Autor Wątek: Jaki krem do cery bardzo suchej?  (Przeczytany 12250 razy)

Gość

  • Gość
Jaki krem do cery bardzo suchej?
« dnia: 2005-04-07, 09:16:32 »
Dziewczyny potrzebuję porady! Mam bardzo suchą cerę, z objawami wrażliwej, a do tego na czole i policzkach się lekko łuszczy. Wypróbowałam bardzo dużo kremów i nic nie pomaga. Ostatnio miałam krem Soraya do cery łuszczącej się i wydawało mi się, że jest dobry. Cały słoiczek zużyłam, objawy przeszły. A tu niespodzianka kupiłam drugi słoiczek i okropnie mnie wysypało. Co mam zrobić, żeby skórę doprowadzić do porządku?

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-04-07, 09:21:04 »
czy bylas juz wogole u kosmetyczki badz u dermatologa ??
czy uzywasz tylko kremow czy rowniez tonikow i maseczek???

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-04-07, 09:32:03 »
Ja mam cere mieszana Miejscami bardzo sucha i na nosie i brodzie łój aż pływa (oczywiscie troche przesadzam ale dla mnie to koszmar)
Rowniez nie moge sobie dobrac odpowiedniego kremu
Bo zaraz jakies wypryski, krostki itp.
Ale ostatnio sprobowałam kremu z Nivea w tubie (Odżywczy krem nawilżajacy) i jestem zadowolona.
Jesli bardzo ci sie przetłuszca to sprobuj moze Nawilżajacy kerm tez z nivea w takiej samej tubie
Posmaruj sobie buzkie w miejsca suche doskonale sie wchłonie a te tłuste przypudruj troche sypkim podkladem
i powinno byc ok.
Mi pomogło i jestem zadowolona
Stosuj co jakis czas peeling to ładnie wygładzi ci skórę
Do mycia twarzy uzywaj raczej zeli łagodnych i nawilżajacych gdzyz maja one tendencje do jeszcze bardziej wysuszania
Zycze powodzenia :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
Walka z taka cera nie jest łatwa
wiem cos o tym :twisted:  :twisted:

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-04-07, 09:38:47 »
Zabiegi nawilzające robię sobie w szkole, a u dermatologa nie byłam. Moja skóra tam gdzie się nie łuszczy to jest normalna nie jest nawet tłusta. Ja myślę, że jest sucha, wrażliwa z tendencją do alergii :(  Może tak być? Koszmar! A jeśli chodzi o mycie to używam mleczka dove i się sprawdza bo po innych czuję jak jest strasznie ściągnięta. A ten krem z nivea to jest bardzo tłusty?

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-04-07, 09:45:39 »
Troszke tłusty jest Chociaz ja mam cere tłusta i jest ok
Skłoniło mnie do kupienia go to ze jest on do cery wrazliwej
A to jak dla mnie zbawienie
bo po wszystkim innym mam jakies uczulenia
A po tym jak na razie wszystko ok
a w tej chwili uzywam juz trzecia tubkę
mam na mysli ten odzywczy krem nawilzajacy
Sprobuj moze i tobie pomoze

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-04-07, 09:57:08 »
Będę jechała do pracy to zaraz idę do drogerii. Miejmy nadzieje że pomoże!! Dziękuję za porady! A może doradzicie jakieś zabiegi kosmetyczne. Ja przeważnie robię jonoforezę z ampułką nawilżającą i algi.

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-04-07, 10:03:53 »
a wiesz nie probowałam jonoforezy
ale moze sie wybiore
moim najczestszym zabiegiem jest oczyszcanie i depilacja
na inne poprostu nie mam kaski i czasu
ale mam zamiar wybrac sie na peeling kawitacyjny
Powiedz jakie masz odczucia na temat tego kremu jak juz go zastosujesz
oczywiscie zdajesz sobie sprawe ze na efekty trzeba troszkie poczekac
 :D  :D

