Autor Wątek: kierunek Kosmetologia w Polsce  (Przeczytany 7802 razy)

Gość

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« dnia: 2005-06-07, 23:16:37 »
JESTEM W SZOKU I MUSZE O TYM NAPISAC. DZISIAJ W TV ( PROGRAM 1). (OSOBISCIE GO NIE WIDZIALAM BO BYLAM W PRACY, ALE MOJ MAZ DO MNIE ZADZWONIL I MI TO OPOWIEDZIAL) BYL PROGRAM O UCZELNIACH WYZSZYCH PRYWATNYCH I PANSTWOWYCH. MIEDZY INNYMI BYLA ROZMOWA O KIERUNKU KOSMETOLOGII I CO SIE OKAZALO ? ZE W POLSCE NIE MA TAKIEGO ZAWODU ZAAKCEPTOWANEGO PRZEZ MINISTERSTWO EDUKACJI I SZKOLY KTORE WPISUJA TAKI TYTUL NA DYPLOMIE OSZUKUJA STUDENTOW (WG USTAWY TAKI DYPLOM JEST NIE WAZNY). NIE WIEM O CO CHODZI? CO MAM ROBIC BO WYBIERALAM SIE NA KOSMETOLOGIE I JUZ WPLACILAM 500 ZL WPISOWEGO. A TERAZ PO TYCH WIADOMOSCIACH ZWATPILAM. PODOBNO NIE MA W POLSCE PRZYGOTOWANEGO PROGRAMU DLA KOSMETOLOGOW I DLATEGO PRAWNIE NIE MA TAKIEGO ZAWODU WPISANEGO NA LISTE. WYPOWIADALA SIE DZIEWCZYNA Z DRUGIEGO ROKU KOSMETOLOGII CHYBA Z WROCLAWIA I POKAZYWALA INDEKS, ZE MA WPISANY KIERUNEK PEDAGOGIKA I PODOBNO NIE BEDZIE MIALA WPISANEGO TYTULU MGR KOSMETOLOGII, TYLKO ZUPELNIE COS INNEGO, COS ZWIAZANEGO Z PEDAGOGIKA O SPECJALNOSCI HIGIENA CIALA,(COS W TYM RODZAJU) NIE WIEM DOKLADNIE BO MOJ MAZ NIE PAMIETA. CO O TYM SADZICIE, TRZEBA TO SZYBKO SPRAWDZIC I WYJASNIC? JUTRO ZADZWONIE DO UCZELNI I ZAPYTAM SIE JAKI TYTUL WPISUJA NA DYPLOMIE I CO MAJA DO POWIEDZIENIA W TEJ SPRAWIE. JAK BEDE JUZ COS WIEDZIALA TO NAPISZE. MOZE KTOS COS WIE, PROSZE O KOMENTARZ!!! MOZE TO JAKIES NIEPOROZUMIENIE.

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-08, 09:27:43 »
No to ładnie. Ale wiesz, jakoś mnie to nie dziwi bo w tm kraju wszystko jest możliwe. Ja też w ubiegłym roku zapisałam się do szkoły, która nie miała prawa naboru na kirunek na jaki poszłam. Jednak nie panikowałabym na zapas. Spokojnie dowiedz się o co chodzi. Mam znajomego prawnika i jak bedzie trzeba to poproszę go żeby się czegoś dowiedział.
An it harm none, do what ye will.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-08, 09:28:04 »
Kierunek kosmetologia od niedawna znajduje się w wykazie kierunkow okreslonych rozporzadzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 28 marca 2002r. w sprawie warunkow jakie powinna spelniac uczelnia, aby utworzyc i prowadzic kierunek studiow oraz w sprawie naz kierunkow studiow. W projekcie z dn 29.01.2004 (DOPIERO !!!) ukazaly sie wymagi dotyczace wykonywania zawodu kosmetologa.
Departament Nauki i Szkolnictwa Wyzszego informuje, ze uznawanie kwalifikacji zawodowych w tzw. Systemie Ogolnym - dotyczy tzw. zawodow regulowanych. W obrebie dyrektyw UE zawod kosmetologa nie zostal jeszcze uregulowany. Zawod kosmetologa nie jest jest medycznym zawodem regulowanym w Polsce. Jedynie w Grecji i Wloszech wystepuje regulowany zawod kosmetologa.
Jednak wydaje mi sie, ze nastapily powazne zmiany w tym kontekcie poniewaz studentki AM w Poznaniu, od wrzesnia moga ropoczac studia 5 letnie kieruenk: kosmetologia, gdzie uzyskaja tytul mgr kosmetolog

Gość

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-08, 09:29:45 »
8O

Nie załamuj mnie, odbieram dyplom za 1,5 miesiąca !!

A co do tego programu to jest prawda - co roku program jest zmieniany , jest to jeszcze tak jakby kirunek doświadczalny, ja na pierwszym roku mialam to i to ale kolejny pierwszy rok mial juz cos zupelnie innego a kolejny jeszcze inaczej, wiec program jeszcze na pewno nie jest jeden okreslony. Musza najpierw wyprobowac, niestety byłam tym królikiem doswiadczalnym i nie mialam zadnych jezykow obcych, na czym teraz cierpie bo we wlasnym zakresie musze nadrabiac 3 lata przerwy w angielskim....duzo by wymieniac .......

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-08, 09:31:05 »
Rozporzadzenie z dna 22 lipca 2004 Ministra Edukacji Narodowej i Sportu zaakceptowal powolanie nowego kierunku studiow w Polsce o nazwie Kosmetologia!!!

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-08, 09:31:30 »
Po co ten stres , wystarczy troche poszukac :)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-08, 09:33:58 »
Jezeli ktoras z Was decyduje sie na nauke w szkole prywatnej nigdy nie bedzie podlegala scislemu rygorowai programu nauczania, poniewaz te szkoly ucza na zasadzie programow autorskich , dlatego ich zakres sie zmienia z roku na rok, kiedy wchodza np.  nowosci kosmetyczne
Program nauczania obejmuje uczelnie panstwowe.

Gość

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-06-08, 17:55:23 »
Dla mnie to czysta masakra to co sie dzieje w tym zakichanym kraju :?

Offline Misia

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 237
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-06-09, 14:23:45 »
Cytat: "Anusia"
Dla mnie to czysta masakra to co sie dzieje w tym zakichanym kraju :?


POTWIERDZAM!!!

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-06-09, 16:07:50 »
Ale przeciez tak nie musi byc, po to sa stowarzyszenia np. Polskie Stowarzyszenie Kosmetyczne , zeby dzialac, walczyc o swoje. Mozna jezdzic na sympozja, organizowac spotakania kosmetyczek u siebie w szkolach. Niestety Polska mentalnosc konczy sie na narzekaniu.

Aguś

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-06-09, 19:31:52 »
Tak w polsce nie ma jeszce tytulów magister kosmetologii. Mozna zrobic jedynie licencjat a studia uzupelniajace na pedagogice lub promocji zdrowia.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-06-09, 21:16:03 »
Na AM w Poznaniu od wrzesnia'2005 rusza 5-letnia kosmetologia, po ukonczeniu uzyskuje sie tytul mgr kosmetolog

Gość

  • Gość
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-09-22, 14:10:01 »
na UM w tym roku też ponoć rusza uzupełniający magister  z tytułem kosmetologa

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-09-22, 15:49:28 »
mam pytanko a mozna zaczac pedagogike a skonczyc kosmetologa? :roll:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
kierunek Kosmetologia w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-09-22, 18:30:27 »
standardy kształcenia na kierunku kosmetologia:      www.menis.gov.pl/szk-wyz/aktualnosci/standardy_naucz_31.pdf


Tak przy okazji moze zerknijcie na stronke www.biotechnologia.com.pl tam są tez jakies odnośniki co do KOSMETOLOGII jest też jakies forum kosmetologów: www.biotechnologia.com.pl/kosmetologia/forum2/
pozdrawiam
Anna