Autor Wątek: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)  (Przeczytany 12908 razy)

Offline ewaaa19

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 21
gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« dnia: 2011-02-03, 15:10:30 »
witam
mam pytanko, walcze z tradzikiem , czasem zdarza mi sie wycisnąć pryszcza(wiem ,że nie powinnam) dosyć mocno, potem robi mi się strupek i bardzo długo się goi, tzn 2-3 tyg zanim zniknie:( kiedyś , jak byłam młodsza działo sie to szybciej-przynajmniej mam takie wrażenie:(
czy znacie może jakieś sposoby ,żeby się to goiło szybcie? lub dlaczego goi się tak wolno?
z góry dziekuje za odpowiedz:)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-02-03, 15:26:21 »
Po pierwsze tak jak stwierdziłaś PRYSZCZY NIE WYCISKAMY!!! :nonono: :twisted: :eek: :exclaim: Choć wiem jakie to kuszące. ;) Wyciskając podrażniasz miejsce gdzie i tak już występuje stan zapalny dodatkowo roznosisz infekcję w inne miejsca. Zależy jak duży masz problem z trądzikiem, jeżeli nie jest to jakaś ekstremalna postać regularne wizyty w gabinecie i dobrze dobrana pielęgnacja powinny pomóc. Jeśli jest gorzej lekarz współpracujący z kosmetyczką.
Co do samych pryszczy proponuję zamiast wyciskania stosowanie takiego potyczka z olejkiem z drzewa herbacianego. Sprawdzałem na sobie działa. Olejek ma tak małe drobinki,z ę przenika przez skórę a działa antybakteryjnie dosyć dobrze.. W Uk nazywa się to Tea Tree stick ale mam nadzieję, że w Polsce w drogeriach też jest dostępne.

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-02-04, 17:28:43 »
Produkty na bazie olejku herbacianego, o którym pisze Mako ma w swojej ofercie np. Body shop :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline ewaaa19

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-02-04, 20:09:54 »
znalazłam na allegro te produkty, i tak sie zastanawiam czy to nie jest to samo co z oriflame olejek z drzewa herbacianego i rozmarynu?

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-04, 20:19:25 »
byc moze..
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline agam89

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-10-28, 14:16:38 »
Ja na takie pojedyncze pryszcze używam punktowej emulsji przeciwtrądzikowej z Mary Kay (http://marykay.pl/149). Jest na bazie kwasu salicylowego, który działa antybakteryjnie, odblokowuje pory, zapobiega ogniskom zapalnym, co sprawia że przyspiesza gojenie się zmian i zapobiega powstawaniu nowym :) Pozdrawiam :)

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-10-28, 18:02:42 »
a ja używam zwykłego olejku z drzewa herbacianego (ale musi być prawdziwy) dostępny w aptece lub zielarskim sklepie. nakładam wacikiem na twarz (jest to jedyny olejek który można stosować na skórę w stanie nierozcieńczonym) świetny jest również na opryszczkę! Polecam
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline agam89

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-10-28, 21:54:18 »
A czy nie jest tak, że olejków eterycznych nie powinno stosować się bezpośrednio na skórę? Mają podobno za duże stężenie i mogą bardzo szkodzić skórze poprzez naruszenie połączeń między komórkami skóry. Coś takiego kiedyś słyszałam. Nie wiem... czy to prawda??

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-10-28, 23:24:11 »
Jeżeli mówimy o olejkach naturalnych [nie tych po 2 zł z supermarketu czy rossmana] to jak najbardziej stosuje się w kontakcie ze skórą - np. podczas masażu czy kąpieli. Olejek z drzewa herbacianego stosuje się punktowo - na konkretne wypryski - jak pisała jumpi.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline agam89

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-10-29, 00:01:01 »
No tak, rozumiem i wiem o tym, ale chodzi mi o to, że słyszałam, że nie powinno się ich używać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczenia. Bo do masażu używa się olejków eterycznych na podłożu olejku np ze słodkich migdałów, do kąpieli też wlewamy kilka kropelek, czyli rozcieńczamy. Słyszałam, że olejek z drzewa herbacianego powinno zamiast stosować bezpośrednio na skórę dodawać kropelkę np do kremu, żeby nie był taki stężony...

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-10-29, 09:40:56 »
Nie powinno się tych olejków stosować w dużych ilościach bo przenikają do krwiobiegu i mogą mieć zbyt silny wpływ na organizm. Tak sam przy ciąży nie sa polecane przynajmniej niektóre. Jednak punktowe stosowanie na pryszcza nie sądze aby mogło w jakiś drastyczny sposób zaszkodzić.
Co innego jak taki olejek weźmiesz do masażu ciała bez jego rozcieńczenia. Wtedy efekty mogą być nieciekawe.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Acint

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-11-20, 12:10:04 »
A ja używam pasty cynkowej albo maści benzacne :)

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-11-20, 17:31:16 »
przekroić liść aloesu i smarować...nic bardziej cennego...

Offline Acint

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-12-02, 11:27:41 »
Faktycznie pomaga? W takim razie będę musiała zaopatrzyć się w tę zbawienną roślinę :)

Offline Kocica84

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: gojenie się ranek po wyciskaniu pryszcza?:)
« Odpowiedź #14 dnia: 2014-04-03, 11:23:09 »
Też kiedyś używałam liścia aloesowego bardzo fajny ale w nadmiarze może uczulić:)