Autor Wątek: Jaki krem do cery bardzo suchej?  (Przeczytany 12249 razy)

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-04-08, 11:12:08 »
Majeczka napisz dla jakiego przedzialu wiekowego potrzebujesz kremu  :wink:  , sa sa widoczne jakies zmiany na skorze i od jakiego czasu zauwazylas takie problemy

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-04-08, 11:18:25 »
wiek 23 lata. Aproblemy zaczęły się ok 4 miesiące temu. Wcześniej nie miałam wogóle problemów ze skórą. Zawsze była fajna, żadnego trądziku młodzieńczego! Dopiero teraz cuda się na mojej buźce dzieją. Nawet pudru nałożyć nie mogę bo się łuszczy. Ako 1 miesiąca temu miałam w niektórych miejscach takie malutkie krostki, ale myslę, że to reakcja uczuleniowa na krem. choć go wcześniej używałam i było super a jak kupiłam drugi słoiczek to już się nie sprawdził i mnie wysypało.

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-04-08, 21:20:23 »
majeczko pamietaj aby nie myc twarzy woda i mydlem; demakijaz wykonuj  mleczkiem kosmetycznym, tonikiem; wykonuj peelingi tylko typu gommage; musisz zadbac o jej intensywne nawilzanie kremami; uzywac tylko pudrow w kremie i to nawilzajacych, zrezygnuj w podkladow w kopmakcie; bardzo korzyste sa zabiegi z algi (pamietaj aby pod maske polozyc grubsza warstwe kremu nawilzajacego);

z kremow to polecam Vichy Oligo 25 rozowy, Eris seria do cery suchej, Garnier

Implicite

  • Gość


Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-06-27, 21:59:31 »
Niedawno skończyły mi się zajęcia praktyczne w szkole, a że miałam egzamin praktyczny, non stop wałkowałysmy masaże i makijaże wieczorowe. Moja buzia jest tłusta, ma tendencje do wyprysków. A teraz SUCHA jak wiór. Jak nałożę krem nawilżający to święcę się niczym pieskom klejnociki a jak nałożę matujący, to mnie ściąga! Polećcie coś proszę bardziej doświadczone koleżanki...  :oops:
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
rada
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-06-27, 22:08:53 »
Cześć.Ja radzę Ci nakładać przez jakiś czas maseczki nawilżające i oczyszczające,a z kremów nie matujący tylko nawilżający dla cery tłustej i mieszanej np.Dermika mat.Myślę że po 2 tyg.będzie poprawa.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-06-27, 22:16:07 »
Myślę, że powinnaś zastosoważ preparaty krem-żel, bądź tylko o konsystencji żelu. Są to preparaty intensywnie nawilżające, nie pozostawiające na twarzy tłustej powłoki. Sa świetne do skór zarówno suchych jak i tłustych - odwodnionych.
Podobny problem jak Ty miał mój chłopak, przez pewien czas stosował krem Nivea Visag - cream-gel, stan skóry znacznie się poprawił

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-06-27, 22:17:26 »
Kosmetyki z serii Dermika Mat-B tez sa cudne !!!
Uwielbiam ich zapach :)

Offline Ewa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 42
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-06-27, 23:39:42 »
Maseczki z glinki są tez dobre.Nawilzaja i absorbuja nadmiar sebum.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-06-28, 10:45:47 »
Maseczki z glinki nawilzaja (glinka: czerwona) jezeli nie bedziesz jej trzymala dlugo na twarzy !! Jezeli przedobrzysz moze dojsc do sciagniecia skory.

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-06-28, 10:47:43 »
a co z glinka zieloną ??????????????
i żółtą???????????

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-06-28, 13:20:15 »
Wlasciwosci glinek:
-bakteriobojcze
-remineralizujace
-zablizniajace
-absorbcyjne
-stymulujace
-oczyszczajace
-wygladzajace
-wspomagajace krazenie (zielona i czerwona)


-->zielona - dla cery tlustej, tradzikowej, z wypryskami; przy skaleczeniach

-->biala - dla cery suchej, delikatnej, wrazliwej, odwodnionej, zmeczonej, ze zmarszczkami

-->czerwona - dla cery tlustej, mieszanej, a jednoczesnie wrazliwej. delikatnie lagodzi tradzik rozowaty i zapobiga pekaniu naczynek krwionosnych

-->zolta - dla cery tlustej, wrazliwej, normalnej, dojrzalej

-->rozowa - dla cery wrazliwej, delikatnej, ze sklonnosciami do podraznien

-->termalne:
 - salsobromojodowa - do kazdego typu cery, poprawia ukrwienie, dostarcza mineralow
 - siarkowa - skutecznie regeneruje wydzielanie loju, ma wlasciwosci detoksykujace
 - morska - stosowana w formie okladow i kapieli

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-06-28, 13:28:01 »
w przypadku glinek firmy Jadwiga:

glinka czerwona - dla cer szczególnie suchych i wrażliwych
glinka zielona - dla cery tłustej i trądzikowej

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-07-01, 23:55:17 »
Polecam nowy krem nawilżający do cery tłustej i mieszanej NIVEA.