Autor Wątek: Jakie byly wasze poczatki??  (Przeczytany 16563 razy)

Gość

  • Gość
Jakie byly wasze poczatki??
« dnia: 2006-02-02, 11:43:14 »
witam serdecznie,wlasnie zaczelam swoja pierwsza prace i zalamalam sie gdyz moje umiejetnosci sa marne,najgorsze sa cazki :twisted: mam duzo cwiczyc,narazie mam cwiczyc przez miesiac a jak sie srawdze to od marca mnie zatrudni.strasznie sie boje.napiszcie jak to bylo u was?moze jakies porady macie dla poczatkujacej kosmetyczki?pozdrawiam i z gory dziekuje

Gość

  • Gość
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-02, 16:50:35 »
katarina, nie przejmuj sie.  Moje poczatki? Od razu głeboka woda, stad pytam tutaj na grupie dziewczyn o rozne rzeczy, zwłaszcza w temacie :porady, opinie i doswiadczenia. Duz o tez czytam. Dopiero teraz mozna sie nauczyc naprawde.
Dasz rade. Najwazniejsze zebys robila to co lubisz, zeby praca Cie kręciła i no kasa tez. Ile Ci proponuja, mozesz pisnąć?

Gość

  • Gość
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-11, 15:31:47 »
Katarina trzymaj się ! poradzisz sobie na pewno tylko musisz ćwiczyć. Ja jestem teraz na stażu ponad 3 mieś. ale jeszcze muszę wiele się nauczyć. Początki bywają ciężkie,wiem coś o tym. Jak zaczęłam staż to wogóle nie potrafiłam się odnaleźć w gabinecie.Trzymam kciuki za Ciebie !!!

Gość

  • Gość
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-12, 09:57:19 »
Gwen, a ile jeszcze ten staz potrwa? I czy prowadziśz zeszyt? Co wogóle robisz ? Robisz cos prz klientkach? Pytam bo chce wziac na staż bezpłatnie ale, dziewczyne, moja kolezanke zeby jej pomoc- nikt bez praktyk nie chce ja wziac do salonu do pracy.
Powiedz cos blizej? Kierowala Cebie szkola? Czy salon dostaje jakaś kase? A Tobie placa?Strasznie duzo pytan, sorki, ale wlasnie tak mnie to interesuje, bo chce dziewczynie pomoc, pomimo ze moj salon jest nowy od pazdziernika i klientow jest malutko, ale che jej pomoc. Obawiam sie ze ja przjma moje dziewczyny. Jak kosmetyczki w solonie traktuja praktykantów?

Gość

  • Gość
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-12, 11:55:54 »
Bogusiu, żeby dostać staż Twoja koleżanka musi być absolwentką szkoły, iść do Urzędu Pracy zarejestrować się jako bezrobotna i wziąść wniosek o staż który razem wypełnicie-zresztą dowie się wszystkiego w Urzędzie.
Ja najpierw dostałam staż na 3 mieś. a potem jeszcze mi przedłużyli na 2 mieś. Salon, w którym pracuje żadnej kasy za to nie dostaje,a mi płaci Urząd Pracy 460 zł za miesiąc, czyli korzystam na tym ja bo mam praktykę w gabinecie i wiele mogę sie nauczyc, i korzysta salon bo ma za darmo pomoc.
Zeszytu Bogusiu nie prowadzę,ale mam kartę stażu, którą wypełnia moja szefowa.
W gabinecie nie robię wszystkiego,na ogół pomagam, np przygotowuję do zabiegu,poza tym robię hennę na rzęsy, masaż,depilację.
Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj :)

Gosiaczka

  • Gość
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-23, 15:42:27 »
dziewczyny, ja bylam na kursie w gadansku i mialam kurs indywidualny przez 3 miesiace bo mi sie spieszylo. i na kursie nauczylam sie zawodu tzn. potrafie wszystko sama robic, teraz jestem w londynie i mam duzo prywatnych zabiegow kosmetycznych oraz robie tez paznokcie. wiec wszytkim polecam kursy kosmetyczne zamiast studium gdzie jest okolo 20 osob w grupie i malo praktyk. ja mialam 99% praktyk pracowalam na klientach i jestem bardzo zadowolona bo umiem sie odnalesc w jako kosmetyczka bez zadnej laski innych osob.
pozdrawiam

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-23, 22:04:14 »
ja niestety jestem uprzedzona co do kursów kosmetycznych - gosiaczku z góry przepraszam - ale nie wyobrażam sobie że przez trzy miesiące kursu mozna nauczyc się tego wszystkiego co przez dwa lata studium czy trzy lata studiów!

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-23, 22:11:29 »
Cytat: "GOSIACZKA"
na kursie nauczylam sie zawodu tzn. potrafie wszystko sama robic... wiec wszytkim polecam kursy kosmetyczne zamiast studium.

nie chce byc zlosliwa ale ja po 4 latach studiow nie moge powiedziec, ze umiem wszystko... prosze nie siej tu herezji(http://pl.wikipedia.org/wiki/Herezja)...Jak mozna nauczyc sie "wszystkiego" w 3 mieisace...Głupota!!!

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-23, 22:14:04 »
Cytat: "GOSIACZKA"
na kursie nauczylam sie zawodu tzn. potrafie wszystko sama robic,  wszytkim polecam kursy kosmetyczne zamiast studium ,  pracowalam na klientach i jestem bardzo zadowolona bo umiem sie odnalesc w jako kosmetyczka bez zadnej laski innych osob.
pozdrawiam

Prosze nie siej herezji...http://pl.wikipedia.org/wiki/Herezja. Ja po 4 latach studiow nie moge powiedziec, ze umiem juz wszystko... : cenzura : [tomek]  :)

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-23, 22:16:44 »
o jaka kolezanka oburzona, ale wcale nie ma powodu tak sie denerwowac, wystarczy tylko dokladnie przeczytać co napisałam
wcale nie twierdze ze po paru latach nauki wszystko sie wie tylko porownywalnie trzy miesiace a trzy lata to zasadnicza roznica i czasowo nie ma mozliwosci przepraktykowac tego co przez trzy lata...

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-02-23, 23:25:36 »
Weroniko moja krytyczna uwaga nie byla skierowana do Ciebie! To fakt troche sie oburzylam tym co nasza przedmowczyni napisala. No ale czy to nie jest irytujace?

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-02-24, 09:51:28 »
magjawor przepraszam! twoja wypowiedz pojawila sie zaraz po mojej i tak to skojarzylam. no aleteraz widze ze mamy podobna zdanie  :D

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-02-24, 10:45:23 »
tez sie zwami zgadzam dziewczyny na taki kurs to powinna pojsc osoba ktora poprostu inbteresuje to ale niewiaze z tym wiekszych planow, tak poprsto dla siebie zrobic kursik. jezeli sie chce pracowac w zawodzie minimum to studium kosmetyczne albo studia kosmetologia :wink:

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-02-24, 11:21:52 »
uwazam, ze na taki kurs powinny wybrac sie osoby, ktore pracuja na stanowisku sprzedawcy w perfumeriach (np. Douglas czy Sephora). Wtedy to moze miec jakis sens osoby konczace kurs beda obyte z podstawowymi zagadnieniami kosmetycznymi, ale nie gabinet!

Gosiaczka

  • Gość
Jakie byly wasze poczatki??
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-02-24, 12:31:14 »
zgadzam sie z wami ze przez 3 miesiace nie da sie nauczyc tyle co przez 3 lata ale ja mialam wyklady codziennie i indywidualne czyli ja i nauczycielka ktora jest kosmetyczka kosmetologiem ze 30 letnim stazem. i przekazala mi wszystkie najwazniejsze tematy ktore sa istotne w prowadzeniu salonu kosmetycznego. kurs byl przy gabinecie kosmetycznym i praktyki mialam na prawdziwych klientach. to ze wiem wszystko to moze przesadzilam ale bynajmiej jak klientki do mnie przychodza to wiem co robie i zawsze sluze pomoca. no i jak bym nie byla dobra to bym nie miala duzo klientow. papapaapa pozdrawiam :twisted: