Autor Wątek: Rózne pytania dotyczące tipsów  (Przeczytany 9496 razy)

Gość

  • Gość
Rózne pytania dotyczące tipsów
« dnia: 2005-04-06, 15:57:56 »
Od razu powiem że mam kilka pytan odnosnie tipsów a poniewaz jestem amatorem to zamieszczam to w tym dziale i oczekuje czegos wiecej niz odp. w stylu "Kurs" bo bardzo chetnie bym go zrobiła ale nie stac mnie zeby swoja ciekawosc zaspakajać kursem wysykosci 600-1000 zł. A więc:
1. która metoda jest lepsza (żelowa czy akrylowa) pod względem, wytrzymałości, szybkosci zakladania tipsów, latwości wykonania?
2. dlaczego zestawy startowe sa bardzo drogie jezeli chodzi o żele ( ja wiem ze tam wchodzi czesto lampa) niz akrylowe a jednak paznokcie akrylowe sa droższe od żelowych?
3. jezeli sa zele jedno,dwu i trzy fazowe to któryme sa najlepsze i czy jakos paznokci jest taki sam (po wykonaniu) czy to w ogole nie ma roznicy jakimi zelami sie robi?
4. do czego sluza kolorowe zele?
5. widzialam tipsy do nóg czy ktos juz je zakladał ( to z czystej ciekawosci)
6. dlaczego te kursy sa takie drogie?????
Z góry dziekuje za odpowiedzi i jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze. Pozdrawiam.

Aguś

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-04-06, 20:31:17 »
1. Obie metody sa rownie dobre(nie ma gorszej lub lepszej poniewaz kazda ma swoje wady i zalety... sa one poprostu inne), czas wykonania i latwosc zaleza od umiejetnosci niestety a nie od samej specyfiki masy choc moim zdaniem metoda akrylowa jest trudniejsza.

2. Oczywiscie ze sa drozsze jesli kupujesz z lampa poniewaz jest ona zakupem dosc kosztownym ale jednorazowym a cena paznokici nie jest uzalezniona tylko od ceny produktow. Poza tym w sklad zestawow zelowych czesto wchodzi plyn do przemywania masy co nie jest wymagane przy akrylach. Jest jeszce masa innych czynnikow wplywajacych na wysokosc ceny.

3. Oba rodzaje zeli sa tak samo wytrzymale i nie ma roznicy w wygladzie jest natomiast roznica w pracy. I to od stylistki zalezy ktora metoda zamierza pracowac i ktora bedzie dla niej wygodniejsza.

http://www.kosmetyczki.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=346

4.Do zdobienia paznokci zelowych.

5. Malo firm produkuje takie tipsy i moeim zdaniem nie ma nawet koniecznosci ich uzywania poniewaz na nogach paznokcie sie przewaznie tylko utwardza by zrobic na nich permanentny french.(ew mozna uzyc formy do ich przedluzenia)

6. Dlatego ze zapewniaja one matarialy(czesto niszczone przez kursantki... porozlewane primery, liquidy, zabrudzony zel itp.) a poza tym gdzies musza sie one odbyc i za wynajem sali trzeba niestety zaplacic. Do tego dochodzi czas i umiejetnosci danej instruktorki a nie nabyla ich ona ot tak sobie bo tez musi zdac odpowiednie platne egzaminy. Oczywiscie mowie o instruktorach a nie pseudoinstruktorach.

 :D

Gość

  • Gość
Bradzo dziękuje
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-04-06, 21:00:20 »
Bradzo dziękuje za odpowiedź  :D

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-01, 15:04:31 »
Nie jestem kosmetyczką. Założyłam konto bo chce się dowiedzieć paru rzeczy zanim udam się do kosmetyczki. A tu widze że Panie takie wykwalifikowane :) Jezeli w czymś to pomoże to jestem z Bydgoszczy.
Chciałąbym wiedzieć co wygląda bardziej naturalnie: akryl czy żel? Ile średnio kosztuje wykonanie akrylu a ile żelu? oraz ile kosztuje uzupełnianie jedną i drugą metodą i jak często zazwyczaj się je wykonuje? Czy trzeba używac specjalnych zmywaczy do tipsów czy wystarczy taki zwykły zmywacz bez acetonu? Jaki jest sredni koszt usuniecia pazurków? Mam swój akryl przezroczysty firmy perfect lady, czy jest to dobra firma? i czy istnieje możliwość by kosmetyczka wykonała mi akryle na moich produktach za niższą cene? Czy trzeba jakoś specjalnie dbać o paznokcie po wykonaniu akryli lub żeli? Akryl można wykonywać na tipsie bądź szablonie: która z tych metod jest lepsza i czy to samo dotyczy żeli? Czy w późniejszym czasie skracania pazurków można dokonywać samej w domu czy lepiej udać się do salonu i w takim razie ile taki zabieg kosztuje? Czy zabezpieczenie żelu bądź akrylu przed żółknięciem w solarium kosztuje coś dodatkowo? i czy po takim zabezpieczeniu można bez konsekwencji malować paznokcie dowolnymi lakierami barwnymi?
Przepraszam że aż tyle pytań ale nie wiem którą metodę wybrać przedłużania, a chciałabym się zdecydować zanim pójde do kosmetyczki.
Z góry dziękuje za odpowiedzi na tak wiele moich pytań.
Pozdrawiam. :D

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-01, 17:05:37 »
Ja tez jestem z Bydg. jezeli chodzi o ceny to sa one różne mozna zrobic akryl za 30 zł a mozna równiez za 120 zł

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-01, 17:06:44 »
perfect lady jest jak dla mnie beznadziejna firma :(

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-01, 17:08:43 »
prawidłowo wykonane pazurki wygladaja naturalnie bez wzgledu czy sa to zelki czy akrylki czy fiberglass i nie ma tez znaczenia czy sa na szablonie czy na tipsie! oczywiscie sa wyjatki np. obgryzione pazurki- wtedy tylko szablon!

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-01, 17:10:34 »
hmm to beznadziejnie :( bo wydalam pieniadze jednym slowem w bloto :( a gdzie najbardziej poleca pani w bydgoszczy salon? jestem z bartodziej ale do srodmiescia rowniez moge sie przejechac.
Czekam rowniez na reszte odpowiedzi.
Pozdrawiam

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-05-01, 17:16:56 »
spiłowywac paznokietki mozesz sama ale powinnas zostac poinformowana dokładnie w jaki sposób tj. jakim pilniczkiem itd!

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-05-01, 17:38:19 »
Jezeli akryl jest na tipsie to tez mozna spilowywac czy potrzebna jest taka specjalna gilotynka do tipsow? :roll:

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-05-01, 17:45:33 »
można spiłowac!

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-05-01, 17:56:59 »
w takim razie bardzo mnie to cieszy :)

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-05-01, 17:59:22 »
:groupjump:

emiliaj

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-05-01, 18:00:27 »
perfect lady:( nie polecam...
Co do salonow w bydgoszczy jest ich bardzo wiele. Jednym z nich jest moj:) A jezeli chodzi o paznokcie za 30zl raczej takich nie ma, paznokcie w bydgoszczy w salonach sa od 60zl do 150 (jezeli chodzi i zwykle akryle badz zele nie mowie tu o kolorowych) ale czasem warto wydac wiecej i miec smukle, bardzo naturalne, na dobrych produktach zrobione paznokietki.
zycze powodzenia
pozdrawiam
Emilia

Gość

  • Gość
żel,akryl, tipsy... pytania amatorów ;-)
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-05-01, 18:04:34 »
a w Pani salonie ile kosztuja akryle zwykle jesli moge spytac? :> i gdzie znajduje sie Pani salon? z tego co czytalam na forum to widze ze ma Pani wielkie uznanie :)