Autor Wątek: Ile czasu zajmuje robienie tipsów?  (Przeczytany 96282 razy)

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-12-04, 20:42:44 »
Ania, a piłujesz w jednym kierunku?
Bo wiele dziewczyn o tym nie wie i piłuje w obie strony  :wink:
Gdy pilujesz w jednym kierunku po dobrym tip blenderze tips sie "wałkuje" i łatwo sie zaciera.

Niemniej ja tam wole miec dobre tipsy, a nie bawic sie tip blenderem  :lol:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-12-04, 21:07:28 »
Cytat: "Albertyna"
Ania, a piłujesz w jednym kierunku?
Bo wiele dziewczyn o tym nie wie i piłuje w obie strony  :wink:
Gdy pilujesz w jednym kierunku po dobrym tip blenderze tips sie "wałkuje" i łatwo sie zaciera.


to przy tip blenderze w jedną stronę tak?  to kurka nie wiedziałam bo skąd :roll:  bo normalnie bez tego magicznego płynu to z jednej strony paznokietka w jedną a z drugiej w drugą żeby linia ładnie się spiłowała  :lol: przynajmniej tak mnie uczyli  :wink: i nigdy problemu nie było  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-12-05, 09:10:32 »
Tak, bo bez tip blendera piłujesz normalnie, a z nim w jednym kierunku  :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-12-05, 17:28:09 »
Hmm no materiały mam dobre bo mam  tipsy z activ-a. Może poprostu robię to za powoli??niewiem kurcze albo zbyt delikatnie ale z kolei boję się żeby pazurka nie naruszyć :!:

Gość

  • Gość
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-12-05, 18:05:24 »
Ja robie pazurki zelowe okolo 2 godzinki, oczywiscie naturalne krocej ale rzadko kiedy trafi sie klientka ktora nic na pazurkach miec nie chce  :D

Gość

  • Gość
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-12-10, 20:23:29 »
Kiedyś pracowałam w salonie gdzie szefował kasowała wielkie pieniądze za założenie tipsów przy oszczędności materiału. Kazała nabłyszczać lakierem bezbarwnym itp. A tipsy miały składać się z jednej grubszej warstwy żelu. Dzieki temu frencha robiła w 30-40 minut... :-/ Teraz mam swój salon i przyrzekłam sobie, ze nie bede odstawiać fuszerki. Dzieki nieustającej praktyce frencha robie teraz w 50 minut (jest primer, lub bonder, odtłuszczacz, żel nabłyszczający i  oliwka na skórki oczywiście itp). Przy bardziej pracochłonnych zdobnictwach siedze nawet i po 2 h, ale wypuszczam klientkę mając pewność, że wykonałam usługę najlepiej jak umiałam...

Kasia_Zet_

  • Gość
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-12-10, 21:59:20 »
ja ostatnio pobiłam swój rekord i frencha żelowego (przy odnowie) zrobiłam w 1h15min :D

Offline witch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 439
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-01-21, 18:41:27 »
Cytat: "Albertyna"

Oczywiście sa jakieś granice- 4 godziny to juz przegięcie! Jednak dla poczatkujacej stylistki to normalny czas.  :wink:

 

4h - mnie dokładnie tyle schodzi na zrobienie frencha akrylem na formie  :'-(
-Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.
Terry Pratchett "Czarodzicielstwo"

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-01-21, 19:38:42 »
Cytat: "witch"
Cytat: "Albertyna"

Oczywiście sa jakieś granice- 4 godziny to juz przegięcie! Jednak dla poczatkujacej stylistki to normalny czas.  :wink:

 

4h - mnie dokładnie tyle schodzi na zrobienie frencha akrylem na formie  :'-(

To znaczy tylko tyle, że musisz jeszcze poćwiczyc, a z czasem zaczniesz szybciej śmigac paznokcietki  :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-01-23, 18:14:03 »
Tak sobie czytam....czytam....50 minut- to dla mnie brzmi jak bajka, moje pierwsz pazurky zakładałam bezkitu 7 godzin mojej mami, która sobie spała na tapczaniq wygodnie hehehehe, puźniej zabierało mi to 4 godzinki, teraz zakładam w ok 3 h i to w sumie bez zbednych rozmów, gorzej jak stara kumpela wpadnie na pazurky i jeszcze kawka z nią to ojejku masakra, czas płynie tak szybko

Gość

  • Gość
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-02-05, 16:18:42 »
czesc,
ja potrafie zalozyc nowe tipsiorki pink/white akrylowe w 45 min. wykonczone i gratisowym masazem. uzywam tylko naturalnych pilnikow, zas kolezanki potrafia skrocic ten czas do30 min uzywajac elektrycznych pilnikow.#
wszystko zalezy od prodoktow jakich uzywasz, od doswiadczenia w tej dzoedzinie.
pozdrawiam

SandraSiudaj

Gość

  • Gość
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-02-05, 16:26:03 »
tyle to mi zajmuje opracowanie progu tipsów :'-( . a na jakich ty produktach pracujesz? i ile czasu zajmujesz sie paznokciami? Coś mi sie ten czas nierealny wydaje. hmmmm 45 minut 8O

Gość

  • Gość
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-02-05, 17:00:47 »
akryl pink / white na tipsie spa nsi albo ibd,
gel pink / white bio sculpture gels
gel pink/ white ibd

pracuje w jednej z nawiekszej firmie w londynie a tam liczy sie czas , precyzja.
jak zaczelam robic tipsy zajmowalo mi to 1,5h .
co 45-55min mialam klijentke, jedna po drugie to opracowalam technike skracania czasu do perfekcji.
oprocz tego ukonczylam wiele kursow i jestem w trakcie nvq.

Gość

  • Gość
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-02-07, 19:24:12 »
sandra a mozesz zdradzic parę szczegołów w jakie sposob udaje
ci się tak szybko zrobić tipsy? pracujesz pilnikiem czy wszystko robisz frezarką?
45-55 min hmmm marzenia... :roll:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Ile czasu zajmuje robienie tipsów?
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-02-12, 10:02:45 »
Sandra z ta precyzja wykonania w Anglii to mozemy podyskutowac.....oczywiscie nie pisze to indywidualnie do Ciebie(prosze tak tego nie odebrać)....ale szkolac dziewczyny, ktore sa wlasnie z tego kraju - dadatkowo korzystajacych z tamtejszych uslug....slysze ile czynnosci jest omijanych....
 aby wyrobic na ta 1h .(Technicznie ten czas jest niemozliwy- samo utwardzanie odpowiednio nałozonych warstw)
Przede wszystkim nie bawią  sie w zadne zatapiania i kunsztowne zdobienia ,  dokladne matowienie odpada nie ma na to czasu.Posilkują sie gotowcami(tipsy) lub
 leca kryjacymi produktami, aby zmaskowac niedociagniecia. Linia wlosa - nie ma zadnej....generalnie krzywe c niewypracowane ....nie chce generalizowac ...ale  w szkolach rownież  ucza bez uwzgledniania stylizacji.

Pracuje  sie na czas....a klientki nie sa, az tak wymagajace jak nasze polskie dziewczyny.

W Polsce norma to 2h /2,5 przy bogatym zdobieniu... i to beda wypracowane pazurki.


P.S
Sandra a jak wygląda sprawa chocby żel french( malowanie bialym zelem koncowki french- linia usmiechu)zel french - praca na formie- zel kolor(zdobienia reczne) akryl kolor (zdobienia reczne. cieniowania , praca na formie) i zdobienia 3d - zatapianie ozdob tworzenie kompozycji..?
Jezeli Wasza firma wyrabia w tym czasie to faktycznie zdradz nam jak to jest mozliwe.

P.S

Gosiiik przejdz na tipsy z mała kieszonką (np. OPI PERSPEKTIVE) jezeli matowienie sprawia Ci nadal tyle trudności.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039