Autor Wątek: Zabieg kwasem pirogronowym w domu  (Przeczytany 1430 razy)

Offline None

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Zabieg kwasem pirogronowym w domu
« dnia: 2016-06-09, 15:39:27 »
Cześć,

Jestem facetem w wieku 22 lat i mam dość spory problem z trądzikiem na twarzy. Do tego mam blizny potrądzikowe...
Próbowałem kwasu migdałowego w kremie 10%, coś tam pomaga, ale to nie wystarcza.
Czytałem że pirogronowy jest wyjątkowo silny - wnika do skóry właściwej. Zabiegi wykonuje się tylko u kosmetyczki, jednak tu pojawia się problem: w mojej okolicy ludzie mają opinię typu "jesteś facetem, do kosmetyczki chcesz chodzić? Pedał z ciebie czy co?".
Dlatego właśnie rozważam przeprowadzenie takiego zabiegu samemu w domu. Liczę się z ryzykiem, głównie z tego powodu założyłem ten wątek. Czy jest inny, bezpieczniejszy ale równie skuteczny sposób na pozbycie się trądziku samemu? Nie chcę sobie twarzy tym kwasem spalić :P No chyba, że jest gdzieś jakiś tutorial dokładnie jak to robić.

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Zabieg kwasem pirogronowym w domu
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-06-13, 04:54:44 »
Proponuję mocno zlać opinię ludzi w twojej okolicy i rzeczywiście udać się do kosmetyczki. W końcu to nie oni mają problem z trądzikiem a ty! Takich zabiegów nie przeprowadzamy sami w domu!
Poza tym warto abyś przedtem udał się do dobrego dermatologa bo sama kosmetyczka może nie wystarczyć.

Pozdrawiam
Lejdi  :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline None

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zabieg kwasem pirogronowym w domu
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-06-14, 16:40:42 »
Proponuję mocno zlać opinię ludzi w twojej okolicy i rzeczywiście udać się do kosmetyczki. W końcu to nie oni mają problem z trądzikiem a ty! Takich zabiegów nie przeprowadzamy sami w domu!
Poza tym warto abyś przedtem udał się do dobrego dermatologa bo sama kosmetyczka może nie wystarczyć.

Pozdrawiam
Lejdi  :diabel:

Dzięki ;). Dzisiaj rano poszedłem do salonu kosmetycznego na konsultacje z dermatologiem. Uznała, że nie jest tak źle - najpierw trzeba wyleczyć zmiany aktywne. Przepisała mi jakiś lek na receptę z izotretynoiną. Kuracja potrwa kilka miesięcy, zobaczymy jakie będą efekty.

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Zabieg kwasem pirogronowym w domu
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-06-17, 19:52:33 »
Brawo i powodzenia! :)

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin