Autor Wątek: Kolczyk w brwi  (Przeczytany 34601 razy)

Gość

  • Gość
Kolczyk w brwi
« dnia: 2007-02-05, 23:55:02 »
Witam, proszę o parę informacji doświadczoną osobę w przekłuwaniu brwi, chciałbym się dowiedzieć czy jest to niebezpieczne (chodzi o naruszenie nerwu łuku brwiowego), bolesne, czy po wyciągnięciu kolczyka jest jakiś widoczny ślad, blizna, i czy są jakieś reguły z której strony noszą kobiety a mężczyźni.
Dziękuję..

Offline kaja

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2008
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-06, 18:52:27 »
Moja znajoma ma kolczyka w brwi!Bardzo ją bolało przekucie....ale nie każdego boli.Teraz jej się odwidziało i ściąga ,lecz dziura i ślad jest!! :) Trzeba to dokładnie przemyśleć..

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-06, 19:26:46 »
Jeśłi przekłuwa osoba nieprzeszkolona w tym temacie może zdażyć się uszkodzenie nerwu, wtedy powieka opada, widziałam taki przypadek, coś okropnego :(
Co do bólu to u każdego inaczej, miałam chłopaka który mi zemdał na fotelu :) ( ale podejżewam, że od widoku igły:) ) natomiast miałam też klientów, którzy nawet nie poczuli. Ślad po wygojonym przekluciu niestety zostaje.
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-07, 22:29:47 »
Witam. Sory, że troszkę nie na temat ale ile mniej więcej kosztuje przekłócie brwi???;> pozdrawiam;)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-07, 22:34:27 »
Różnie :) u mnie 80zł, zdaża sie, że 60-70 a nawet 150 zł
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-06-17, 02:40:38 »
Ja mialam przeklute obydwie brwii, ale nie za jednym razem, pierwszy piercing nie chcial sie do konca zagoic, wiec wyjelam i przeklulam druga brew ;)

-piercing  wykonany przez fachowca jest bezpieczny
-w moim przypadku przeklucie luku brwiowego bylo bolesne
-po wyciagnieciu kolczyka mam slad, malo widoczny, ale jest
- reguly to mit

Gość

  • Gość
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-10-27, 16:53:15 »
Cytat: "Ulla"
Jeśłi przekłuwa osoba nieprzeszkolona w tym temacie może zdażyć się uszkodzenie nerwu, wtedy powieka opada, widziałam taki przypadek, coś okropnego :(


Chciałabym bardzo kolczyw w brwi ale stwierdzenie "powieka opada" skutecznie mnie wystraszyło:/ czesto zdarzaja sie takie przypadki? No i wszystko bylo by piekne gdyby nie ta blizna...

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-10-27, 21:49:31 »
Karolinko, przeczytaj jeszcze raz wypowiedź Uli ;)
tyle razy się może zdarzyć ile razy robi to osoba nie lub źle przeszkolona
:wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-10-30, 00:21:23 »
Ja tez chcialam kolczyk w brwi ale taki tyci tyci, na czym polega dokladnie technika takiego zabiegu?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
:)
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-11-27, 21:49:11 »
Ja mam kolczyk w brwi i dawałam 80zł :P Przebicie nie bolało w ogóle ;) I mam w lewej, ale to kompletnie bez różnicy. Każdy robi jak mu się podoba:)  To też zależy, bo w niektórych miastach większość dziewczyn ma w lewej, a w innych w prawej :P Więc cóż, o gustach sie podobno nie dyskutuje ;) A blizna po kolczyku zostaje na zawsze. Ale to też zależy jak długo kolczyk się nosi, jak dobrze jest zagojony i jak komu się goi :D Bo u niektórych np prawie wcale nie widać ;)) A no i ryzyko. Uszkodzenie nerwu... trochę to przerażające, ale doświadczonym się raczej nie zdarza ;) U mnie wszystko ok, od początku do końca. Kolczyk mam już hoho ponad rok ;) Tylko trzeba uważać przy ściąganiu i zakładaniu bluzek oraz czesaniu włosów grzebieniem :D Ja już kila razy zahaczyłam xP Pozdrawiam ;** p.s. mi nie ropiał, ale mojemu koledze bardzo. ;)

Gość

  • Gość
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-12-02, 15:31:13 »
Przekłucie brwi, jest bezpieczne tylko i wyłacznie w przypadku wykonania zabiegu przez fachowca. trzeba znać dobrze zasady i anatomie, aby nie uszkdzić nerwu lub większych naczyń krwionośnych. Przekłuwamy od załamania luku brwiowego w dół nigdy wyżej. Łuk brwiowy jest to najbardziej krwaiące miejsce, dlatego poleca się specjalne małooczkowe klemy, które po przekłuciu trzymamy chwile zacisniete, potem zakładamy opatrunek usikowy z jałowych gazików złożonych w tampon i opaski uciskowej. Pielegnacja po przekłuciu łuku jest tak samo wazna jak po kazdym przekłuciu.

Gość

  • Gość
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-12-05, 22:14:19 »
Cytat: "hilladih"
Łuk brwiowy jest to najbardziej krwaiące miejsce, dlatego poleca się specjalne małooczkowe klemy, które po przekłuciu trzymamy chwile zacisniete, potem zakładamy opatrunek usikowy z jałowych gazików złożonych w tampon i opaski uciskowej.

eee ja nic takiego nie miałam  :roll:  i krew nie leciala mi prawie wcale.

malutka14

  • Gość
Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-03-19, 19:48:54 »
hmmm jest mozliwosc opadniecia brwi jesli ktos przebije w zlym miejscu...
ból - to zalezy od czlowieka, kazdy reaguje inaczej...
a blizna jest po kazdy piercingu ;)

Offline PIERCER

  • mgr
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Po prostu Piercer
Odp: Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-12-26, 21:44:56 »
hmmm jest mozliwosc opadniecia brwi jesli ktos przebije w zlym miejscu...
ból - to zalezy od czlowieka, kazdy reaguje inaczej...
a blizna jest po kazdy piercingu ;)

Brwi czy powieki?
Nerw twarzowy jest nerwem motorycznym dla mięśni mimicznych znajdujących się na twarzy.Jednak nerw nadoczodołowy to nie jest gałąź nerwu twarzowego.
W piercingu zawsze jest możliwośc uszkodzenia jakiegoś nerwu dlatego do nauki wybiera się standarty które nie będąc specjalistą łatwo opanować i które nie groża ciężkimi konsekwencjami.Pamiętajmy ,ze nawet lekarzom zdarzają się sytuacje nieprzewidywalne które nie powinny mieć miejsca zgodnie z ich wiedzą.
Dodam że jestem przeciwnikiem stosowania emli czy lidokainy w sprayu

Offline Czaderska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kolczyk w brwi
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-10-19, 15:07:17 »
Mi się w ogóle nie podobają kolczyki w brwi i widziałam u kilku osób ślady po wyjęciu, nieładnie to wyglądało.

To nie jest wątek na temat tego czy się to komuś podoba czy nie - Lejdi
« Ostatnia zmiana: 2011-10-19, 15:13:23 wysłana przez The Lady »