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-04-07, 10:10:13 »
radze zastosowac maseczki kojace nawilzajace witaminowe oraz wizyte u dermatologa badz kosmetyczki tam twoja skora zostanie zbadana na tej podstawie bedzie mozna dokladnie ustalic czego twoja skora potrzebuje
wysypki moga wystepowac na tle rowniez uczuleniowym np. na dany skladnik wiec z eksperymentowaniem spokojnie gdyz na wiekszosc kremow moze tak reagowac nawet drogie srodki szczegolnie nawilzajace najlepiej w postaci zelu badz peparatow  w ampulkach sa bez konserwantow i bardzo lagodne oraz lepiej traktowane przez skore

do cery suchej polecam peeling ale tylko delikatny ( gommage)

w kazdym badz razie zalecana jest najlepiej wizyta u lekarza potem u kosmetyczki ktora posiada cala game seri zabiegow na cere sucha np. z alg dotleniajace gleboko nawilzajace
np.zabieg galwanizacji za pomoca ktorego kosmetyki zostaja doglebnie wprowadzone(o roznym dzialniu np.nawilz,regener.odzywczy)
Zabieg niezbyt drogi a naprawde dobry ona rowniez pomoze ci w ustalemi pielegnacji domowej

mam nadzieje ze do mycia twarzy nie stosujesz mydla???!!!
 :happyjump:

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-04-07, 11:12:46 »
W żadnym wypadku, wiem ,że to zakazane! Mówią, ze powinnam stosować tylko mleczko i wogóle wody nie używać. Ale ja tak nie umiem. Więc do mycia używam balsamów nawilżających. np Dove. Galwanizację też dość często w szkole sobie robię :)

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-04-07, 12:17:23 »
No właśnie
Wiem doskonale o tym zeby najlepiej do oczyszenia twarzy nie stosowac wody i żeli bo to bardzo wysusza skóre
Żeby uzywac mleczka
No  i uzywam ale przy zmywaniu make-up nie sciągnie całego podkładu
Dopiero jak zmyje żelem to jest wtedy czysta
Takze jestem troche w kropce
A mam skore tak wrazliwa na wszystko ze to dla mnie koszmar :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-04-07, 13:15:11 »
:D czesc  jesli moglabym cos dodac to uwazam ze bardzo wazne aby nie mieszac firm ale uzywac jednej lini ja polecam dr.rimplera jest rewelacyjny  :lol:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-04-07, 13:28:59 »
aaaa i jeszcze cos majeczko
mozeszmyc twarz woda ale przegotowana i mozesz tez dodac rumianek jesli nie masz uczulenia na jego skladniki firmy apteczne jak iwostin i svr tez sa fajne ....i pamietaj tonizuj skore zawsze rano i wieczorem po umyciu twarzy a pilingi poki sie skora luszczy nalezy odstawic :lol:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Implicite

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-04-07, 16:00:34 »
miałam kiedyś koleżankę ,która twarz tylko i wyłącznie płukała wodą przegotowaną z rumiankiem, ale również wodą mineralną, ale jaką to dokładnie Ci nie powiem. jest dużo rodzaji wód ze względu na zawartość minerałow, ale które byłyby odpowiednie nie wiem. w każdym bądź razie cere miała na początku wrażliwą z problemami, a później po takiej kuracji wyglądała na bardzo zdrową i nawilżoną (równocześnie stosowała odpowiednie kosmetyki) i z tego co wiem nadal unika tej paskudnej chlorowanej wody z kranu

to co mogę ci poradzić od siebie to to, aby unikać solarium jak ognia, a także ostrego słońca, ostrych potraw, a także częstych zmian kosmetyków, tego to chyba nie lubi każdy rodzaj skóry.
też mam suchą i wrażliwą skórę, z problemami i te czynniki źle na mnie wpływają

nadal szukam odpowiedniego kremu, jak na razie mogę polecić żel do mycia twarzy z thalgo, od stycznia tego roku korzystam z tego zestawu click i jestem z niego zadowolona z żelu korzystam nacodzień a z tego olejku, bo taką ma konsystencje ten drugi produkt, tylko miejscowo w razie większych problemów ;)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-04-07, 16:20:15 »
W przypadku skóry suchej, ale łuszczącej się ja nie stosuje kremów odżywczych są dla mnie zbyt ciężkie, wzamian używam krem-żel, ma bardzo lekką konsytencje, idealnie się wchłania i nie podrażnia (np. Cream-Gel NIVEA)

Gość

  • Gość
pielęgnacja cery suchej
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-04-08, 08:58:51 »
Dziękuję wszystkim za rady. Obiecuję, że się do nich zastosuję i będę cierpliwie czekała na efekty.  :)