje CV, szukam kontaktów, może gdzieś jest jeszcze coś ciekawego do pracy.

Gość

  • Gość
Poczatki na forum......:)
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-09, 16:14:07 »
Hej wszystkim!!
Ja wlasnie szukam pracy. skonczylam kosmetologie, mam szkolenia, praktyke,kocham ten zawod. Co do pracy to....nie  jest latwo, ale to jak w kazdym zawodzie.  Jestem dobrej mysli, tymbardziej ze szanse sie powoli rodza. Rynek pracy co prawda jest nasycony, zwlaszcza w duzych miastach, ale trzeba byc dobrej mysli i szukac pracy a nie siedziec i czekac az ......samam do nas przyjdzie. To jest mioja dewiza. trzymajcie kciuki :wink: . pozdrawiam!

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-01-16, 19:52:39 »
Praktyki odbywałam w Częstochowie w salonie autoryzowanym Thalgo, a we Wrocławiu w autoryzowanym Babora.

A co do permanentnego  to są salony gdzie tylko robi się permanentny, ale najczęeściej robiony jest w salonach kosmetycznych.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-01-16, 19:56:30 »
Cytat: "ankuak"
Praktyki odbywałam w Częstochowie w salonie autoryzowanym Thalgo, a we Wrocławiu w autoryzowanym Babora.

w częstochowie przyjmują na praktyki :?: darmowe czy  za 400 zlotych bo i o takich slyszałam niestety :(

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Czy warto się uczyć na kosmetyczkę?
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-01-16, 20:00:45 »
Ja miałam za darmo no i zaproponowano mi pracę przez wakacje na początek, a potem proponowano mi pracę stałą, ale odmówiłam bo zaczełam już pracę w innym miejscu . Tak więc tak źle chyba nie jest, chyba że się zmieniło przez ostatnie parę latek, bo to było jakiś czas temu...
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta