Autor Wątek: szkodliwość akrylu/żelu  (Przeczytany 91147 razy)

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #165 dnia: 2008-03-04, 22:25:45 »
Tylko błgam, aby nie były to znowu rewelacje o MMA, który do paznokci nie jest stosowany od lat.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: szkodliwość akrylu
« Odpowiedź #166 dnia: 2011-02-01, 09:00:45 »
Jako wyznawca religii akrylowej (ach ten uwodzący zapaszek liquidu) zadam sztych żelkom. A co powiecie na temat dawki promieni UV absorbowanej przez paznokcie i dłonie? Niby to niewiele ale dokłada się do ciągłej w zasadzie ekspozycji dłoni na promienie UV (chyba, że ktoś chadza cały czas w rękawiczkach albo z rękoma w kieszeniach), na dodatek część pań pomyka jeszcze raźno na solarium (nie ma to jak słomiana blondyna ze skórą o kolorze i konsystencji wyschniętego daktyla z białą łopatą na paznokciu  : brawo : ) więc ilość promieni i energii absorbowanej przez skórę dłoni drastycznie wzrasta. Zapewne nie było żadnych badań na ten temat. ;)

Przy okazji zmienię nazwę tematu aby nie było tylko o akrylu w sensie pejoratywnym. ;)

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #167 dnia: 2011-02-02, 12:34:53 »
To żadne cudo, te akryżele już dawno były w ofercie kilku firm. :)

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #168 dnia: 2011-02-05, 12:38:41 »
Ja bym w końcu chciała wiedzieć,ze przynajmniej połowa z profesjonalnych stylistów,zadała sobie odrobinę fatygi i podeszła do tego tematu od strony chemii.
Jak można dyskutować o czymś,o czym nie ma się zielonego pojęcia,skoro pojęcia monomer,polimer,oligomer,są dla większości stylistów tak tajemnicze jak "abrakadabra",skoro 90% stylistów nie ma pojęcia co w produktach zelowych czy akrylowych,odpowiada za twardość,elastyczność,kolor,etc i w którym preparacie się znajduje ( jesli mówimy o akrylach).
Dam również głowę,ze zdecydowana większość stylistów mających świadomość szkodliwości MMA,byłaby przerażona widząc w polimerze akrylowym ten oto składnik i spisałaby firmę produkującą ów puder na straty ,nie znając róznic między MMA spolimeryzowanym,a niespolimeryzowanym.
Ufff wiele by mówić jeszcze o różnicach pomiędzy żelem i akrylem,która wg "świadomości" większości jest różnicą ogromną,podczas gdy tak na prawdę róznią się te preparaty między sobą jak woda i lód ;)
Więc akrylożele to marketingowy "chłyt" ;)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #169 dnia: 2011-02-05, 18:39:58 »
Przeczytałam prawie całą tą dyskusję. W sumie nic z tego nie wynika.Jedni są za akrylem drudzy nie. Tak zawsze jest w dyskusjach na forach.
Ludzie dobrowolnie palą papierosy i jakoś tym się nie przejmują, a akryl czy liquid śmiertelny nie jest.
Może najwyżej być komuś slabo od tego nieszczęsnego zapachu jak trochę dłużej posiedzi.

Na temat chemii tych produktóqw był artykuł w Paznokciach. (w najnowszym numerze)

Przydałoby się trochę więcej napisać o tym, a nie toczyć spory czy to jest złe i szkodliwe czy nie.

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #170 dnia: 2011-02-06, 08:18:46 »
Tak. Tylko do tego trzeba mieć jakieś przygotowanie z chemii i na dodatek organicznej. A jak wiadomo łatwiej rozpowiadać i szerzyć legendy niż racjonalnie wytłumaczyć co i jak. Zapraszamy chemika do dyskusji. ;)

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #171 dnia: 2011-02-06, 09:22:30 »
przydałby się chemik na forum :wink:

ja też za bardzo się nie znam, bo chemia dla mnie to tak jak matematyka  :redface:, a znacie jakieś książki z ktorych się tego dowiem?



Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #172 dnia: 2011-02-11, 01:22:23 »
Dowiesz się z każdej ksiązki do chemii(niekoniecznie organicznej) ale trzeba mieć niestety minimum podstaw,żeby zrozumieć proste pojęcia.Tzn nie zakładam,ze ich nie masz,jedynie proponuję powrócic na chwile do prostych zagadnien z chemii z liceum np.,tak dla przypomnienia ( zagadnenia:reakcje polimeryzacji,polimer,monomer,oligomer,inicjatory,katalizatory i tym podobne)

Jeśli ktoś ma jakieś pytania do mnie- chętnie odpowiem.

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #173 dnia: 2011-02-11, 09:45:27 »
dzięki za odpowiedź :)
Książki do chemii z lo jeszcze mam :)
Chemia do łatwych niestety nie należy, ale z powodu x postanowiłam, że się tego nauczę.
A przynajmniej spróbuję. :)

Offline bozena_kubien

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #174 dnia: 2011-11-18, 16:27:37 »
Bardzo dziękuję za informację uzupełniające moją wiedzę,ponieważ borykam się z tym tematem od dłuższego czasu,największym problemem są klientki,które przychodzą do mnie od pseudo-stylistek i ja proponując im przedłużenie akrylowe słyszę "o Mój Boże,nie!przecież akryl zabija co to Pani nie wie":)masara...

Offline Biogaleria_pl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #175 dnia: 2012-04-18, 22:11:29 »
Dokładnie powinna zapytac się o poradę lekarza prowadzącego ciąże. Poza tym jeśli robi paznokcie powinna jak najczęściej robic przerwy w pracy. Po każdej klientce niech wyjdzie na 5 minut na powietrze. No i powinnac zapewnic jej wygodne krzesło.

Offline Biogaleria_pl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #176 dnia: 2012-06-23, 17:31:59 »
W ciąży powinno się unikać nadmiernego kontaktu z substancjami chemicznymi, także stałe przebywanie w kontakcie z żelem czy akrylem może w jakiś sposób oddziaływać na zdrowie kobiety i jej dziecka, jednak tak naprawdę ciężko jest całkowicie wyeliminować chemię z naszej codzienności, ponieważ jest ona obecna w środkach czystości, proszkach do parania, kosmetykach, a nawet w ubraniach, które są barwione przy pomocy sztucznych  barwników. Na pewno trzeba być ostrożnym, pracować na materiałach wyższej jakości, jednak nie trzeba całkowicie rezygnować z pracy kosmetyczki, wystarczy być zapobiegliwym i wybierać produkty, które są uważane za mniej szkodliwe.

Offline majeas

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: szkodliwość akrylu/żelu
« Odpowiedź #177 dnia: 2021-10-26, 09:42:31 »
żele nie szkodzą, poza tym może maseczkę zakładać na czas stylizacji
Nie pozycjonujemy się!